Strona główna > Bez kategorii > Syria Real News – 07 września 2012 r.

Syria Real News – 07 września 2012 r.

źródło: http://worldmathaba.net

Jak zmontowana przez CIA „Free Syrian Army” dokonała masakry w Daraya

W niecodziennej relacji na temat masakry w Daraya naoczni świadkowie wydarzeń ujawniają, jak wspierana przez USA banda tzw. FSA, a nie armia syryjska, odpowiedzialna jest za zamordowanie 245 mężczyzn, kobiet i dzieci.

Winą za masakrę, jaka miała miejsce w ubiegłym tygodniu, od razu obciążono wojska prezydenta Bashara Al-Assada, zrobiły to światowe media pomimo istnienia zapisu video pokazującego sceny witania przez ocalałe ofiary tej zbrodni wojsk armii syryjskiej, którzy oskarżają o jej dokonanie uzbrojonych bandytów.

Relacje naocznych świadków zostały poddane weryfikacji dzięki odwadze dziennikarzy, którzy ryzykują życie, aby przekazać prawdę odmienną od relacji zakłamanych mediów, a są oni teraz w Syrii.

W artykule z the London Independent zatytułowanym Inside Daraya – how a failed prisoner swap turned into a massacre, pokazano, jak zdołano dotrzeć do świadków wydarzeń z pominięciem urzędników syryjskich, i jak wszyscy ci świadkowie mówią, że akty przemocy były popełnione przez uzbrojonych bandytów zanim armia syryjska zdążyła wejść do miasta, jakie leży o 5 mil od Damaszku.

Artykuł wyjaśnia jak prowadzono negocjacje w sprawie wymiany jeńców między wojskiem a FSA, i jak je zerwano, cytuje się relację świadka zwanego Leena, która mówi że widziała 10 ciał pomordowanych leżących na drodze koło jej domu zanim przyszli żołnierze.

Inny świadek mówi, że większość zabitych to byli wojskowi oraz listonosz. „Zabili go, bo też pracował dla rządu”.

“Jeśli zatem te historie są prawdziwe, to uzbrojeni ludzie w kapturach na głowie (wg relacji innej kobiety opowiadającej o tym, jak bandyci wtargnęli do jej domu, i jak całowała ich po rękach, żeby nie zabijali jej rodziny) byli uzbrojonymi terrorystami, a nie żołnierzami sił syryjskich”.

Kierowca samochodu z podnośnikiem, Amer Sheikh Rajab również powiedział o tym, jak uzbrojeni bandyci napadli na jego dom, zniszczyli dobytek, spalili meble, ukradli telewizor i sprzęt komputerowy, z którego elementów chcieli użyć do budowy bomb.

Kierowca ciężarówki, Khaled Yahya Zukari opowiada o tym, jak uzbrojeni bandyci zabili mu żonę i dziecko tylko dlatego, że akurat jechały tą drogą.

“Jechaliśmy do sąsiedniego Senaya, gdy nagle zaczęli do nas strzelać” „Mówię do żony, kładź się na podłogę, ale wtedy właśnie kula trafiła w autobus, przeszyła nasze dziecko i trafiła żonę. To była jedna kula. Oboje zginęli. Strzelano zza drzew, z terenu zieleni. Może to byli bojownicy kryjący się wśród drzew, a myśleli że jesteśmy autobusem wiozącym żołnierzy”.

Masakra w Daraya w żaden sposób nie została prawdziwie opisana przez międzynarodowe media, które od razu winą za masowy mord obciążyły siły Assada po to, aby nasmarować płozy Natowskiej interwencji zbrojnej, gdy w rzeczywistości rozlew krwi był dziełem syryjskich rebeliantów.

Jak donosił szanowany dziennikarz niemieckiej gazety Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ), masakra w Houla, o dokonanie której media establishmentu od razu oskarżyły siły Assada, była popełniona w rzeczywistości przez bojowników sunnickich walczących przeciw Assadowi.

Prezydent Barack Obama ostatnio podpisał tajny rozkaz potwierdzający, że mógłby on użyć pieniędzy podatników na wsparcie syryjskich bandytów poprzez „pomoc nie powodującą śmierci”(“non-lethal aid”). Jednak, the New York Times przyznaje, że CIA stara się pomagać w przerzucie ciężkiego uzbrojenia dla rebeliantów przez turecką granicę i pilnuje opłacania jego zakupów przez Arabię Saudyjską i Katar.

Terroryści al-Kaidy również masowo napływają do Syrii z wielu państw, ostatnio z Jemenu, po to, ażeby szkolić i kierować wspieraną przez USA armię bandytów. W raporcie z 30 lipca, the London Guardian przyznał, że bojownicy al-Kaidy regularnie spotykają się z syryjskimi terrorystami i uczą ich, jak budować i podkładać bomby.

W poniższym video przedstawiono dowody na temat odpowiedzialności bandytów z FSA za obecną masakrę.

[youtube=http://www.youtube.com/watch?v=NkrTQRg571w&feature=player_embedded]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.