Strona główna > Bez kategorii > Syria Real News – 09 października 2012 r.

Syria Real News – 09 października 2012 r.

Syria rozważa pełną mobilizację sił wojskowych

źródło: http://fromthetrenchesworldreport.com/official-syria-debating-full-military-mobilization/23200/

WND  TEL AVIV – Prezydent Bashar al-Assad odbył spotkanie z dowództwem armii syryjskiej, aby omówić możliwość powszechnej mobilizacji na wypadek przyszłej wojny z Turcją, przekazał WND urzędnik syryjski.

Urzędnik ten powiedział, że nie podjęto żadnej decyzji czy ma zostać przeprowadzona mobilizacja wszystkich roczników czy wezwanie ma być skierowane do rezerwistów, podając argument, że Syria nie chce uchodzić za kraj, jaki podejmie pierwszy poważny krok w kierunku wojny.

Wg różnych urzędników ds bezpieczeństwa na Bliskim Wschodzie, reżim Assada może mieć też inny powód zwłoki w powołaniu do wojska rezerwistów. Mówią, że lider syryjski obawia się iż takie wezwanie będzie skutkować wstydliwie dużą ilością przypadków nie stawienia się pod broń.

Urzędnicy powiedzieli, że o ile Assad może liczyć na Szyitów, Druzów i Chrześcijan, to istnieje obawa o dezercje między ludnością sunnicką. Większość syryjskiego wojska stanowią sunnici, ale kierownictwo wojskowe składa się w zasadniczej części z Alawitów.

Już w ubiegłym miesiącu Syria wezwała pod broń część rezerwistów, z których część się nie stawiła.

Informacje te nadchodzą w szóstym dniu wymiany ognia między Turcją a Syrią.

Przypuszczalnie Turcja ostrzeliwuje pozycje armii syryjskiej w odpowiedzi na to, co tureccy urzędnicy nazwali nowym atakiem artyleryjskim na przygraniczne miasteczko.

Sekretarz Generalny ONZ, Ban Ki-moon dzisiaj rano nazwał wzmagajacy się konflikt „skrajnie niebezpiecznym” i zaapelował do obydwu państw o wstrzymanie ognia, a inne kraje wezwał do zaprzestania posyłania broni do regionu.

(…)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.