Strona główna > Bez kategorii > Syria Real News – 09 sierpnia 2012

Syria Real News – 09 sierpnia 2012

źródło: http://worldmathaba.net/items/1395-syria-real-news-august-9-round-up

Satanistyczny wróg ludzkości – Niki SarCrazy

Sarkozy nawołuje do libijskiego scenariusza w Syrii: wojska francuskie już obecne są na granicy syryjskiej

Jeden z glównych dyrygentów natowskiej wojny przeciw Libii, były prezydent Francji, Nicholas Sarkozy, wezwał do niezwłocznej międzynarodowej akcji w Syrii, donosi RT. Sarkozy, który był jednym z pierwszych, jacy spotkali się z libijskimi rebeliantami w 2011 r., rozmawiał ostatnio z przywódcą syryjskich buntowników, Abdulbaset Sieda, i obaj zgodzili się co do tego, że istnieje „potrzeba zagranicznej interwencji w Syrii, aby powstrzymać trwający kryzys”.

Kilka godzin później wczwartkowych newsach Press TV pojawiła sie informacja, że Francja wysłała swe wojska na syryjsko-jordańską granicę „a towarzyszą temu doniesienia o wzroście zagranicznego wsparcia dla buntowników walczących z rządem Bashara al-Assada.” Przy użyciu tej samej maskarady w zeszłym roku w Libii, mianowicie „interwencji humanitarnej”, Francja wysłała swych żołnierzy na tereny graniczne niby po to tylko, aby „pomagać uchodźcom”.

W poniedziałek, rzecznik tzw. Syrian National Council (SNC), Bassma Kodmani, wyszczególniła Arabię Saudyjską i Katar jako kraje dostarczające broń dla buntowników. Raporty wskazują również amerykańską firmę ochroniarską Blackwater, jako czynnego uczestnika szkoleń dla bojowników al-Kaidy w AS oraz na tureckiej granicy przygotowujących do walk w Syrii.

Kolejne łgarstwo korporacyjnych mediów – Muhi al-Din Maslamani NIE uciekł

Saudyjski kanał tv Al-Arabiya we czwartek zawiadomił, że Muhi al-Din Maslamani, szef protokołu dyplomatycznego w pałacu prezydenckim w Syrii, „uciekł” do syryjskich rebeliantów. Al-Arabiya oparła to doniesienie na oświadczeniu tzw. Free Syrian Army.

Raport okazał się całkowitą fałszywką korporacyjnych mediów; na video Maslamani osobiście po arabsku zaprzecza swojej „ucieczce”.

„Wiadomość jest całkiem bezpodstawna. Od czasu do czasu wyjeżdżam do Libanu z powodu swych kłopotów zdrowotnych. Gdy tylko usłyszałem tego newsa, od razu wróciłem do pracy. Kanał Al Arabiya ciągle kłamie”.

video z „uciekinierem”: watch?v=Tk7xxh8fc6c&feature=player_embedded

Terroryści i propagandowi żurnaliści uciekają z Aleppo

Dzielnice Sakhur i Hanano w Aleppo zostały oczyszczone z terrorystów, wielu z nich zginęło lub zostało rannych. Wg agencji SANA większość z nich to Arabowie i Afgańczycy. Wyparci z miasta terroryści uciekli na północ i przekroczyli w czwartek nocą granicę turecką. Wśród nich znaleźli się również propagandowi żurnaliści, którzy nielegalnie przekroczyli granicę syryjską przez posterunki kontrolowane przez bandytów, w tym holenderski pro-rebeliancki „żurnalista”, Harald Doornbos i jego koleżanka, Jenan Moussa. Doornbos to ten sam osobnik, który w zeszłym roku ukradł 18 kg majątku należącego do rodziny Kaddafiego w Libii.

Ten duecik nielegalnie dostał się do Syrii, aby rozsiewać anty-rządową propaganda i powinien znaleźć się na liście poszukiwanych przestępców ministra spraw wewnętrznych, wydział zagraniczne media, jaka już zawiera nazwiska innych propagandowych żurnalistów, którzy nielegalnie przebywali w Syrii, jak Arwa Jabiri Damon z CNN czy Stuart Ramzay ze Sky News.

Po tzw. upadku Trypolisu w sierpniu ub.r., duet ten został przyłapany na szpiegowaniu grupy niezależnych dziennikarzy, którzy dosłownie znaleźli się w potrzasku w hotelu Rixos w Trypolisie.

Kobieta na pierwszym zdjęciu to Moussa, człowiek najbliżej po lewej stronie przy żółtym filarze to prawdopodobnie Doornbos. Zdjęcia z hotelu Rixos, koniec sierpnia 2011 r. [WM]

Turcja używa ambulansów do szmuglowania broni do Syrii

Turecki poseł z opozycji oskarżył rząd o używanie ambulansów do przemytu broni i amunicji na teren Syrii (…)

Teheran oświadcza, że wszyscy porwani Irańczycy w Syrii żyją

Ministerstwo spraw zagranicznych oświadczyło, że porwani w Syrii Irańczycy są żywi. Oświadczenie to przeczy twierdzeniom rebeliantów, że trzech z porwanych zginęło podczas ataku lotniczego. (…) Uzbrojeni bandyci uprowadzili 04 sierpnia 48 Irańczyków w rejonie Damaszku pod zarzutem, że jest to personel wojskowy.

Iran odrzuca pomysł, że obca interwencja militarna w Syrii jest rozwiązaniem kryzysu

Irański minister, Ali Akbar Salehi, zanegował koncepcję zagranicznej interwencji zbrojnej jako środek na rozwiązanie kryzysu w Syrii, mówiąc że dialog jest jedyną metodą zażegnania kryzysu w tym kraju.

Libańskie służby bezpieczeństwa zatrzymały pro-syryjskiego polityka

Pro-syryjski polityk, Michel Samah, został zatrzymany ze względów bezpieczeństwa, jak to opisano w komunikacie.

(…)

Katar lokuje 300 mln $ dla dysydentów w Syrii

Rola, jaką odegrał emirat Kataru w wydarzeniach region przestała być niewiadoma. Może ta rola stopniowo się klarowała w związku z pogarszaniem się sytuacji kryzysu syryjskiego. Okazało się, że Katar jest głównym kierownikiem tego, co dzieje się na terytorium Syrii, a stało się tak poprzez uzbrajanie i zbieranie w bandy członków opozycji, dysydentów oraz najemników.

Ostatnio źródła “przyjazne stolicy w Doha” doniosły, że emirat ulokował 300 mln $ w operację dokonania rozłamu w szeregach wojskowych i politycznych urzędników syryjskich.

Francuska agencja wywiadowcza – DGSE okazuje pełne poparcie zabójcom z FSA

Francuzi, którzy interesują się wydarzeniami w Syrii już natknęli się na artykuły Richarda Labévière w sieci lub gazetach, jednego z nielicznych analityków i eseistów „zrównoważonych” w swoich opiniach.

Labévière w wywiadzie w Paryżu z 06 sierpnia potwierdził informację, że istnieje ciche przyzwolenie we francuskiej prasie na zmowę milczenia: „Z udziałem DGSE (francuska tajna służba zajmująca się szpiegostwem), Francja prowadzi różne operacje i pomaga w szkoleniu oddziałom ASL(FSA) oraz innym uzbrojonym grupom”.

Anglo-Amerykański tajny plan z 1957 r. zgładzenia syryjskiego prezydenta. Déjà Vu?

W czasie, gdy brytyjska prasa wciąż “donosi prawdę”, londyński Guardian (27 września 2003 r.) opublikował szczegółowy raport na temat anglo-amerykańskiego planu z 1957 r., spisku w celu zamordowania syryjskiego prezydenta z prognozą zastosowania ”zmiany reżimu”. Podobieństwo do dzisiejszej wojny w Syrii jest uderzające.

Więcej pod linkiem: http://www.pakalertpress.com/2012/08/09/anglo-american-1957-secret-plan-to-assassinate-the-syrian-president-deja-vu/

Webster Tarpley: „Istnieje tajna armia CIA…a jej celem…jest zniszczenie państwa syryjskiego”.

Myśląc o tym, co nie do pomyślenia w Turcji – a co będzie jak Assad przetrwa?

Okazuje się, że polityczna przyszłość tureckiego ministra spraw zagranicznych, Ahmeta Davutoglu, zależy w głównej mierze od losu Syrii. Jeśli reżim Assada upadnie, stanie się on najprawdopodobniej premierem kraju. Ale jeśli przetrwa, główny dyplomata Turcji będzie najpewniej wyrzucony jak śmieć. A co stanie się wówczas z Kurdami tureckimi?

Syryjska wojna domowa? – opowieści dziwnej treści na Wikipedii

link: watch?v=vCJdN9-aAT8&feature=player_embedded

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.