Strona główna > Bez kategorii > Syria Real News – 05 września 2012 r.

Syria Real News – 05 września 2012 r.

źródło: http://worldmathaba.net/items/1578-syria-real-news-september-5-roundup

Brytyjska młodzież rekrutowana do walk w Syrii

Młodzi brytyjczycy są rekrutowani przez grupy dźihadystów do walki jako najemnicy w Syrii, ostrzegły lokalne media, jakie powołuja się na reportaż The Sunday Telegraph. Grupy fundamentalistyczne zamieszane w wojnę rozpętaną w tym regionie szukają najemników wśród młodych ludzi mieszkających w UK o pakistańskim i sudańskim pochodzeniu, donosi śledztwo przeprowadzone przez brytyjską gazetę. Najeźdźcy zrekrutowani do walk w Syrii to głównie mieszkańcy Bangladeszu, Pakistanu, Sudanu, nie mówiąc o setkach rezydentów brytyjskich o syryjskim rodowodzie, którzy zostali wymienieni z nazwisk na liście raportu  Andrew Gilligan, który potem był przedrukowany przez agencję SANA.

Link: http://english.pravda.ru/news/world/04-09-2012/122058-british_youths_terrorists-0/

Zachodnia wolność: stacja Nilesat przestaje nadawć syryjskie programy telewizyjne

https://www.youtube.com/watch?v=rUxEt4VMngo&feature=player_embedded

oraz link: http://www.presstv.com/detail/2012/09/05/260012/syria-tv-channels-off-arabsat-nilesat/

Syryjski minister oskarża Mossad o zabijanie Syryjczyków

Syryjski minister informacji (spraw wewnętrznych), Omran al-Zoebi oskarżył izraelski Mossad o przeprowadzanie akcji zabójstw Syryjczyków oraz wspomaganie rebelii, która doprowadziła Syrię do wojny domowej.

“Znaleźliśmy skrzynki z bronią używane przez terrorystów, a źródłem ich pochodzenia był Izrael” powiedział al-Zoebi. Powiedział też, że niektóre zamachy na różne osoby i instytucje w Syrii „nosiły ślady działania służb wywiadowczych, w tym izraelskiego Mossadu” (…)

Al-Zoebi skierował krytykę pod adresem egipskiego prezydenta, Mohammeda Morsi, który podczas szczytu NAM okazał sympatię dla buntowników syryjskich, porównując ich walkę do konfliktu Palestyńczyków z Izraelem.

“Nie ma różnicy między [obalonym Mubarakiem] a Morsim, który nie zrobił nic dla sprawy Palestyńskiej i wciąż sprzedaje gaz Izraelowi”.

Link: http://www.israelhayom.com/site/newsletter_article.php?id=5673

Dyrektor CIA prawdopodobnie jest w Turcji na tajnych rozmowach

Władze tureckie i amerykańskie odmówiły komentarza w sprawie uporczywie pojawiających się doniesień, że dyrektor CIA jest obecnie w Turcji w tajnej misji. W poniedziałek doniósł o tym turecki tabloid Akşam. Dziennik twierdzi, że David Petraeus przybył w poniedziałek rano na lotnisko w Stambule swym prywatnym samolotem. Zdaniem doniesień, szef CIA podjął decyzję o przybyciu z niezapowiedzianą wizytą w celu omówienia „spraw działań antyterrorystycznych oraz sytuacji w Syrii” z tureckimi urzędnikami. Kilka godzin później francuska agencja Agence France Presse zawiadomiła, że dyrektor CIA jest naprawdę w Turcji, ale utrzymywana jest w tajemnicy „sekretna misja, z jaką tam przybył”.

Link: http://intelnews.org/2012/09/04/01-1079/

Opozycja syryjska ochoczo podchodzi do propozycji Iranu i Egiptu

Syryjska grupa opozycyjna, the National Coordination Committee for Democratic Change (NCC), formalnie zgodziła się na akceptację propozycji irańskich i egipskich w sprawie rozwiązania obecnego kryzysu w Syrii. (…) wskazał on, że żadna inicjatywa nie przyniesie pożądanego skutku bez koordynacji z Ligą Arabską, UE, ONZ i krajami regionu, jakie wpływają na rozwój bieżącej sytuacji w Syrii.

Lider opozycji tureckiej: obóz w Apaydin służy szkoleniu strzelców i wysyłaniu ich do Syrii

Kemal Kilicdaroglu mówił, że rząd Erdogana utworzył ten obóz w celu szkolenia najemników wysyłanych potem do Syrii, aby siali tam zbrodnie i łamali prawo międzynarodowe. Wezwał do wniesienia sprawy przed turecki Sąd Najwyższy i ukarania tych, którzy są za to odpowiedzialni. (…)

Świadkowie mówią o masakrze w Daraya, przeprowadzonej przez wspieranych przez USA bandytów

Link: http://www.infowars.com/eyewitnesses-reveal-daraya-massacre-carried-out-by-u-s-backed-rebels/

Jak FSA (czytaj CIA) masakrowało obywateli Daraya

https://www.youtube.com/watch?v=y-Ut1dJMPIs&feature=player_embedded

Pokazywanie prawdziwej natury: syryjski reżim powinien “ustąpić”, Morsi mówi do Ligii Arabskiej

Link: http://english.ahram.org.eg/NewsContent/1/140/52065/Egypt/First–days/Egypts-Morsi-at-Arab-League-Syrian-regime-should-s.aspx

Iran zaopatruje wojsko syryjskie via przestrzeń powietrzną nad Irakiem: urzędnicy USA

Iran przerzuca wsparcie zbrojne do Syrii z użyciem strefy powietrznej nad Irakiem w celu dodania sił walczącemu rządowi prezydenta Bashara al-Assada, tak donoszą urzędnicy amerykańscy. Administracja Obamy naciskała na Irak, aby zamknął korytarz powietrzny, z jakiego korzysta Iran, już na początku tego roku, powodując wybuch sporów z rządem irackim.

W Syrii, Zachód stara się zamaskować klęskę, jaką w regionie poniósł Izrael – Ali Akbar Velayati

Iran mówi, że Zachód próbuje ukryć w syryjskim konflikcie klęskę, jakiej doznał izraelski reżim w regionie.

Ali Akbar Velayati, starszy doradca ajatollaha Seyyeda Ali Khamenei, powiedział w środę: “Zachód chciał dokonać mobilizacji wszystkich zasobów finansowych arabskich reakcjonistów i posłać broń do Syrii, aby obalic syryjski rząd dlatego, że reżim syjonistyczny poniósł klęskę w Afryce północnej i na Bliskim Wschodzie”.

“A dlaczego oni to robią? Dlatego, że Syria jest złotym ogniwem ruchu oporu” (…)

Link: http://presstv.com/detail/2012/09/05/259947/west-taking-israel-defeat-out-on-syria/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.