Strona główna > Bez kategorii > Syria Real News – 09 września 2012 r.

Syria Real News – 09 września 2012 r.

źródło: http://worldmathaba.net

Raport wyjawia, że syryjski generał-dezerter ma kontakty z Mossadem

Media donoszą, że dezerter syryjski, gen. Manaf Talas ma złożyć wizytę w izraelu w celu koordynacji działań wywiadowczych z agencją szpiegowską Mossad.

Witryna Dam Press zacytowała źródła jordańskie mówiące o tym, że Talas, który niedawno uciekł do terrorystów, przybył w sobotę do Ammanu, stolicy Jordanii.

Anonimowe źródła mówią, że Talas znalazł się w Jordanii, aby odbyć tajne spotkania z jordańskimi urzędnikami, po swej wizycie w Paryżu. Dodają również, że Talas następnie skieruje się do izraela, aby spotkać się z oficerami Mossadu.

Syryjscy urzędnicy i źródła niezależne powtarzają ostrzeżenia, że wywiad amerykański i izraelska agencja szpiegowska kierują i dowodzą uzbrojonymi bandami działającymi w Syrii z terytorium Turcji.

W liście skierowanym do Rady Bezpieczeństwa ONZ w sierpniu, syryjski przedstawiciel przy Narodach Zjednoczonych, Bashar al-Jaafari wyjawił uwikłanie się USA, izraela, Arabii Saudyjskiej i Kataru w sianiu zamieszek w Syrii i stwierdził: „Reżim izraelski, USA, AS i Katar kierują i zarządzają ośrodkami strategicznymi umieszczonymi na tureckiej ziemi, aby dostarczać wsparcia uzbrojonym bandom w wojnie z państwem syryjskim”.

„Turcja utworzyła centra dowodzenia, z których operują służby wywiadowcze USA, izraela, AS, Kataru i inne” mówi list.

“Te centra dowodzą uzbrojonymi bandytami i terrorystami w walkach w Aleppo i innych miastach oraz kierują wielkie oddziały terrorystów na terytorium Syrii” powiedział syryjski przedstawiciel w swym liście, dodając że te kraje zaopatrują w broń i dają bezpieczne kryjówki terrorystom.

Doniesienia o wielu zabitych i rannych w wyniku eksplozji w Aleppo

Wielu cywilów zostało zabitych i rannych w wyniku wybuchu załadowanego materiałami wybuchowymi samochodu, jaki wjechał do Aleppo w czasie walk żołnierzy armii syryjskiej z bandytami w ofensywie czyszczenia miasta z plagi, jaką stanowią w tym miejscu sponsorowani z zagranicy terroryści. Wybuch miał miejsce w dzielnicy Malaab al-Baladi, donosi agencja SANA.

Rząd syryjski podejmuje kroki bezpieczeństwa w okolicach lotnisk

Podjęto środki bezpieczeństwa w rejonie cywilnych portów lotnicznych na skutek gróźb ze strony uzbrojonych band terrorystycznych, dowiadujemy się z sobotnich doniesień Prensa Latina. Objazd miasta w sobotni poranek, szczególnie w rejonie lotniska międzynarodowego w Damaszku, wskazał obecność wielu punktów kontrolnych i małych grup żołnierzy. (…)

Wielkie zgromadzenia w Tartus w akcie solidarności z syryjskim państwem i mediami krajowymi

Tłumy obywateli Syrii zgromadziły się, aby wyrazić solidarność wobec mediów krajowych w obliczu kampanii, jaką wszczęto przeciwko nim. Zebrani ludzie potępiali decyzję o wstrzymaniu nadawania syryjskich programów tv przez NileSat i Arabsat jako desperacką próbę zlekceważenia determinacji i siły narodu syryjskiego. Ludzie mówili, że wolność wyrażania swych poglądów nie oznacza uciszenia głosu prawdy, a syryjskie media obnażały fałszywe informacje i fabrykacje medialne podawane na kanałach satelitarnych.(…)

“Zagraniczni islamiści próbują zamienić Syrię w państwo szariackie”

Ok. połowa bojowników antyrządowych w Syrii to zagraniczni islamiści, których nie interesuje obalenie reżimu Assada. Zamiast tego, starają się oni wprowadzić w całym kraju prawo szariatu, tak mówi francuski lekarz, współzałożyciel organizacji Lekarze Bez Granic, Jacques Beres, co wynika z faktów dotyczących walk w oblężonym mieście Aleppo.

Wg dr Beres, 60 % jego pacjentów w czasie dwóch tygodni służby w Syrii było rebeliantami, a połowa z nich przybyła z zagranicy. Mówi on, że im w ogóle nie zależy na obaleniu reżimu Assada, a ich uwaga skupia się na innego rodzaju nagrodzie – wpraowadzeniu prawa szariatu na terenie całego kraju. „To naprawdę dziwne. Oni mówią otwarcie, że mają gdzieś, co się stanie z Assadem, lecz myślą o tym, jak przechwycić władzę i ustanowić islamskie państwo z prawem sharia, aby stało się ono częścią światowego emiratu”, powiedział francuski lekarz Reutersowi.

„Syria będzie grobem Zachodu”

(…)

“Syria ostatecznie będzie sceną porażki na całym froncie i skandalu USA i Zachodu w ich pragnieniu realizacji scenariusza zorganizowania sekt terrorystów i dewiantów, aby zorganizować ich w antyrządowe gupy oraz międzynarodowych najemników po to, żeby dokonać próby infiltracji świata muzułmańskiego i stworzyć bezpieczną przystań dla syjonistycznego reżimu izraela” powiedział szef irańskich sił zbrojnych, szef sztabu, gen. Hassan Firouzabadi.

Link: http://breakingnews.sy/en/article/6559.html

Wspierani z zagranicy bojownicy w Syrii mogą w każdej chwili zwrócić się przeciwko Turcji – Dr Webster Griffin Tarpley

Turecka opozycja ma rację wskazując, że zagraniczni bojownicy, o jakich wciąż wspominają alternatywne media, nie lubią Assada, ponieważ nie jest on kalifem, ani nie pozwolił na utworzenie w Syrii kalifatu – dlatego jego rządy są bezprawne. Lecz Turcja jest z tego samego punktu widzenia tak samo nie do zaakceptowania. Turcja też nie jest kalifatem. Zatem opozycja turecka zastanawia się, czy ci zagraniczni bojownicy, gdy już w taki czy inny sposób zakończą swą działalność w Syrii – czy zostaną stamtąd przegnani, czy też powiedzie im się – koniec końców zwrócą swą broń przeciwko Turcji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.