Strona główna > Bez kategorii > Syria Real News – 12/13 września 2012 r.

Syria Real News – 12/13 września 2012 r.

źródło: http://worldmathaba.net

Niemieccy żołnierze popełniają bezpośrednio zbrodnie wojenne na żołnierzach syryjskich w Aleppo

W czasie, gdy Niemcy myślą, że są już bezpieczni przed widmem przeszłości o popełnionych zbrodniach, niemieckie Einsatzgruppen stacjonujące w południowej Turcji zostały wyśledzone przez wywiad syryjski, jak przekazują rozkazy dla dezerterów oraz zagranicznych terrorystów na temat organizowania zasadzek i porywania żołnierzy syryjskich strzegących miasta Aleppo. Wystarczy sięgnąć do SyrPer.  Niedawno łączyliśmy się telefonicznie z Adhamem w Latakia. Mówi on, że syryjski wywiad wojskowy w okolicach Ra’s Al-Basseet przechwycił niemieckie komunikaty dla oddziałów terrorystycznych w Aleppo, z których głównie wynika przekaz dla bandytów, że batalion wojsk syryjskich będzie za jakiś czas odpoczywał w rejonie Hanano, i że w tym oddziale nie będzie starszego stopniem dowódcy. Niemcy rozmawiali po arabsku do jakiegoś Syryjczyka poprzez urządzenie szyfrujące treść rozmowy, ale kod został złamany przez pracowników wywiadu.

Link: http://syrianperspective.blogspot.nl/2012/09/september-12-2012-third-post-germany.html

Armia syryjska rozpoczęła operacje w Homs i Aleppo

Dziennikarz Breaking News Network donosi, że dochodzi do bardzo silnych starć między armią syryjską a różnymi bojownikami w okolicach al-Qusair. (…) Ponadto, siły zbrojne przeprowadziły rajdy na kryjówki bandytów w rejonie Jouret al-Shayah (Homs). Zabito wielu uzbrojonych mężczyzn i zdobyto wiele broni. W prowincji Aleppo, oddziały armii syryjskiej rozpoczęły ograniczone operacje wojskowe w Gharnata oraz na terenie szkół w ośrodku Tayseer al-Halabi, usytuowanym w rejonie al-Zebdyeh.

Rebelianci zabijają 18 żołnierzy, starcia w rejonie lotniska w Aleppo: (w wyniku ekspolozji w środę)

Wybuch samochodu-pułapki zabija 7 żołnierzy syryjskich i 4 cywilów w Idlib: w wyniku ataku na posterunek w tej prowincji. Media syryjskie donoszą również, że wojsko odparło atak uzbrojonych bandytów na posterunek w Khirbet Martin w rejonie Idlib.

Terroryści wyparci z Yelda, obywatele miasteczka wracają do domów: mieszkańcy Yalda, miasteczka leżącego koło Damaszku zaczęli w czwartek wracać do swych domów po tym, jak armia syryjska oczyściła miasto i okolice z różnych grup terrorystycznych i przywróciła bezpieczeństwo. (…)

Ponadto, informacje z innych miejsc walk: wielu terrorystów zabitych i aresztowanych w Aleppo. W Homs zniszczono m.in. pojazdy wyposażone w ciężkie karabiny maszynowe wraz z załogami. Wybuchy bomb zadały straty armii syryjskiej w rejonie al-Qseir. Armia kontynuuje natarcie na kryjówki bandyckie w al-Rastan, Homs. W Daraa zabito terrorystów, którzy próbowali atakować oddziały sił policyjnych. Wielu terrorystów aresztowano w Hasaka, zanim zdążyli rozpocząć akcje zbrojne.

Szef NATO: nie mamy zamiaru interweniować w Syrii

[gdy agenci CIA są już na terenie Syrii, zagraniczni żołnierze rozmieszczani są wokół granic Syrii, a kraje takie, jak Francja otwarcie przyznają, że finansują zakupy broni i terrorystów oraz dają łapówki syryjskim urzędnikom w zamian za „dezercję” – przypis portalu WM], Sekretarz Generalny NATO w poniedziałek ponawia oświadczenie, że związek wojskowy nie ma zamiaru podejmować w Syrii żadnej interwencji zbrojnej oraz wyraża zaniepokojenie wzrostem skali przemocy, wzywając do politycznego rozwiązania.

“Nasze stanowisko jest niezmienne. NATO nie ma zamiaru interweniować w Syrii”. (…)

Link: http://www.almanar.com.lb/english/adetails.php?eid=68081&frid=56&cid=56&fromval=1&seccatid=249

Brytyjski podżegacz wojenny, dyktator Hague, powiedział w Iraku, że rząd Assada jest „stracony”

(…) „Uważamy, że reżim Assada jest skończony, jest zupełnie niemożliwe, żeby przetrwał, tak wiele zbrodni zostało popełnione, że nie powinien przetrwać”.

„Friends of Syria” spotkają się w Holandii, aby “poszerzyć rozmiary sankcji”

Grupa „Friends of Syria” spotka się w Holandii w następnym tygodniu w celu poszerzenia skali sankcji I zaostrzenia szczególnych środków przeciw reżimowi syryjskiemu, doniosło w poniedziałek AFP.

Skrzynie z bronią NATO zdobyte na terrorystach w Syrii

Broń i wyposażenie wojskowe znalezione ostatnio przez armię syryjską w prowincji Idlib dowodzi dostaw z magazynów NATO. Zdobyte uzbrojenie w dystrykcie Salqain to m.in. karabiny kalibru 7.26 oraz inne sprzęt oraz skrzynie z amunicją, jakie mają napisy „NATO BALL”. Specjaliści twierdzą, że broń nie może pochodzić z Turcji, bowiem z tego kraju dostarczonoby skrzynie z napisami tureckimi.

Irański prezydent podczas spotkania ze swym tunezyjskim odpowiednikiem, Muhammadem Monsef al-Marzouki w Mekce, AS, ostrzegł, że spiski jakie wylęgły się wśród wrogów Syrii, w tym członków NATO, mają na celu zdominowanie narodów muzułmańskich.

“Tajemny” atak na Syrię pomaga izraelowi w zasygnalizowaniu stanowczości w sprawie Iranu

Gabinet izraelski we wtorek przywołał pamięć o wydarzeniach niezwykle tajnego nalotu bombowego na rzekomy syryjski reaktor atomowy w 2007 r., aby zasugerować, że izrael mógłby skutecznie napaść na Iran bez amerykańskiego wsparcia. Izrael nigdy formalnie nie przyznał, że zbombardowanie pustynnego miejsca w Deir al-Zor nastąpiło przez atak jego lotnictwa, ani nie ujawnił, co zostało zniszczone (…)

Link: http://af.reuters.com/article/worldNews/idAFBRE88A0DO20120911

Oto w jaki sposób zmutowani terroryści z FSA „kontrolują ponad 70 % terytorium Syrii…”

Iran przeciwny jakiejkolwiek zmianie reżimu i interwencji zbrojnej w Syrii

Irański wiceminister ds stosunków z krajami arabskimi i afrykańskimi, Hossein Amir-Abdollahian mówi, że Teheran nie zgodzi się na żaden układ prowadzący do zmiany reżimu w Syrii ani na żadną interwencję zbrojną.

“Teheran jest zdecydowanie przeciw jakiejkolwiek formie interwencji w Syrii oraz uzbrajaniu opozycji w tym kraju” (…)

Bagdad odrzuca amerykańskie żądania w sprawie zatrzymania dostaw z Iranu do Syrii via Irak

(…) odrzucono amerykańskie sugestie w sprawie rzekomych dostaw broni z Iranu do Syrii za pośrednictwem przestrzeni powietrznej Iraku, mówiąc że twierdzenia te są bezpodstawne i nie zostały poparte żadnymi dowodami. Rzecznik premiera Iraku zażądał od urzędników z Waszyngtonu, aby przedstawili dowody na poparcie swych oskarżeń (…) Ali al-Moussavi oświadczył, że to na USA spoczywa ciężar udowodnienia swych oskarżeń, że Iran wysyła broń dla żołnierzy syryjskiego prezydenta Bashara al-Assada.

Cierpienia Syryjczyków – fotorelacja ze szpitali w Aleppo

Link: http://www.sott.net/articles/show/251128-The-Suffering-of-Syrians-A-Photo-Essay-of-Aleppo-Hospitals

“Rzecz z zasobów propagandowych ONZ”, Angelina Jolie, wędruje po obozie syryjskich uchodźców – Kurt Nimmo

Członek CFR oraz propagandowy agent ONZ-tu, a także “specjalny posłaniec”, Angelina Jolie została wysłana do Jordanii, aby zwrócić uwagę na skandaliczne warunki, jakie panują w obozie dla uchodźców w Zaatari. (…)

Link: http://www.infowars.com/un-propaganda-asset-angelina-jolie-treks-to-syrian-refugee-camp/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.