Strona główna > Bez kategorii > Syria Real News – 10 września 2012 r.

Syria Real News – 10 września 2012 r.

źródło: http://worldmathaba.net

Informacje z walk w Aleppo

Armia syryjska odzyskała pełną kontrolę nad dzielnicą Hanano, położoną we wschodniej części miasta, która służyła za magazyn broni, centrum rekrutacyjne dla terrorystów i punkt dowodzenia. (…)

Źródła wojskowe podają, że armia zadaje bandytom ciężkie straty podczas akcji czyszczenia miasta, bandyci są otoczeni i znajdują się pod silnym ostrzałem. Ofensywa wojskowa zaczęła się w niedzielę wieczorem po zdetonowaniu potężnej bomby przez terrorystów. W wybuchu zginęło 29 mieszkańców, a 65 osób zostało rannych. (…)

Terroryści z tzw. Free Syrian Army biorą na siebie odpowiedzialność za wybuch w Aleppo.

Batalion tzw. milicji Free Army przyznał się do terrorystycznego ataku bombowego, jaki miał miejsce w nocy w okolicy stadionu. Z oświadczenia batalionu dowiadujemy się, że wykonano atak z użyciem dwóch bomb, jakie podłożono w szkole i w szpitalu obok stadionu. (…)

[youtube=http://www.youtube.com/watch?v=lTxLGOUIElw&feature=player_embedded]

Jeden z oficerów armii syryjskiej: nad Aleppo powiewa flaga al-Kaidy. W czasie sobotniej akcji czyszczenia Aleppo z terrorystów, w czasie której doszło do najostrzejszych starć z uzbrojonymi bandytami i zadano ogromne straty tzw. Free Army, zabito również czarnego bojownika, który prowadził samochód wypełniony ładunkami wybuchowymi w dzielnicy Saif al-Dawleh, który próbował dokonać ataku samobójczego (…)

Armia syryjska wyrzuca terrorystów z miasteczek: Daf al-Shouk i Tadamun

(…) SANA informuje, że al-Tadamun zostało oczyszczone z terrorystów kolejny raz, gdyż po pierwszej akcji, bandyci wrócili, aby nękać wojsko syryjskie. (…)

„Bandyci rozsiewali pogłoski, aby poderwać reputację armii syryjskiej…noszą oni mundury podkreślające ich heroizm, ale nie udało im się oszukać ludzi po tym, jak ich akty terroru zostały odkryte” powiedział jeden z obywateli miasteczka. „Uciekłem wraz z rodziną jeszcze przed ramadanem, gdy bandyci zaczynali terroryzować ludność, musiałem zostawić dom, aby wynajmować inny w spokojniejszym miejscu…prosimy wojsko, aby zostało w naszej okolicy, ponieważ będziemy się czuć bezpieczni, gdy będzie tu armia”.

Syria News update 10.9.2012

https://www.youtube.com/watch?v=bquqZjAo5KE&feature=player_embedded#!

Podrzegacz wojenny Clinton: USA nie potrzebuje ONZ-tu do obalenia Assada

Hillary Clinton straszy, że USA jako “myślące państwo” może domagać się zmiany reżimu w Syrii z pominięciem ONZ-tu, jeżeli nowa rezolucja w sprawie Syrii będzie „bezsilna”. (…)

“Musimy być realistami”. (…)

Link: http://rt.com/news/clinton-syria-un-unnecessary-755/

Iran nadal będzie wspierać Syrię

Irański wiceminister spraw zagranicznych, Hossein Amir-Abdollahian mówi, że Teheran nadal będzie nieść pomoc dla narodu syryjskiego i reform wprowadzanych w tym kraju przez prezydenta Bashara al-Assada. (…)

Link: http://www.presstv.ir/detail/2012/09/10/260768/iran-to-continue-supporting-syria/

Brahimi niesie kielich cykuty dla Syrii – Finian Cunningham

Perspektywa pokoju w Syrii jest odległa i minimalna, ponieważ przesłanka tego problemu, przyjęta przez Brahimi’ego, mocarstwa zachodnie oraz ich regionalnych sojuszników jest całkowicie błędna, tak samo jak ta, którą wcześniej proponował Annan. (…)

Link: http://presstv.com/detail/2012/09/10/260823/brahimi-bears-poison-chalice-to-syria/

Świat postawiony do gory nogami: amerykańscy lekarze ratują życie terrorystom al-Kaidy w Syrii – Scott Creighton

Czasopismo Foreign Policy chwali al-Kaidę, a NPR pochwala “dzielnych” amerykańskich lekarzy, którzy ratują życie terrorystom. Świat stanął na głowie, a może to właśnie taka pozycja jest teraz prawidłowa? Nie powinien być zaskoczeniem dla czytelników tej strony fakt, że coś około 30 lekarzy z USA przyleciało z Turcji, aby podjąć pracę na granicy, gdzie zbieraja się członkowie al-Kaidy i inni islamscy terroryści ranni podczas kampanii destabilizacji w Syrii. Powszechnie wiadomo, że ci najemnicy to w części ci sami, którzy atakowali, zabijali i czynili kalekami żołnierzy amerykańskich w Iraku i Afganistanie (…)

Link:  http://willyloman.wordpress.com/2012/09/09/the-world-turned-upside-down-american-doctors-saving-al-qaeda-terrorists-in-syria/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.