Strona główna > Bez kategorii > Syria Real News – 08/09 września 2012 r.

Syria Real News – 08/09 września 2012 r.

źródło: http://worldmathaba.net

-10 osób zostało zabitych w ataku bombowym na szpital w mieście Aleppo. Wczoraj w podobnej eksplozji dokonanej w dzielnicy Ruknuddin w stolicy kraju zginęło 5 żołnierzy syryjskich sił bezpieczeństwa.

-Wojsko syryjskie zabiło ok. 200 uzbrojonych bandytów w czasie starć do jakich doszło e rejonie Damaszku. Armia zadała w ostatnim czasie bardzo duże straty sponsorownym z zagranicy terrorystom, ofensywa trwa.

-Oficerowie tureckiej armii bezpośrednio dowodzą uzbrojonymi grupami na północy Syrii, w tym w Idlib i Aleppo. Wg czwartkowego doniesienia Debkafile, jakie ma ścisłe związki z wywiadem izraelskim, bandyci otrzymują rozkazy z kwatery głównej z południowo-wschodniego miasta tureckiego, Gaziantep.

-Bomba umieszczona w samochodzie wybuchła w Damaszku w rejonie położonym między budynkami sądów a ministerstwem informacji. Wg syryjskiej tv, eksplozja w dzielnicy Mezzeh w piątek wyrządziła tylko straty materialne. (…)

Epidemia porwań stała się zmorą Syrii, a terroryści używają okupów do finansowania swych działań zbrojnych i zwykłych aktów kryminalnych, aby skorzystać z okazji zdobywania środków materialnych. W miasteczku al-Bab, leżącym na przedmieściach Aleppo, drugiego co do wielkości miasta w Syrii, uprowadzenia ludzi przez FSA stały się tak częstą praktyką, że bandyci publikują numer telefonu, pod który należy dzwonić, aby uzyskać informacje, piszą go też na murach i umieszczają na stronach portali społecznościowych. „Gdy dzwoni ktoś z rodziny ofiary porwania, następuje przekierowanie rozmowy do porywaczy. Wtedy albo używają gróźb albo przechodzą do omawiania warunków uwolnienia” mówi mieszkaniec tego miejsca.   

Terroryści z FSA prowadzą czystkę etniczną plemienia pro-rządowego w Aleppo

https://www.youtube.com/watch?v=9jP2tSn0yws&feature=player_embedded

Były szpieg francuski: zachodnie agencje szpiegowskie szmuglują broń do Syrii

Claude Moniquet, były pracownik francuskiej służby wywiadowczej, ujawnił główną rolę zachodnich służby wywiadowczych w uzbrajaniu grup terrorystycznych w Syrii i powiedział, że CIA, MI6 oraz francuski wywiad zaangażowane były w przerzut broni do tego kraju. W wywiadzie dla kanału Russia Today, założyciel Ośrodka Europejskiego Wywiadu i Bezpieczeństwa z siedzibą w Brukseli, think-tanku specjalizującego się w sprawach terroryzmu i kwestii bezpieczeństwa powiedział, że światowe mocarstwa wolą mieszać się w sprawy kryzysu syryjskiego poprzez działalność szpiegowską, niż poprzez interwencję zbrojną, gdyż potem mogą łatwiej zaprzeczyć potwierdzeniu tożsamości szpiegów, jakich wysłały do Syrii. (…)

Link: http://english.farsnews.com/newstext.php?nn=9106062378

Rosja nie poprze sankcji przeciw Syrii – Ławrow

Rosja nie wesprze sankcji przeciw Syrii, ponieważ sankcje nie dadzą żadnego skutku, powiedział rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow podczas szczytu państw Azji Pacyficznej we Władywostoku w sobotę. Podkreślił, że głównym zadaniem jest powstrzymanie rozlewu krwi, na sesji Rady Bezpieczeństwa ONZ, jaka ma mieć miejsce w dn. 20 września, Rosja będzie nalegać na zaaprobowanie komunikatu opublikowanego przez the Syria Action Group w Genewie.

USA śle coraz więcej szpiegów i dyplomatów na syryjską granicę

USA zwiększają swą obecność na syryjsko-tureckiej granicy, wysyłając coraz więcej szpiegów i dyplomatów, aby pomóc siłom rebelianckim w skazanych na niepowodzenie walkach z lepiej uzbrojonymi siłami reżimu w Syrii oraz obserwować możliwą penetrację al-Kaidy wśród szeregów buntowników.

Francja ma przekazać syryjskim terrorystom ciężką artylerię, aby „zmieść z powierzchni ziemi reżim Assada”

Francja rozważa dostawę ciężkiej artylerii dla syryjskich rebeliantów, aby pomóc im w walce z siłami prezydenta Assada. Wynika to z oświadczeń źródeł dyplomatycznych, które mówią, że Paryż czyni także kroki w celu wsparcia syryjskiej „opozycji” w utworzeniu fałszywego rządu-trwającego-w-oczekiwaniu.  

„Iran pełni ważną rolę w rozwiązaniu kryzysu syryjskiego”

Przewodniczący niemieckiej komisji parlamentarnej ds praw człowieka i pomocy humanitarnej, Tom Koenigs mówi, że rola Iranu nie powinna być ignorowana gdy idzie o rozwiązanie sprawy kryzysu w Syrii. W artykule opublikowanym przez Frankfurter Rundschau w dn. 08 września 2012 r., Koenigs kładzie nacisk na to, że zamieszki w Syrii nie mogą zostać powstrzymane bez współpracy wszystkich państw regionu, w tym Iranu. Parlamentarzysta niemiecki dodał, że USA powinny przestać blokować Iran przed negocjacjami dotyczącymi Syrii, bo bez tych rozmów obecnemu kryzysowi w Syrii nie będzie końca.

Analityk wojskowy mówi, że armia syryjska jest daleka od rozpadu

Department stanu powtarza, że armia Syrii słabnie, lecz niezależny analityk wojskowy mówi, że wciąż jest zdolna do poradzenia sobie z łatwością z siłami bandytów.  Chociaż doznała uszczerbku w starciach militarnych przeciw rosnącym w siłę milicjom partyzanckim [tylko dlatego, że są dozbrajani i finansowani przez zachód i jego arabskich sojuszników – przypis redakcyjny], wojsko syryjskie pozostaje zwartą formacją zdolną do kontynuowania swych operacji w przyszłej perspektywie. Ocena, że wojsko syryjskie pozostaje poważną siłą stoi w sprzeczności z twierdzeniami administracji Obamy, wygłaszanymi od miesięcy, że dezercja oraz rosnąca przemoc w konflikcie nadszarpnely wojsko, temat jaki od miesięcy jest wałkowany przez urzędników Departamentu Stanu w krótkich oświadczeniach.  

Link: http://www.almanar.com.lb/english/adetails.php?eid=67791&cid=31&fromval=1

 

Kryzys w Syrii podobny do Afganistanu z lat 80-tych…USA zabrnęły w Syrii

USA i jej sojusznicy pchają się w Syrii w kierunku tajnego wspierania rebeliantów na dobre i na złe, co wygląda bliźniaczo podobnie do tego, co Ameryka i jej sojusznicy robili w Afganistanie w latach 80-tych. Porównania są przerażające.

W Syrii, tak jak w Afganistanie, oficerowie CIA działają na granicach państwa (w tym przypadku głównie w Jordanii i Turcji), pomagając terrorystom w usprawnieniu dowodzenia i kontroli działań. Broń dociera ze strony państw trzecich (w Afganistanie docierała głównie z Chin i Egiptu, w Syrii głównie kupuje się ją na czarnym rynku).

W końcu, podstawowym czynnikiem finansującym w obydwu wypadkach była Arabia Saudyjska.

Dempsey dystansuje się od gróźb Obamy w sprawie interwencji w Syrii – John Glaser

Szef połączonych sztabów, gen. Martin Dempsey podkreślił podczas podróży do Londynu, że bezpośrednia interwencja zbrojna w Syrii, nawet zwykłe ustanowienie stref zakazu lotów, może przekraczać możliwości USA/NATO i przeczyć ich interesom. W ubiegłym tygodniu prezydent Obama ostrzegł, że jego „kalkulacje” powstrzymania się przed bezpośrednią interwencją w Syrii „mogą ulec zmianie”, jeżeli Syria zacznie skłaniać się do „użycia” swej broni chemicznej lub biologicznej, nazywając sprawę broni masowego rażenia jako „czerwonej linii”, jaka może wywołać akcję zbrojną. Lecz Dempsey wyjaśnił, że nie będzie to takie proste. Powiedział, że częste porównywanie sytuacji w Syrii do tej z Libii, gdzie “no-fly zone” narzucono wskutek rezolucji ONZ, jest w najlepszym
wypadku sprawą budzącą „rozbawienie”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.