Strona główna > Bez kategorii > Syria Real News – 14 października 2012 r.

Syria Real News – 14 października 2012 r.

Turecki premier oskarża społeczność międzynarodową o „doping” dla al-Assada

źródło: http://www.hurriyetdailynews.com/turkish-pm-accuses-the-international-community-of-encouraging-al-assad.aspx?pageID=238&nID=32353&NewsCatID=338

Społeczność międzynarodową udzieliła praktycznie zielonego światła dla syryjskiego prezydenta Bashara al-Assada dla codziennego zabijania setek ludzi w swym kraju, powiedział turecki premier, Recep Tayyip Erdoğan.

„A zatem, jakie jest źródło takiej postawy? Jeśli mamy czekać na jednego albo dwóch stałych członków Rady Bezpieczeństwa ONZ aż powiedzą „tak”, to konsekwencje dla Syrii będą bardzo niebezpieczne” powiedział  Erdoğan uczestnikom Forum Światowego, jakie odbywa się w Stambule.

The Istanbul World Forum gromadzi razem polityków, naukowców, szefów biznesu, przywódców NGO, artystów, pisarzy oraz osoby z mediów z całego świata.

Erdoğan powiedział, że pomimo wszystkich wysiłków, Rada Bezpieczeństwa ONZ nie podjęła właściwych kroków w ulżeniu ludzkiemu dramatowi, jaki trwa w Syrii od 20 miesięcy.

„Ponad 300 tysięcy ludzi zostało zabitych w Syrii; 250 tysięcy musiało opuścić swoje domu i uciec. Ok. 100 tysięcy z nich znajduje się w Turcji i są naszymi gośćmi”.

Erdoğan skrytykował międzynarodową społeczność i Radę Bezpieczeństwa za nie podejmowanie działań w Syrii.

“ONZ, jakie przyglądało się masakrom setek tysięcy ludzi na Bałkanach 20 lat temu, odznacza się dzisiaj taką samą ślepotą w sprawie Syrii. Jaki rodzaj wyjaśnień można przedstawić dla niesprawiedliwości i niezdolności do działania, jaki w tym wypadku ma miejsce?”

“Gdy codziennie w Syrii giną dziesiątki tysięcy ludzi, jak długo sa tacy, którzy myślą tylko, co zyskają na takiej sytuacji w Syrii, obraz ludzkości staje się coraz bardziej czerwony” powiedział Erdoğan.

Erdoğan dodał, że niesprawiedliwość dotyka wiele organizacji międzynarodowych, w tym RB ONZ. „Nikt nie może twierdzić, że RB ONZ jest zbudowana w oparciu o sprawiedliwą skrukturę. Zostawiliśmy świat na łasce i niełasce 5 stałych członków, niezależnie od tego, co się wydarzy. ONZ musi zostać zreformowane w zgodzie z zasadami sprawiedliwości”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.