Strona główna > Bez kategorii > Syria Real News – 11 sierpnia 2012

Syria Real News – 11 sierpnia 2012

źródło: http://worldmathaba.net/items/1411-syria-real-news-august-11-round-up

USA i Turcja najwyraźniej przygotowują chemiczny atak fałszywej flagi

Clinton i minister spraw zagranicznych Turcji powiedzieli w sobotę, że ich kraje tworzą formalną strukturę, która pracować będzie nad planem scenariuszy pogorszenia się wojny w Syrii, włącznie z możliwym atakiem chemicznym na przeciwników reżimu.

Link do żydowskiego źródła: http://www.timesofisrael.com/clinton-talks-syria-in-turkey-visit/

Syryjski przedstawiciel w Mauritanii odrzuca katarską propozycję ucieczki

Ambasador Hamad Seed Albni odrzucił ofertę dyplomaty katarskiego w Mauretanii, aby uciekł z rządu Bashara al-Assada w zamian za pewne korzyści.

Katarski dyplomata zaproponował swemu syryjskiemu koledze po fachu milion $ w gotówce,  miesięczną pensję po 20 tys. $ przez 20 lat oraz stały pobyt w katarskiej stolicy w Doha, donosi libańska stacja Al-Manar. Ambasador Syrii odrzucił ofertę i nazwał tę próbę „ordynarnym mieszaniem się” w wewnętrzne sprawy Syrii.

USA i Turcja planują utworzenie stref zakazu lotów nad Syrią

Clinton oraz turecki minister Ahmet Davutoglu dywagują nad wprowadzeniem nad Syrią stref zakazu lotów w czasie rozmów jakie trwają od soboty w Stambule.

Wg Reutersa, Clinton mówi, że Ankara i Waszyngton  potrzebują wspólnego planu pomocy dla rebeliantów walczących w celu obalenia Assad, w tym możliwego scenariusza ze strefami zakazu lotów.

Tureccy demonstranci potępiają wizytę Clinton w Stambule

Protesty przemaszerowały przed ambasadą USA w Turcji z wyrazami potępienia dla zgody na wizytę Hillary Clinton w Stambule. Policja użyła pałek do rozpędzenia demonstrantów przed ambasadą.

Minister irański: obecność grup ekstremistów w Syrii przygotowuje okupację regionu przez USA

Ali Akbar Salehi potępił współpracę USA z grupami ekstremistycznymi w celu osiągnięcia swych celów w regionie, i powiedział, że grupy ekstremistów przygotowują okupację państw regionu przez amerykanów.

„Elementy ekstremistyczne próbują przygotować grunt pod okupację regionu przez USA” powiedział Salehi w wywiadzie dla tureckiej gazety Jomhoriyat. Uwagi ministra dotyczyły obecnej sytuacji w Syrii, gdzie zagraniczni terroryści starają się obalić rząd Assada, a także zasiać niepokoje w krajach sąsiednich.

Niektóre grupy syryjskiej opozycji są gotowe na podjęcie rozmów w Teharanie

Irański minister spraw zagranicznych, Ali Akbar Salehi, powiedział w czwartek, że wielu członków syryjskiej opozycji ogłosiło swą gotowość do uczestnictwa w spotkaniu w Teheranie w sprawie kryzysu trwającego w Syrii. (…)

Link: http://www.tehrantimes.com/politics/100441-some-syrian-opposition-groups-willing-to-hold-talks-in-tehran-iranian-fm

Armia jordańska niszczy dwa posterunki graniczne z Syrią

Jordańczycy zniszczyli dwa syryjskie posterunki graniczne. Doszło do wybuchu walk, a czołgi przejechały się po budowlach na granicy. Walki miały miejsce w rejonie Tel Shihab-Turra, ok. 50 mil na północ od stolicy Jordanii.

Aleppo: zasadniczny punkt zwrotny odnoszący się do czegoś więcej niż Syria – Ilya Kharlamov

Gdy stało się jasne, że w walkach o Aleppo, biorą udział zagraniczni najemnicy z Turcji, Kataru, Arabii Saudyjskiej i innych państwa, z korespondentem Voice of Russia skontaktował się dowódca  FSA, Riad al-Asaad, i zaprzeczył obecności terrorystów z al-Kaidy wśród sił buntowników. Zdaniem Riada al-Asaada, opozycja syryjska jest przeciwna wszelkim formom ekstremizmu. Jednak to, co dzieje się w Syrii z udziałem sił rebeliantów, i nazwanie tego ekstremizmem, wydaje się być najłagodniejszym słowem do opisania metod, jakich używają siły opozycji w walce z legalnym rządem kraju.

Geneza amerykańsko-saudyjskiego “Frankensteina z al-Kaidy” w Syrii – Tony Cartalucci

„Aby podważyć siłę Iranu, jaki jest w przeważającej mierze szyicki, administracja Busha zdecydowała, że należy ponownie określić priorytety na Bliskim Wschodzie. W Libanie, ta administracja współpracowała z rządem saudyjskim, jaki jest sunnicki, w potajemnych operacjach zmierzających do osłabienia Hezbollahu, a więc organizacji szyickiej wspieranej przez Iran. USA brało również udział w tajnych operacjach wymierzonych w Iran i Syrię. Jako uboczny produkt tych działań powstało zwiększenie szeregów i siły sunnickich grup ekstremistycznych, jakie wyznają wojowniczą wizję islamu i są wrogo nastawione wobec Ameryki i sympatyzują z al-Kaidą”. -The Redirection, Seymour Hersh March 5, 2007

więcej na ten temat w artykule pod linkiem: http://www.activistpost.com/2012/08/genesis-of-us-saudi-al-qaeda.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.