Strona główna > Bez kategorii > Syria Real News – 12 sierpnia 2012

Syria Real News – 12 sierpnia 2012

źródło: http://worldmathaba.net/items/1421-syria-real-news-august-12-round-up

Wojska syryjskie zabiły dowódcę bandytów w Damaszku

W niedzielę, Wa’el Mohammad al-Majdalawi oraz inni uzbrojeni ludzie w Damaszku, północno-zachodnim mieście Idlib oraz południowozachodnim Dara’a zostali zabici przez wojsko syryjskie. W czasie walk w innych miastach: Soran, Tibet al-Imam i Hama, wojska rządowe zabiły wielu rebeliantów oraz skonfiskowało dużo zagranicznej broni.

Natomiast w Homs syryjskie siły bezpieczeństwa aresztowały wielu ukrywających się tam buntowników.

W Syrii aresztowano terrorystów z organizacji MKO

Siły bezpieczeństwa aresztowały 5 członków Mojahedin-e Khalq Organization (MKO znane również jako MEK, PMOI czy też NCR) oraz 35 innych uzbrojonych terrorystów w niedzielę. Witryna lokalnych mediów Aksalser doniosła za źródłami oficjalnymi, że tych 40 mężczyzn zatrzymano z bronią w ręku, gdy starali się przedostać przez granicę.

“Po przesłuchaniach okazało się, że 5 z nich to członkowie MKO”. Zatrzymani potwierdzili, że ich ugrupowanie terrorystyczne zajmuje się szkoleniem syryjskich opozycjonistów na terenie Turcji przy wsparciu niektórych państw arabskich i zachodnich.  

Francja wysyła “pomoc” do Syrii poprzez Jordanię

Wojsko francuskie wysłało cargo do Jordanii, twierdząc że przesyłka zawiera dostawy pomocy humanitarnej i medykamenty dla Syryjczyków, którzy stracili domy wskutek trwającego kryzysu.

Antonov 124 z ładunkiem wylądował na lotnisku wojskowym Marka military w Ammanie w sobotę. Cargo podobno zawiera szpital polowy i dostawę leków dla uchodźców w obozie Zaatari niedaleko od syryjskiej granicy. Innym lotem, A310 dostarczył 85 wojskowych francuskich oraz sprzęt medyczny do Jordanii we czwartek.

Okrucieństwa syryjskich terrorystów: pracownicy poczty zostali zrzuceni z dachu

Na yt pojawiło się straszne amatorskie video, przedstawiające okrucieństwa przeciwko pracownikom urzędów publicznych w Syrii. Materiał filmowy przedstawia tłum ludzi nieludzko pastwiący się nad ciałami zabitych pracowników poczty i zrzucający je z dachu placówki.

Video, którego źródła nie można było potwierdzić z innych danych niezależnych, ukazuje kilkunastu ludzi otaczających schody do budynku, niektórzy z nich skandują: “Allah Akbar!” Przyglądają się oni ciałom spadającym z dachu i toczącym się potem po schodach. (…)

Iran może doprowadzić do rozwiązania w sprawie kryzysu w Syrii poprzez intensyfikację działań dyplomatycznych – członek parlamentu

Irański poseł mówi, że jego kraj może znaleźć rozwiązanie kryzysu poprzez zwiększenie działań dyplomatycznych tak jak w przypadku pełnienia roli gospodarza opiniodawczego spotkania krajów arabskich.

“Kryzysu syryjskiego nie da się rozwiązać przez wysyłanie wojska, broni i sprzętu wojskowego oraz podsycanie stanu braku bezpieczeństwa”, powiedział członek Komitetu Narodowego Bezpieczeństwa w parlamencie irańskim, Mohammad Hossein Asferi.

“Uderzyć na Syrię, aby ocalić Izrael”

Ambasador Iranu w Bejrucie, Ghazanfar Roknabadi, mówi że wrogowie Syrii zaplanowali wespół z zachodnimi mocarstwami atak na ten kraj, aby ocalić Izrael.

„Koncepcja jest taka, „uderzyć na Syrię, aby ocalić Izrael”…i o to w tym wszystkim chodzi…osłabić Syrię, aby móc sięgnąć aż do Iranu…Syria to brama do Teheranu”, powiedział Roknabadi.

„Mimo wszelkich problemów i spisków, jakie syjoniści uknuli przeciw Iranowi i ruchom oporu przeciwko nim, blok oporu jest obecnie w dobrym miejscu, a wróg ma słabą pozycję”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.