Strona główna > Bez kategorii > Syria Real News – 11 września 2012 r.

Syria Real News – 11 września 2012 r.

źródło: http://worldmathaba.net

Terroryści dokonują egzekucji 20 żołnierzy w Aleppo

Uzbrojone bandy walczące z rządem Syrii w trybie doraźnym dokonały egzekucji około 20 żołnierzy w czasie ostatnich walk w Aleppo. Bandyci mówią, że żołnierzy zostali wzięci do niewoli podczas ataku na obóz wojskowy w dzielnicy Hanano, doniosło AFP w poniedziałek z powołaniem na źródła opozycyjne. (…)

Link z filmem: http://rt.com/news/syria-massacre-video-execution-819/

Armia zadaje ciężkie straty uzbrojonym grupom terrorystycznym w wielu prowincjach państwa

Siły zbrojne przeprowadziły 4 operacje wojskowe w Bustan al-Qasr (Aleppo) mające na celu rozbicie ugrupowań terrorystycznych opodal szkół al-Yarmouk, Mohammad Sabbagh i Tawfiq Emraya oraz w rejonie meczetu Qabaa. Operacje skończyły się zadaniem wielkich strat. Dwie z nich dotyczyły bandytów w okolicach Ba’ydeen i Jisr al-Haj (Aleppo). Natomiast wcześniej przeprowadzono 2 precyzyjne operacje przeciw terrorystom koło al-Orouba i klubu sportowego w dzielnicy Bustan al-Basha (Aleppo), zabijając wielu z nich. Siły bezpieczeństwa starły się z terrorystami usiłującymi atakować posterunek policji w dzielnicy al-Midan, zadając im wielkie straty. (…)

Link: http://208.43.232.81/eng/337/2012/09/11/440905.htm

Breakingnews.sy: „Aleppo – Syria: terrorysta z najwyższych kręgów al-Kaidy, Muhammad Hajouli został zabity”.

Minister spraw zagranicznych: fałszywe informacje wysyłane są w naszym imieniu do wielu państw arabskich

(…) mówi, że niektóre mass media oraz strony sieci społecznościowych rozsyłają dokumenty będące rzekomo oświadczeniami Ministerstwa Spraw Zagranicznych Syrii. Minister podkreślił, że dokumenty te są fałszywkami i nigdy nie były wydawane przez ministerstwo, mimo tego, że znajdują się na nich pieczęci i oficjalne nagłówki. (…)

Rosyjski wiceminister MSZ: prezydent Assad gotów ustąpić, jeśli nie zostanie wybrany na kolejną kadencję

Prezydent Bashar Assad ustąpi ze stanowiska wyłącznie wtedy, gdy naród syryjski dokona wyboru nowego przywódcy w wyborach prezydenckich. W wywiadzie dla francuskiego Le Figaro, Michaił Bogdanow powiedział: “Assad powiedział nam, że jeśli naród nie będzie go dalej chciał jako przywódcy i wybierze kogoś innego, ustąpi za stanowiska”. (…)

Armia syryjska dokonuje konfrontacji z terrorystami wg strategii „pierścień 150”

W drugiej części wywiadu dla sieci Breaking News, syryjski ekspert wojskowy wyjaśnił mechanizmy działania gangów Free Army w Syrii oraz jak armia sobie z nimi radzi. Ekspert potwierdził, że po tym, jak zakończyły sie operacje wojskowe w rejonie Damaszku, kolejne działania sił syryjskich są uzależnione od informacji, jakie dostarczaja mieszkańcy wielu „gorących miejsc”.

Dodał, że te operacje przyniosły już bardzo dobre wyniki, gdyż syryjskie wojsko zdołało aresztować wielu terrorystów oraz udaremnić ataki na posterunki armii syryjskiej. (…)

Link: http://breakingnews.sy/en/article/6770.html

Iran proponuje udział Iraku i Wenezueli w składzie Grupy Kontaktowej w sprawie Syrii

Iran zaproponował włączenie się Iraku i Wenezueli do czterostronnej grupy kontaktowej w sprawie rozwiązania kryzysu w Syrii. Dyplomaci z Iranu, Egiptu, Turcji oraz Arabii Saudyjskiej zebrali się wczoraj wieczorem w Kairze, aby znaleźć rozwiązanie obecnego kryzysu w Syrii. Wg doniesień FNA, podczas spotkania w Kairze, Iran zaproponował, aby włączyć w skład grupy Irak, jako obecnego przewodniczącego Ligii Arabskiej oraz Wenezuelę, członka ruchu NAM. (…) Wcześniej arabskie media spekulowały nad możliwością włączenia Francji w skład grupy, lecz Iran odpowiedział, że podczas dwustronnych i wielostronnych spotkań w Kairze nikt nie proponował zaangażowania Francji w toczące się rozmowy.

Iran wyraża zgodę na Ogólne Warunki inicjatywy egipskiej w sprawie Syrii

Kwartet członków spotkania w Kairze zakończył pracę późno w nocy, a Iran ogłosił, że doszedł do porozumienia w sprawie ogólnych wytycznych znajdujących się w inicjatywie egipskiej w sprawie kryzysu w Syrii.

Link: http://english.farsnews.com/newstext.php?nn=9106063022

Raport polowy z miejsca walk, okolice Tadamon, Damaszek, Syria

“Raport Safy Mohamad z kanału ANB w sprawie żołnierzy armii syryjskiej walczących z grupami terrorystycznymi w okolicach Tadamon, Damaszek, ukazujący że są nimi Saudyjczycy, Katarczycy, Libańczycy, Irakijczycy…paszporty, mundury, broń izraelska…”

[youtube=http://www.youtube.com/watch?v=zprUjzxnPig&feature=player_embedded]

Protesty z poparciem dla Syrii planowane w Holandii (15.09.) i Francji (16.09.)

Link: http://mediawerkgroepsyrie.wordpress.com/2012/09/10/manifestatie-voor-syrie-op-15-september-2012-in-den-haag/

oraz http://www.infosyrie.fr/actualite/tous-au-quai-dorsay-le-16-septembre-pour-la-syrie/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.