Strona główna > Bez kategorii > Syria Real News – 14 sierpnia 2012

Syria Real News – 14 sierpnia 2012

źródło: http://worldmathaba.net/items/1436-syria-real-news-august-14-round-up

Ile są warte pieniądze: przekupiony były premier Syrii teraz pełni funkcje zachodniego propagandysty

Były premier kraju, Riyad Hijab, we wtorek pojawił się pierwszy raz od czasu swej załatwionej za kasę „dezercji” w szeregi zbuntowanych i terrorystów. Hijab, który pełnił urząd zaledwie przez 2 miesiące, a teraz stał ię marionetką USA i jego imperialistycznych sojuszników, stwierdził w Jordanii, że rząd syryjski kontroluje tylko 30 % powierzchni państwa oraz że „rząd upada, duchowo i finansowo, chociaż jednocześnie nasila swe działania zbrojne”.

Nawet źródła rebelianckie negują słowa Hijaba, mówią że są przedwczesne, a armia Syrii wierna prezydentowi nie została pokonana do tej pory w żandej bitwie. W ubiegłym tygodniu syryjskiemu ambasadorowi zaoferowano przedpłatę w wysokości 1 mln $ oraz miesięczną pensję 20 tysięcy, oferta pochodziła z Kataru i miała na celu również „dezercję” oraz stworzenie sfalsyfikowanych danych dla mediów korporacyjnych, lecz została odrzucona w słowach, że „serce jest nie na sprzedaż”.

W Dara’a zamordowany został wiceminister zdrowia

Syryjski wiceminister zdrowia, Ma’moun al-Zoubi, został zamordowany w południowo-zachodnim mieście Dara’a. Zoubi zginął we wtorek po tym, jak zaatakowało go wielu bandytów, gdy opuszczał budynek miejscowej Dyrekcji ds Zdrowia. Uzbrojeni ludzie otworzyli ogień w kierunku urzędnika z garażu budynku i ukradli jego samochód.

Syryjska armia robi postępy zajmując kolejne dzielnice w Aleppo. Wojska zabijają dużą liczbę bandytów w Aleppo.

Armia zdobyła kolejną dzielnicę w mieście ogarniętym walkami, Aleppo, w 6 dniu operacji mającej za zadanie oczyścić północne miasto Syrii z uzbrojonych band. Wojska syryjskie weszły do zachodniej dzielnicy Saif al-Dawla w poniedziałek, ale ciężkie starcia nadal mają tam miejsce.

Wojska syryjskie zabiły wielu buntowników w Aleppo, przywracając bezpieczeństwo w kluczowych dzielnicach mieszkalnych. (…)

Syria z radością przyjmuje wynik konferencji w Iranie

Syryjskie ministerstwo spraw zagranicznych we wtorek oświadczyło, że z radością przyjmuje komunikat Konferencji Międzynarodowej w sprawie Syrii, jakiej gospodarzem był Iran. W oświadczeniu wydanym w poniedziałek, urząd podziękował Iranowi i wielu innym uczestniczącym w spotkaniu krajom za ich wysiłki, aby pomóc Syrii przezwyciężyć kryzys „w oparciu o obronę legalnych praw narodu syryjskiego za pomocą pokojowego narodowego dialogu i z dala od zagranicznej interwencji w Syrii”.

OIC zawiesza w prawach członka Syrię

Ministrowie spraw zagranicznych Organizacji Współpracy Islamskiej (OIC – Organization of Islamic Cooperation) zawiesili w prawach członkowskich Syrię. Decyzja została wydana tuż przed środowym spotkaniem OIC w Mekce, po którym obserwatorzy spodziewają się, że opracuje tzw. „islamską inicjatywę” zakończenia konfliktu syryjskiego. Prawdopodobnie jako uchwałę podjęta zostanie decyzja wg scenariusza Jemenu, gdzie prezydent Assad ma dobrowolnie ustąpić ze stanowiska oraz zezwoli członkom rządu oraz opozycji na władzę czasową do odbycia się wyborów ogólnych.

Niemal natychmiast, w odpowiedzi na to, Iran wezwał kraje OIC, aby zajęły się rozwiązaniem syryjskiego kryzysu w sposób pokojowy. Irański minister spraw zagranicznych, Ali Akbar Salehi, zaapelował aby te kraje zajęły się szukaniem pokojowych metod położenia kresu niepokojom w Syrii.

“Każde państwo, szczególnie kraje OIC, muszą dołączyć do trudu rozwiązania tego kryzysu w taki sposób, jaki pomoże zachować pokój, bezpieczeństwo i stabilność w całym regionie”, powiedział  Salehi w poniedziałek, gdy miał się rozpoczynac szczyt OIC w Arabii Saudyjskiej. Ponadto podkreślił, że Iran jest przeciwny jakiemukolwiek planowi odbierania Syrii praw czy członkostwa w tej organizacji.

“Otwarcie sprzeciwiamy się zawieszaniu praw każdego kraju, w każdej organizacji” powiedział Salehi. „Przez zawieszanie członkostwa – nie posuwacie się ani o krok w sprawie rozwiązania tego zagadnienia. Czyniąc tak, po prostu niszczycie ewentualność znalezienia rozwiązania”.

Terrorysta Gharibo: wydałem wiele aktów fatwy, na podstawie których terroryści popełniają zbrodnie wobec cywilów

Ahmad Ali Gharibo, jeden z przywódców grup terrorystycznych Muftis in al-Maliha, działających w okolicy Damaszku, przyznał że wydał wiele fatw dla uzbrojonych bandytów zezwalających im zabijać. Na podstawie tych „religijnych” dekretów terroryści mogą popełniać przeróżne zbrodnie przeciwko cywilom.

[…] „Któregoś dnia, podjechał pod mój dom samochód o 12 w nocy, wysiadło z niego 4 uzbrojonych mężczyzn i zażądało, abym pojechał z nimi gdzieś na godzinę…straszyli, że jeśli tego nie zrobię, zabiją mi syna…zabrali mnie do Dir al-Asafeer …gdzie, gdy tylko tam przyjechaliśmy, od razu poszliśmy do jakiegoś namiotu, była tam grupa ludzi, mieli broń i narkotyki…”

[…]”mój pierwszy błąd to było danie fatwy na zabijanie…zabijali kogo chcieli w najbardziej nawet nienaturalny sposób…były ciała pocięte w kawałki…Pamiętam, że zabili 5 osób i wrzucili ich ciała do kontenerów ze śmieciami”

Link do opowieści bandyty: http://208.43.232.81/eng/337/2012/08/14/436318.htm

Reuters: libijscy bojownicy przemieszczają się do Syrii po tym, jak zakończyli swą misję w Libii

Agencja informacyjna zacytowała libijsko-irlandzkiego terrorystę, który powiedział, że libijscy „weterani…przybyli na front w Syrii, aby pomóc szkolić i organizować rebeliantów”.

Hussam Najjar, który pochodzi z ojca Libijczyka i matki Irlandki, dotarł do Syrii w celu szkolenia innych bojowników. Sam jest zawodowym snajperem, występuje pod imieniem Sam, i był częścią “oddziału rebeliantów, jaki szturmował siedzibę Kaddafiego w Trypolisie rok temu, dowodził nim Mahdi al-Harati, dowódca silnego zgrupowania bojowników z gór zachodniej Libii”.

Harati, dodaje Reuters, obecnie dowodzi grupą terrorystów w Syrii pod nazwą Brygada Umma. Więcej, link: http://breakingnews.sy/en/article/4809.html

Libański minister spraw zagranicznych: rozwiązanie kryzysu syryjskiego powinno być sprawą polityki wewnętrznej

Minister libański Adnan Mansour podkreślił, że polityka “trzymania się poza” przyjęta przez Liban w sprawie kryzysu w Syrii opiera się na tym, że rozwiązanie sprawy Syrii powinno być sprawą polityki wewnętrznej. Występując na spotkaniu ministrów spraw zagranicznych organizacji OIC w Jeddah, Mansour powiedział, że kwestia syryjska zależy w największej mierze od dialogu między kierownictwem państwa a opozycją w sprawie wprowadzenia koniecznych reform.

Turecka armia ćwiczy warianty wojny opodal granicy z Syrią

Armia turecka rozpoczęła gry wojenne koło granicy z Syrią, podnosząc stopień gotowości bojowej i aktywności wojsk na tym terenie. Turcy zaangażowani są tu również w przerzut broni dla buntowników walczących z syryjskim rządem.

Turcja i kwestia syryjskich Kurdów: możliwe konsekwencje błędnych kalkulacji – Pir-Mohammad Mollazehi

Po wycofaniu sił armii syryjskiej z wielu miast rejonu kurdyjskiego w państwie, który graniczy z Turcją, uzbrojone grupy Kurdów zrzeszone w PKK zajęły te miasta, wywiesiły flagi PKK na budynkach państwowych. Rozwój wypadkó poważnie rozzłościł tureckich urzędników, którzy od wielu lat wplątani są w krwawą wojnę z PKK w kurdyjskim rejonie własnego kraju.

Więcej, link: http://hamsayeh.net/articles/2148-turkey-and-the-issue-of-syrian-kurds-possible-consequences-of-a-miscalculation.html

Podział i destabilizacja: tajny plan “rozerwania Syrii na kawałki”–  Saeed Shabazz

Gdy bitwy na terenie Syrii nabierają tempa, okazuje się że prowadzone są rozmowy w sprawie rozbioru tego państwa na kawałki, jako sposób zakończenia konfliktu. Lecz powstaje pytanie – czyim interesom miałoby służyć pocięcie w kawałki tego narodu arabskiego?

Polecamy artykuł pod linkiem: http://www.finalcall.com/artman/publish/World_News_3/article_9114.shtml

Syria a niewidzialna ręka zagranicznej interwencji– Eric S. Margolis

Nawet gdyby reżim Bashara al-Assada dał sobie radę i przetrwał obecny kryzys, gospodarka kraju jest zrujnowana, ludzie doprowadzeni do ruiny, a sąsiedzi skłonni do interwencji. Izrael właśnie zagroził Syrii atakiem przy użyciu broni chemicznej. Turcja ugrzęzła w bagnie, jakie wysmażyła Arabia Saudyjska i kraje arabskie znad Zatoki. Narodowy prestiż Rosji zaangażowany jest w dużej mierze w Syrii i zależaeć będzie od tego, jak potoczą się dalsze wypadki (…)

Link: http://nationalinterest.org/commentary/syria-the-invisible-hand-foreign-intervention-7318

CIA dostarcza rakiety Stinger dla syryjskich “Bojowników Wolności” – Deepak Tripathi

Ujawniły sie rewelacje o decyzji prezydenta Obamy w sprawie dostarczania tajnej pomocy amerykańskiej dla syryjskich sił rebelianckich, co oznacza zmianę reguł gry. Polecenie prezydenckie, znane jako „akcja rozpoznania wywiadowczego” w świecie szpiegowskim, autoryzuje CIA do udzielania wsparcia uzbrojonym grupom walczącym w celu obalenia rządu Assadaa. Lecz w istocie grozi czymś znacznie gorszym niż tylko atakiem na reżim w Damaszku.

Link: http://www.globalresearch.ca/index.php?context=va&aid=32341

Buntownicy nie przetrwają w Syrii bez wsparcia z Zachodu ani jeden dzień – Edward Corrigan

„Bez wsparcia udzielanego przez siły w Waszyngtonie, walka nawet nie mogłaby się rozpocząć, ponieważ reżim jest bardzo stabilny i ma poparcie nawet w mniejszościach chrześcijańskich, wśród Alawitów…Kurdów, a w gruncie rzeczy ogromny odsetek sunnickiej populacji również docenia stabilność kraju…jaką daje obecna władza”, powiedział Edward Corrigan podczas wywiadu udzielonego w poniedziałek stacji Press TV.

“W Syrii mamy masowy ruch Salafitów, innymi słowy ekstremistów al-Kaidy i sekt sunnickich, jakie przywieziono z Libii i z innych miejsc, aby spróbowały podburzyć do buntu opozycję”.

Terror jako broń – John Cherian

Lipiec stał się jednym z najkrwawszych miesięcy w Syrii, gdy wspierani z zagranicy uzbrojeni bandyci podjęli zorganizowaną próbę dalszej destabilizacji rządu Bashara al Assada. Atak terrorystyczny z 18 lipca, jaki kosztował życie ministra obrony, Dawoud Rahja oraz 3 wyższych rangą urzędników państwa (Assef Shawkat, zastępca dowódcy armii Syrii i szwagier Assada; Hassan Turkmani, szef Wydziału ds Operacji Kryzysowych; Hisham Bakhtiar, szef wywiadu), którzy stali na pierwszej linii frontu zmierzającego do oczyszczenia państwa z uzbrojonych bandytów, był naprawdę poważnym ciosem dla rządu. Nadto fakt, że bombardowanie miało miejsce w budynku służącym celom narodowego bezpieczeństwa, gdzie spotkaniom często towarzyszy sam prezydent jest ważną przyczyną wołania o alarm, ponieważ nie mogłoby do niego dojść bez pomocy wrogich sił w środku kraju i bez pomocy mocarstw zewnętrznych. Link: http://www.flonnet.com/stories/20120824291605000.htm

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.