Strona główna > Bez kategorii > Syria Real News – 10 sierpnia 2012

Syria Real News – 10 sierpnia 2012

źródło: http://worldmathaba.net/items/1401-syria-real-news-august-10-round-up

pamiętamy o codziennych zbrodniach Usraela

(…) dziennikarze pracowali dla państwowej tv, zostali uprowadzeni w al-Tal, na północ od stolicy w piątek, gdy towarzyszyli wojskom rządowym działającym w tej okolicy.

Środki oszczędnościowe u siebie, ale rząd UK daruje 5 mln funtów dla al-Kaidy w Syrii

UK zwiększa poparcie dla bandytów w Syrii. William Hague właśnie przeznaczył dodatkowe £5m, aby sfinansować wyposażenie komunikacyjne i pomoc medyczną dla FSA. Finansowanie ogólnie wynosi £27.5m (…)

Sott.net komentuje: “No taaaak – to takie same dostawy komunikacji i pomocy medycznej, jak wtedy, gdy the Scott Inquiry doniósł, co się potwierdziło, że rząd UK zajmował się opylaniem kontraktów dla Saddama Husseina pod koniec lat 80-tych, sprzedając mu „urządzenia rolnicze”.

O tym, jak wywiad niemiecki pracuje nad tym, aby wynieść do władzy barbarzyńców z al-Kaidy, link: http://www.sott.net/articles/show/249047-German-intelligence-working-to-bring-al-Qaeda-barbarians-to-power-in-Syria

Wojska syryjskie zabiły lidera uzbrojonej bandy w Aleppo

Lider tzw. grupy Ayman Lifo, antyrządowej bandy, został zabity przez wojska syryjskie w Aleppo. Wojska rządowe zabiły również i raniły wielu buntowników w dzielnicy al-Halak w Aleppo oraz Daret Azzeh na przedmieściach miasta.

Wojska syryjskie zaatakowały bandytów na granicach z Libanem i Irakiem

Wojska rządowe zaatakowały wspierane z zagranicy uzbrojone bandy na granicach z Libanem i Irakiem, donosi syryjska telewizja. Doszło do nowych starć między wojskiem rządowym i uzbrojonymi bandytami w północnej części Aleppo.

Flota NATO zmierza do Syrii

Brytyjczycy i Francuzi niebawem zostaną wysłani we wschodni rejon M.Śródziemnego, dokonując dużego zgrupowania floty, doniosły zachodnie media powołując się na brytyjskie źródła wojskowe.

Skład wspólnej grupy zadaniowej ze strony brytyjskiej przewiduje udział śmigłowcowca Illustrious, okręt do transport wielkich amfibii Bulwark wraz z 400 żołnierzami piechoty morskiej, niszczyciel, fregatę oraz okręt podwodny. Francja w tym zbiorowisku będzie reprezentowana przez głównie przez lotniskowiec Charles de Gaulle.

USA stosuje kolejne sankcje wobec rządu syryjskiego

Administracja Obamy przygotowała następny zestaw sankcji przeciw reżimowi Bashara al-Assada i jego sojusznikom, mówią amerykańscy dyplomaci. (…)

USA stosuje kolejne sankcje wobec Hezbollahu

Hezbollah został dodany do listy organizacji poddanych sankcjom za swoje związki z syryjskim rządem.

“To działanie piętnuje działalność Hezbollahu w Syrii i rolę jaką odgrywa w przemocy zadawanej przez syryjski rząd wobec swego narodu”, stwierdził w piątek departament skarbu USA.

To zamrozi wszystkie majętności Hezbollah, jakie znajdą się pod amerykańską jurysdykcją oraz zakazuje Amerykanom i spółkom amerykańskim prowadzenia interesów z tą organizacją. Waszyngton twierdzi, że Hezbollah prowadzi szkolenie, doradztwo oraz dużą pomoc logistyczną dla rządu syryjskiego.

Wysłannik: Irak podziela pogląd Iranu w sprawie Syrii

Irak udziela swego poparcia stanowisku Iranu, że zagraniczna interwencja w Syrii stanowi poważne zagrożenie dla narodu syryjskiego i całego regionu, i że sprawa syryjska powinna zostać rozwiązana w drodze reform społecznych, powiedział w Teheranie wysłannik iracki.

Mówiąc do dziennikarzy zgromadzonych na konferencji międzynarodowej w Teheranie na temat Syrii, ambasador Iraku Majid al-Sheikh powiedział, że naród syryjski potrzebuje reform, ale „nie takich, które zostaną im narzucone przez obcych”.

Wojna i sianie zamętu przez duże państwa nie mogą doprowadzić do jakichkolwiek reform – Ahmadinejad

Mahmoud Ahmadinejad powiedział, że wojny i interwencje “państw kolonialnych” nie pomoże w przeprowadzeniu reform i dodał, że „oportunistyczne” kraje zachodnie nigdy nie interweniowały w innych krajach z powodów humanitarnych.

“Nie znam żadnego państwa zachodu, które podjęłyby interwencję w imię humanitaryzmu; cokolwiek te kraje robią, robią to wyłącznie dla własnego interesu”.(…)

Jak funkcjonuje syryjski rząd i instytucje państwowe w czasie zamieszek – Kris Janssen

Od 18 miesięcy Syria atakowana jest przez zagranicznych terrorystów oraz gangi opłacane przez nieograniczony napływ petrodolarów z Kataru i Arabii Saudyjskiej, uzbrojone po zęby i wyposażone w najnowocześniejsze środki telekomunikacyjne, broń i informacje wywiadowcze z USA oraz grupę sojuszników. Stworzono ich po to, aby nie tylko obalili syryjski rząd, lecz również aby zniszczyli ten kraj, starli z kart historii naród syryjski, aby Syria nigdy więcej nie mogła poddźwignąć się i odzyskać siły witalne i aby nie mogła odtworzyć swej historycznej roli kraju przewodniego w ruchu pan-arabskim, aby nie mogła udzielić wsparcia walce Palestyńczykom oraz ich prawu dla samostanowienia o swym losie.

(…)

Link: http://www.syriaonline.sy/?f=Details&pageid=3266&catid=21

Aleppo: sprzeczne doniesienia i źdźbło prawdy – Timothy Bancroft-Hinchey

Zachodnie media znowu manipulują faktami, przedstawiają stare filmy nakręcone na miejscu walk, np. czołgów przejętych i kierowanych przez terrorystów, a gdy ci bandyci zostają przyłapani na ohydnych morderstwach w Damaszku, te media od razu przerzucają się na malowanie krwawej opowiastki o  Aleppo. Najwyraźniej prawda boli, stąd lepiej opowiadać kłamstwa. Oto opowieść na ten temat: http://english.pravda.ru/opinion/columnists/10-08-2012/121873-aleppo_truth-0/

Schizofreniczny bełkot Ms Clinton na temat Syrii – VoltaireNet

07 sierpnia, po spotkaniu z ministrem spraw zagranicznych RPA, Maite Nkoana-Mashabane, Hillary Clinton zapytana o sytuację w Syrii, powiedziała: „Naprawdę sądzę, że możemy zacząć rozmawiać i planować, co stanie się potem, dzień po upadku reżimu. Nie mogę określic tej daty. Nie mogę przewidzieć z dużym prawdopodobieństwem, ale wiem, że to nastąpi, tak jak większość obserwatorów na świecie.(…) musimy upewnić się, że wysyłamy bardzo jasne oczekiwania w sprawie chęci uniknięcia konfliktu o podłożu religijnym. Ci, którzy próbują wykorzystywać niedolę narodu syryjskiego albo poprzez wysyłanie najemników albo uzbrojonych terrorystów, muszą wiedzieć że to nie będzie tolerowane, przede wszystkim przez samych Syryjczyków”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.