Strona główna > Bez kategorii > Syria Real News – 08 sierpnia 2012

Syria Real News – 08 sierpnia 2012

źródło: http://worldmathaba.net/items/1391-syria-real-news-august-8-round-up

Syryjska armia całkowicie kontroluje dzielnicę Salahuddin w Aleppo

Armia syryjska przejęła pełną kontrole nad dzielnicą Salahuddin w Aleppo, wyrzucając z miasta buntowników zwalczających legalny rząd. Wg agencji SANA, wojska syryjskie opanowały całkowicie miasto we środę po wielu dniach ciężkich walk z grupami terrorystycznymi.

Wojska syryjskie zdobyły szturmem centrum medialne uzbrojonych bandytów w Latakia

Syryjskie oddziały zdobyły szturmem centrum informacyjne i medialne w portowym mieście Latakia.

“Zabity” generał rosyjski odnalazł się w Moskwie

Ministerstwo obrony Rosji poinformowało, że rosyjski generał, rzekomo zabity w Syrii, ma się całkiem dobrze, a cały szum wokół niego to „absurdalne kłamstwo”. Owe twierdzenia są najwyraźniej prowokacją wymierzoną w rosyjskie wosko(…) generał Kużejew, martwy zdaniem doniesień od bandytów z Syrii, „został przeniesiony w stan spoczynku w 2010 r. Obecnie zaś mieszka w Moskwie i cieszy się dobrym zdrowiem”.

Uzbrojeni bandyci zamordowali 16 cywilów opodal Homs

W większości byli to Alawici i chrześcijanie, a do masakry doszło w Jandar na przedmieściach miasta, we wtorek, doniosła agencja SANA.

Krótki film, link: https://www.youtube.com/watch?v=VRI7Qs61IZs&feature=player_embedded#!

Rebelianci w Aleppo prawdopodobnie dostali w ręce broń masowego rażenia

Raporty mediów mówią, że sopnsorowani z zagranicy bandyci w syryjskim mieście Aleppo mogli zostać zaopatrzeni w broń chemiczną.

Wojsko syryjskie zabija dwóch liderów al-Kaidy w okolicach Aleppo

Podczas silnych starć w okolicach miasta Aleppo, oprócz wymienionych dwóch dowódców, w walkach zginęło wielu uzbrojonych bandytów. Wojska syryjskie przeprowadziły operację w mieście Tal Rafa’at, ok. 38 km na północ od Aleppo. We wtorek zabity został  Abdul Jabbar al-Oqeidi, dowódca rady wojskowej tzw. FSA na obszarze Aleppo.

Wojska syryjskie znalazły schowek na broń rakietową w rejonie Aleppo

Korespondentka Press TV, Maya Naser na Twitterze z  Aleppo:

07:30 UTC: walki w AlSukkari i Bab AlQasr między armią a brygadą AlTawhid – oddziałem al-Kaidy w Aleppo, zginęło 8 żołnierzy i 58 uzbrojonych bandytów. (…)

09:00 UTC: mówi się, że do Aleppo dostarczono broń chemiczną dla bojowników. Rosyjski ekspert uważa, że dostawcą jest źródło z Libii.

11:00 UTC: masowa operacja armii syryjskiej w Aleppo jeszcze się nie zaczęła, a wszelkie twierdzenia w tej sprawie to zwykłe plotki.

14:30 UTC: armia niszczy magazyn rakiet w strefie Mayer należący do bojowników.

15:30 UTC: sytuacja w Syrii zaczyna się pogarszać, najwidoczniej wczorajsze rozmowy irańsko-tureckie nie powiodły się, a droga politycznego rozwiązania kryzysu została zamknięta.

Zbiegły rebeliant ujawnia kłamstwa na temat niepokojów w Syrii

Wzięty do niewoli rebeliant, po tym, jak zdezerterował z dalszego udziału w FSA, który pracował jako reporter dla uzbrojonych grup terrorystycznych w celu tworzenia fałszywego wizerunku zamieszek w Syrii zeznał, że wysyłał z Libanu fałszywe doniesienia na temat walk w mieście Homs.

“Oni przerzucili mnie do Libanu i zmusili do pojawienia sie przed kamerą i mówienia o bieżących wydarzeniach w Homs, dali mi do odczytania różne informacje” powiedział Sali Haza' al-Qabani we wtorek agencji FNA.

Studenci syryjscy powracają na wzgórza Golan, aby podkreślić ich przynależność do narodowego dziedzictwa Syrii

Grupa 100 studentów syryjskich z Uniwersytetu w Damaszku we wtorek przeszła przez posterunek na wzgórzach Golan, okupowanych przez Izrael. Wyrazili radość, że mogą odwiedzić swoje strony rodzinne oraz podkreślili, że ziemie te są częścią narodowego dziedzictwa Syrii. Mieszkańcy Golan walczą z izraelskimi praktykami, jakie stoją w sprzeczności z prawem międzynarodowym.

Wielu studentów z Golan uczących sie na syryjskich uniwersytetach (obecnie 225) robi, co może, aby w warunkach okupacji kontynuować studia i poprawić swoje położenie, jednak  są wciąż prześladowani przez izraelskie władze okupacyjne, które stosują wobec nich różne szykany, aby utrudnić ich naukę i możliwość zdobycia wykształcenia.

Izrael popiera zmianę reżimu w Syrii

Szef wywiadu powiedział w Tel Aviv, że Izrael wspiera zmianę reżimu w Syrii:

“Mamy nadzieję, że do tego dojdzie, nawet jeśli dzisiaj nie można określić kiedy i jak”, mówi Dan Meridor, który zajmuje również stanowisko wicepremiera reżimu z Tel Aviv.

Wyraża on także nadzieję, że “nowa Syria zrozumie, że łączenie sił z Iranem jest błędem i prowadzi do izolacji w zachodnim świecie”.

Popieranie przez Turcję syryjskich rebeliantów może doprowadzić do zamieszek na tle kurdyjskiej autonomii w samej Turcji

Mieszanie się przez Ankarę w wewnętrzne sprawy Syrii i napieranie na zmianę reżimu i pozbycie się Assada, może doprowadzić do chaosu na południowej granicy tureckiej, gdyż ryzyko możliwej rewolty Kurdów w Turcji rośnie z dnia na dzień, szczególnie w oparciu o kontrolowany przez Kurdów teren północnej Syrii.

Rewolucja w Arabii Saudyjskiej może zrujnować plany NATO w sprawie Syrii – Webster Tarpley

„To schrzaniłoby wszelkie plany Nato wobec Syrii…Mamy w perspektywie cały archipelag rewolucji, do jakich dojść może w Zatoce (Perskiej). Może to dokonać przesunięcia się wielu elementów władzy, i to nie tylko w regionie, ale w całym świecie…Jeśli AS wejdzie w fazę zamieszek rewolucyjnych, wówczas zobaczymy imperialistyczny ruch, aby wesprzeć reżim w Rijadzie”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.