Strona główna > Bez kategorii > Syria Real News – 07 sierpnia 2012

Syria Real News – 07 sierpnia 2012

źródło: http://worldmathaba.net/items/1384-syria-real-news-august-7-round-up

„bohaterowie” żydowskich mediów wieszają dzieci w Syrii

Konwój wojsk tureckich na krótko wkracza do Syrii

Tureckie siły zbrojne na krótko przekroczyły granicę w kurdyjskim regionie Syrii przy wsparciu opancerzonych pojazdów i helikopterów.

Ponad 100 żołnierzy tureckich wyposażonych w zaawansowaną technicznie broń wkroczyło do miasteczka Cerablos w kuryjskim regionie Kobani. Kontyngent wojsk tureckich opuścił ten teren po upływie około godziny. (…)

Wg The Voice of Russia, Sabkah doniosła, że wojska tureckie przekroczyły granicę syryjską, aby wymienić straż zamku Jaber. „Choć ten obiekt połozony jest na terytorium Syrii, twierdza ta uważana jest za suwerenną część obszaru Turcji”.

Tymczasem korespondent Press TV, Maya Naser, która z Aleppo pisze na Twitterze, że źródła syryjskie zaprzeczają, aby tureccy żołnierze naruszyli suwerenność terytorialną Syrii. We wtorek napisała: „ Źródła potwierdzają, że Turcy wysłali konwój, został on namierzony podczas misji powrotnej przy granicy już po rozładunku swego cargo. Wg danych oficjalnych, posterunek graniczny w Jarblus jest pod pełną kontrolą uzbrojonych grup od około 20 dni i nie ma tam śladów obecności [Syrian Arab Army] (armii syryjskiej Assada – przypis tłum.) ani PKK”.

Waszyngton daje zielone światło dla Amerykanów chcących darować pieniądze dla syryjskich rebeliantów

Rząd USA zezwolił swym obywatelom na zbieranie datków dla syryjskiej opozycji, tworząc program bezpośredniej pomocy dla uzbrojonych terrorystów.

Syryjska Grupa Wsparcia (Syrian Support Group -SSG), waszyngtońska organizacja blisko powiązana z rebeliantami otrzymała licencję od US Treasury na zbieranie środków w imieniu opozycji.

Prezydent al-Assad: syryjski naród i rząd zdeterminowani w walce z terroryzmem bez litości

Assad we wtorek zwrócił się do narodu i przedstawicieli rządu, aby z determinacją oczyścili kraj z terrorystów i zwalczali terroryzm bez litości.

Podczas spotkania z Sekretarzem irańskiej Najwyższej Narodowej Rady Bezpieczeństwa, Saeedem Jalili, uzgodniono ścisłą i strategiczną współpracę w relacjach między Syrią a Iranem oraz omawiano sytuację w regionie.

Rozmowy skupione były na próbach aktualnie czynionych przez kraje zachodnie i ich sojuszników w regionie, aby rozbić oś oporu poprzez skierowanie na Syrię terrorystów w celu zniszczenia jej bezpieczeństwa i stabilności.

Turecki prawnik al-Kaidy zabity w Syrii

Turek, prawdopodobnie prawnik al-Kaidy w sprawach tureckich został zabity w walkach z siłami rządowymi w Syrii, donosi gazeta Hürriyet. Śmierć Osmana Karahana została potwierdzona przez jego brata.

Karahan był założycielem Stowarzyszenia ds ochrony praw człowieka (İHADER) i bronił wielu członków al-Kaidy. (…)

ONZ wycofuje swych obserwatorów z Aleppo na „bezpieczny grunt”

ONZ wycofał swych obserwatorów z miasta Aleppo w związku, z jak podano, pogarszającą się sytuacją, gdyż walki pomiędzy siłami rządowymi a wspieranymi przez zagranicę bandytami weszły w fazę ostrej wymiany ognia. (…)

wymiana informacji na komunikatorach potwierdza dane mediów Syrii

Iran wzywa szwajcarskiego przedstawiciela do pomocy przy uwolnieniu pielgrzymów porwanych w Syrii

Irańskie ministerstwo spraw zagranicznych wezwało szwajcarskiego charge’ d’affaires, aby zaprotestować w sprawie 48 Irańczyków porwanych przez rebeliantów w Syrii. (…)

Terroryści powiesili szyickie dziecko po zabiciu całej jego rodziny

Działacze organizacji praw człowieka z Iraku zawiadomili, że terroryści powiesili małe szyickie dziecko, a wcześniej zabili całą jego rodzinę w Damaszku.

Wg raportu witryny internetowej Qanon, bandyci zaatakowali dom szyickiej rodziny w dzielnicy Seyede Zainab, zabili całą rodzinę, a na koniec powiesili chłopca.

Link: http://english.farsnews.com/newstext.php?nn=9104253045

Kurdowie syryjscy aresztowali 12 dowódców tureckiej armii

Kurdowie z prowincji Hassakeh aresztowali we wtorek 12 dowódców tureckich w mieście Amouda.(…)

Rebelianci dokonują masakry cywilów na przedmieściach Homs

Do masakry doszło po zachodniej stronie Homs, w Jandar, gdzie armia syryjska wciąż ściga uzbrojone bandy.

Szef ONZ odmawia potępienia porwania irańskich pielgrzymów

Ban Ki-moon odmówił potępienia aktu przemocy wobec 48 Irańczyków uprowadzonych przez uzbrojone bandy opodal Damaszku. Rzecznik sekretarza generalnego, Martin Nesirky, powiedział w poniedziałek dziennikarzom, że “nic w tej sprawie nie ma do powiedzenia”.

Niepotwierdzone dane mediów mówią o tym, że 3 z porwanych zostało już zabitych,

Argentyna wysyła pomoc humanitarną dla uchodźców syryjskich

Link – http://news.xinhuanet.com/english/world/2012-08/07/c_131767071.htm

Strateg CFR pochwala ataki bombowe al-Kaidy w Syrii – Paul Joseph Watson

Członek Rady Stosunków Zagranicznych (Council on Foreign Relations), Ed Husain, pochwalił obecność terrorystów al-Kaidy w Syrii, gratulując im walecznej postawy w pomocy dla bandytów z  FSA oraz wskazał na wiele udanych akcji bombowych przeprowadzonych przez bojowników al-Kaidy.

Na wypadek, gdybyś zapomniał – al-Kaida – to ta sama grupa, jaką USA oskarża o przeprowadzenie m.in. ataków z 9/11, a która obecnie jest sojusznikiem w Syrii.

Idziemy w kierunku wojny z Syrią – Ron Paul

W zeszłym tygodniu uchwalono kolejny akt prawny narzucający na Iran i Syrię następne sankcje, co zbliża nas do kolejnej wojny na Bliskim Wschodzie. Wmawia się nam, że surowsze sankcje doprowadzą do tego, że te narody ugną się naszej woli. Jednak nieskuteczność poprzednich środków niczego nas nie nauczyła; w rzeczywistości metoda sankcji prowadzi nas do wojny, a nie do uchronienia się przed nią.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.