Strona główna > Bez kategorii > Syria Real News – 05 sierpnia 2012

Syria Real News – 05 sierpnia 2012

Źródło: http://worldmathaba.net/items/1365-syria-real-news-august-5-round-up

Armia syryjska gotowa do oczyszczenia Aleppo z bandytów

Syryjska armia dopina na ostatni guzik przygotowania do pełnej ofensywy na dzielnicę Salaheddin, która w Aleppo stała się ostoją buntowników. Doniesienia mówią o bardzo ciężkich walkach między syryjskimi siłami rządowymi a uzbrojonymi gangami w rejonie stolicy, ale źródła rządowe twierdzą, że mają pełną kontrolę nad Damaszkiem.

Rządowa telewizja raportowała w niedzielę, że wojsko zabiło wielu sponsorowanych z zagranicy bandytów w mieście Dara’a (południowy zachód kraju, ok. 114 km na południe od Damaszku).

Eksplozja zabija i rani dziesiątki buntowników w Homs

Dziesiątki buntowników zginęło lub zostało rannych w wybuchu składu broni w Homs.

Eksplozja miała miejsce tego samego dnia, gdy armia syryjska przygotowywała wielką operację zbrojną w celu oczyszczenia okolic. Siły bezpieczeństwa aresztowały od soboty dużą liczbę buntowników w Aleppo.

W Aleppo zatrzymany został generał armii tureckiej

Źródła syryjskiej armii zawiadomiły o tym, że dokonały identyfikacji tureckiego generała, który dowodził terrorystami próbującymi przejąć miasto Aleppo.

Wg poinformowanych źródeł w Syrii, generał został aresztowany w czasie walk. Newsy donoszą, że został on przetransportowany do Damaszku celem dalszych przesłuchań.

William Hague obiecuje więcej pomocy dla rebeliantów w Syrii

Sekretarz ds zagranicznych w przemówieniu wygłoszonym w czasie, gdy trwają walki w Aleppo, powiedział że okazało się niemożliwe przekonać Rosję i Chiny do poparcia międzynarodowych wysiłków znalezienia innej drogi rozwiązania kryzysu syryjskiego niż zbrojne wsparcie.

Nie potwierdził on sugestii, że Tony Blair miałby zastąpić Kofi Annan w charakterze wysłannika ONZ do Syrii, jak zdążyło już ogłosić Zgromadzenie Ogólne ONZ.

“Nie zrezygnujemy z działań dyplomatycznych, lecz w obecnej sytuacji oczywiście pójdziemy dalej w zakresie pomocy udzielanej opozycji”.

“Staramy się znaleźć kompromis w Radzie Bezpieczeństwa, aby położyć ostateczny kres syryjskiemu rządowi”, podsumował Hague.

Irański minister obrony ostrzega przed eskalacją wojny w Syrii

Ahmad Wahidi, ostrzegł przed poważnymi reperkusjami w wypadku obcej interwencji wojskowej w Syrii oraz dalszym uzbrajaniem grup terrorystycznych.

Wahidi dodał, że region ogarnie znacznie większy chaos w wypadku interwencji zbrojnej w Syrii niż wielu analityków to przewiduje i podkreślił, że Zachód i inni będą w tej wojnie wielkimi przegranymi.

“Zachód stara się stworzyć nowy rodzaj równowagi sił między enklawą izraelską a krajami islamskimi w regionie poprzez przejęcie Syrii, a do tego nigdy nie dojdzie”.

Żołnierz izraelski strzelał do Syryjczyka w strefie okupowanej Golan

Gazeta Quds Al-Arabi zawiadamia, że izraelski wróg otworzył ogień do młodzieńca syryjskiego w okupowanej strefie Golan. Młodzieniec został ranny.

Rzecznik izraelskich sił zbrojnych twierdzi, że wojsko namierzyło cywila idącego od strony terytorium Syrii, które jest odgrodzone barierą z drutu kolczastego, po czym otwarto do niego ogień i został postrzelony w kolano.

7000 Syryjczyków zebrało się w Sydney w akcie solidarności z Syrią

Ponad 7 tysięcy Syryjczyków, Arabów i Australijczyków uczestniczyło w masowej demonstracji zorganizowanej przez grupę „Australians for Syria” wraz z innymi organizacjami i osobami ze społeczności syryjskiej i arabskiej w Australii [4 sierpnia].

Syryjski Konsul Honorowy w Sydney, Maher Dabbagh, powiedział że uczestnicy chcieli wyrazić wobec całego świata, że Syria jest silnym krajem w obliczu poważnych ataków ze strony Zachodu.

Uczestnicy przeszli głównymi ulicami Sydney i zatrzymali się przed budynkiem Office of the Australian Foreign Minister, potępiając oficjalne stanowisko australijskie wobec Syrii i oświadczenia ministra, Boba Carra, skierowane przeciwko temu państwu.

Nie wolno pozwolić, aby przełamano syryjski front oporu: parlamentarzysta irański  

Parlamentarzysta irański mówi, że pewne kręgi zachodnie, w szczególności reżim syjonistyczny, starają się za każdą cenę złamać antyizraelski front oporu w Syrii.

Mówiąc w czasie otwarcia sesji parlamentu (Majlis) w niedzielę, Gholam Ali Haddad-Adel powiedział że Syria winna nadal wzmacniać front oporu i nie pozwolić Zachodowi na dokonanie wyłomu w bloku obronnym.

„Amerykanie i reżim syjonistyczny nie chcą wypracować rezolucji w sprawie kryzysu syryjskiego. Oni wciąż podsycają ogień zawieruchy w regionie” powiedział parlamentarzysta w odpowiedzi na fiasko 6-punktowego planu pokojowego przedstawiciela ONZ/Ligii Arabskiej do Syrii, Kofi Annana.

Przyszłość “wyzwolonej” Syrii: czystki etniczno-religijne i ludobójstwo – Shamus Cook

Doszło do zaskakującej zmiany w amerykańskich mediach mainstreamu: po upływie roku od rozsiewania anty-syryjskiej propagandy i kłamstw, przebłyski prawdy zaczynają docierać do opinii publicznej. Lecz może być na to za późno: kraj poznaczony jest bliznami koszmarów etniczno-religijnych czystek i masakr cywilów.

Po ciągłym podsycaniu ducha wojennego, The New York Times nagle podjął próbę umycia rąk z krwi i przekazał raport o prawdziwym stanie rzeczy w Syrii. Poprzednie doniesienia, szczególnie w sprawie masakr dokonywanych rzekomo przez armię syryjską w mieście Homs były ordynarnymi kłamstwami, powtarzanymi do oporu, a ludzie przestali w to wierzyć. Teraz z łamów gazety można dowiedzieć się czegoś całkowicie odwrotnego.

W rzeczywistości, wielu z uchodźców opuszczających Homs to prześladowani chrześcijanie, atakowani przez członków FSA, którzy pozabijali wielu członków mniejszości religijnych w celu zwerbowania twardogłowych sunnitów w swoje szeregi, aby wywołać stan wojny religijnej przeciwko syryjskiemu państwu świeckiemu.

Syryjski „pluralizm” zaprojektowany żydowskimi łapami

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.