Strona główna > Bez kategorii > Syria Real News – 13 sierpnia 2012

Syria Real News – 13 sierpnia 2012

źródło: http://worldmathaba.net/items/1429-syria-real-news-august-13-round-up

Samolot wojskowy spadł z powodu uszkodzeń technicznych podczas zwykłego lotu treningowego na wschodnim obszarem Syrii

Źródło wojskowe poinformowało, że z przyczyn technicznych spadł samolot wojskowy podczas rutynowego lotu szkoleniowego we wschodniej części kraju. Pilot po zameldowaniu awarii otrzymał zgodę na opuszczenie maszyny i katapultował się. Agencja SANA donosi, że poszukiwania pilota trwają.

Terroryści z tzw. FSA twierdzą natomiast, że zestrzelili rządowy myśliwiec i używają kanału yt, aby prezentować na nim video, jako dowód swoich twierdzeń. Mówią również, że „zebrali oszczędności” w celu zakupu rakiet ziemia-powietrze, kosztujące 1100 $ sztuka, aby strącać samoloty armii syryjskiej. Tymczasem, terroryści wciąż dopraszają się, gdzie mogą u swoich zagranicznych finansistów o utworzenie stref zakazu lotów w Syrii, co jest ich zdaniem kluczowym warunkiem kontynuowania walk.

Wysłannik syryjskiego prezydenta przybywa do Pekinu na wtorkowe rozmowy

Wysłannik Bashara al-Assada, Bouthaina Shaaban, spodziewana jest we wtorek w Chinach na turę rozmów z ministrem spraw zagranicznych, Yang Jiechi.

Chińscy przywódcy rozważają project zaproszenia przedstawicieli syryjskiej opozycji do Pekinu na negocjacje. Chiny od zawsze uważały wprowadzenie równowagi między rządem a opozycją jako środek znalezienia właściwego rozwiązania politycznego dla kryzysu syryjskiego, oświadczyło chińskie MSZ.

Atak uzbrojonych gangów na stację tv w Aleppo bezowocny

film: watch?v=WR5-kxVHPIY&feature=player_embedded

Wojska syryjskie szturmują dzielnice Aleppo opanowane przez bandytów

Wojska rządowe przygotowują decydujący sztrum na dzielnice opanowane przez buntowników w Aleppo, donosi The Voice of Russia w poniedziałkowym serwisie.

Wg niezależnego publikatora, Al-Watan, armia używa lotnictwa i artylerii do niszczenia punktów ogniowych i ośrodków dowodzenia. Śmigłowce patrolują granice z Turcją, aby odciąć rebeliantów od posiłków. Kolumna pojazdów zmechanizowanych FSA została w niedzielę starta z powierzchni ziemi na podejściach do Aleppo.

W stolicy odkryto tunel pełen broni

Syryjskie służby bezpieczeństwa odkopały wejścia do tunelu przechodzącego pod domem w Damaszku. Znajdowała się w nim duża ilość broni i amunicji. Są to wyprodukowane w Izraelu bomby, noktowizory, zaawansowany technicznie sprzęt telekomunikacyjny oraz nadajnik satelitarny oraz wiele innych pomniejszych przedmiotów.

Turcja domaga się pilnego spotkania w sprawie Syrii

Premier Recep Tayyip Erdogan odbył tajne spotkanie z wieloma wyższymi rangą urządnikami ds bezpieczeństwa, omawiając najnowsze wydarzenia na granicy turecko-syryjskiej.

„USA planuje uzbroić syryjskich powstańców w rakiety”

Misją Hillary Clinton podczas ostatniej wizyty w Turcji był plan uzbrojenia syryjskich powstańców w sprzęt przeciwlotniczy i rakiety, mówi raport.

Wg raportu opublikowanego 12 sierpnia przez gazetę al-Quds al-Arabi, sukcesy wojsk prezydenta  al-Assada na polu walki z buntownikami w Aleppo tak bardzo sfrustrowały Ankarę i Waszyngton, że zapadła zgoda na wydanie tej broni w ręce bandytów. Raport dodaje, że USA stara się ustanowić strefy zakazu lotów nad Syrią, aby osłabić lotnictwo armii syryjskiej. Jak do tej pory, bez rezultatu.

Link: http://www.presstv.com/detail/2012/08/13/256066/us-to-arm-syria-insurgents-with-missiles/

Gangi Free Syrian Army w okolicach Homs rekrutują dzieci w swoje szeregi (12.08.2012)

film: watch?v=vNDIoILNjM8&feature=player_embedded

Medialne sprawozdania w sprawie aktów przemocy w Syrii – częściowe i nieprawdziwe, mówi chrześcijańska zakonnica

Zakonnica, która była przełożoną w syryjskim klasztorze przez 18 lat ostrzegła, że sprawozdania mediów na temat aktualnego przebiegu kryzysu w tym kraju zostały „spreparowane, są częściowe i nieprawdziwe”. „To kłamliwe relacje”, mówi matka Agnes Mariam, które “ukrywają okrucieństwa popełnione w imie wolności i demokracji”.

film: watch?v=ndz8Q0KH3Xs&feature=player_embedded

„Nawet jedna kulka wpadająca do Syrii nie wpada tam bez aprobaty amerykańskiej”

Pomimo coraz bardziej podniesionego krzyku w Waszyngtonie o prowadzenie bardziej agresywnej polityki militarnej USA w Syrii, CIA po cichutku pracuje na jej pólnocnej granicy z Turcją, aby ograniczyć dostawy broni i amunicji docierającej do rebeliantów, mówią przedstawiciele syryjskiej opozycji.

“Nawet jedna kulka nie może się dostać do Syrii bez ich zgody” poskarżył się jeden z jej urzędników w Stambule. „Amerykanie chcą, aby powstanie trwało, ale nie pozwalają nam dostać tyle uzbrojenia, ile potrzeba do obalenia reżimu w Damaszku”.

Syria prowdzi wojnę z Osią Zła wspieraną przez USA i Izrael – mówi wysłannik

Syryjski ambasador w Iranie, Hamed Hassan, oskarżył USA i reżim syjonistyczny Izraela o spowodowanie stanu braku bezpieczeństwa, mówiąc że Tel Aviv i Waszyngton starają sie uderzyć w naród syryjski za to, że popiera front oporu przeciw syjonizmowi.

“Syria jest w stanie wojny z osią zła ukształtowaną w Waszyngtonie i Tel Aviv, do jakiej dołączyło wiele krajów arabskich i zachodnich”, powiedział Hamed Hassan na konferencji w sprawie Syrii, jaka odbyła się w poniedziałek w Teheranie. „Spisek ma na celu zadanie ciosu w naród syryjski oraz rząd, ponieważ Syria od zawsze była częścią osi oporu i była przeciwna USA i reżimowi syjonistycznemu, jaki próbuje wprowadzic hegemonię w całym regionie” podsumował dyplomata.

To właśnie USA jest odpowiedzialne za okrucieństwa popełniane w Syrii przez bandytów – Tahsin al-Halabi

„To USA powinny ponieść odpowiedzialność wraz z Arabią Saudyjską, Katarem i Turcją w szczególności, za te wszystkie akty łamania praw człowieka. Potworne czyny brutalnego łamania praw człowieka wobec narodu syryjskiego – nie odbywają się z powodu potrzeby reform, i nie z powodu demokracji USA starają się usprawiedliwiać wszystkie te okrucieństwa wymierzone w Syryjczyków. To czysta hipokryzja, i została ona odarta z maski teraz i to w wyraźny sposób. Turcja, AS i Katar powinny bezzwłocznie powstrzymać uzbrajanie bandytów i powinny te kraje wziąć na siebie odpowiedialność, ale również należy je sądzić, gdyż są odpowiedzialne wszystkie razem przed narodem syryjskim i przed całą ludzkością”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.