Strona główna > Bez kategorii > Syria Real News – 04 września 2012 r.

Syria Real News – 04 września 2012 r.

źródło: http://worldmathaba.net/items/1570-syria-real-news-september-4-roundup

Kontakty między UK a syryjskimi rebeliantami potwierdzone

Brytyjski sekretarz stanu, William Hague powiedział, że jego rząd autoryzował i ułatwiał „ograniczone kontakty” między agentami brytyjskimi i przedstawicielami tzw. Free Syrian Army. Kontakty były częścią spisku kierowanego przez brytyjski aparat szpiegowski do spółki z amerykańskimi agencjami wywiadowczymi w celu obalenia ludowego rządu prezydenta al-Assada. “Specjalny Przedstawiciel brytyjski przy opozycji syryjskiej zajmuje się organizacją jedności różnych grup opozycyjnych w regionie” powiedział Hague w oświadczeniu przed Izbą Gmin w poniedziałek.

“Aleppo będzie oczyszczone w ciągu 10 dni”

Jeden z dowódców wojsk syryjskich powiedział, że siły zbrojne oczyszczą miasto Aleppo z uzbrojonych bandytów w ciagu 10 dni. Dowódca ma za sobą kierowanie operacjami sił wojskowych w tym zapalnym punkcie i oświadczył, że do tej pory koncentrowano wysiłki na zabezpieczeniu dwóch kluczowych dzielnic: Salah al-Din i Saif al-Dawla. Powiedział, że Salah al-Din jest pod częściową kontrolą od 9 sierpnia, podczas gdy walki o Saif al-Dawla wciąż trwają. Dowódca ten dodał, że gdy obie dzielnice dostaną się pod pełną kontrolę armii, wtedy pozostałe obszary miasta łatwo zostaną oczyszczone z resztek buntowników.

Berlin gospodarzem spotkania tzw. syryjskiej opozycji

Grupa robocza ds odbudowy gospodarczej i rozwoju Syrii, jaka jest złożona z członków „syryjskiej opozycji”, zbierze się na sesję we wtorek w biurze niemieckiego ministra MSZ. Ministerstwo wydało oświadczenie, że Abdel-Baset Seida, przewodniczący Syrian National Council oraz Riad Seif, członek rady, będą brać udział w sesji w stolicy Niemiec. To drugie takie spotkanie w Niemczech, pierwsze odbyło się w połowie sierpnia. Sesję otworzy niemiecki minister MSZ, Guido Westerwelle, a w spotkaniu będzie brać udział wielu przedstawicieli z 60 krajów.

Syria nazywa nowego prezydenta Egiptu “Mubarakiem z brodą”

Syria kontratakuje i oddaje cios w kierunku prezydenta Egiptu, Mohameda Morsi. W poniedziałek pojawiło się oświadczenie, w jakim czytamy, że jego islamska broda jest jedyną rzeczą, która odróżnia go od weterana na jego stanowisku, którego z posady usunęła dopiero ubiegłoroczna Arabska Wiosna. Jest to odpowiedź na krytykę Morsi’ego wygłoszoną na szczycie krajów NAM w Teheranie, skierowana przez ministra spraw wewnętrznych (informacji) Omran al-Zohbi, który oskarżył przywódcę egipskiego o udział w zbrojnej rewolcie, jaka wstrząsnęła tym państwem.

“On jest odpowiedzialny za rozlew syryjskiej krwi tak samo, jak Katarczycy, Saudyjczycy i Turcy” powiedział Zohbi. „Jedyna różnica pomiędzy nim a (obalonym Mubarakiem) jest taka, że nosi brodę”.

Syryjski konflikt jest “niemal niemożliwy do rozwiązania”– mediator

Dyplomatyczne próby zażegnania konfliktu syryjskiego są “niemal niemożliwe” i nie dość dużo zrobiono, aby przerwać walki, powiedział nowy wysłannik ONZ/Ligii Arabskiej, mediator Lakhdar Brahimi. „Wiem, jak to jest trudne, jak prawie niemożliwe. Nie powiedziałem niemożliwe, lecz prawie niemożliwe” usłyszało BBC. Algierski dyplomata powiedział, że był „przerażony wagą odpowiedzialności” i był świadomy, że nie dość dużo zrobiono, aby zakończyć przemoc w drodze dyplomacji. „Ludzie już mówią: ludzie umierają, a ty co robisz? Nie robimy wiele. To samo w sobie jest strasznym ciężarem”.

Im bardziej Syria jest pobita, tym bardziej ocalony jest “Izrael” – ambasador Iranu w Libanie

Podczas spotkania z irańskim ambasadorem w Libanie, Ghadanfar Roknabadi zastrzegł, żeby nie pytać go o sprawy stosunków z Turcją oraz o uprowadzonych Irańczyków w Syrii. To, co zdradził w tej sprawie ambasador to fakt, że prowadzona jest wymiana informacji w sprawie porwanych, jednak żadnych nowości w tej sprawie nie ma.

Roknabadi w wywiadzie z okazji Międzynarodowego Dnia Al-Quds podkreślił, jak ważna jest kwestia powrotu do omawiania sprawy Palestyńskiej, że jest to jeden z priorytetów w świetle zmian, jakie odbywają się w świecie arabskim. (…) należy nalegać na to, że w przypadku Syrii istnieje prawdopodobieństwo politycznego rozwiązania kryzysu, i że obalenie reżimu syryjskiego ma na celu ocalenie podmiotu syjonistycznego.

Link: http://www.almanar.com.lb/english/adetails.php?fromval=2&cid=14&frid=23&seccatid=14&eid=65281

Kanał informacyjny Al Jazeera News zhakowany przez hakerów “pro-Assad”

Oficjalna witryna jednej z największych nadających po arabsku sieci Al Jazeera została zhakowana przez zwolenników Assada nazywających siebie „Al-Rashedon”. Zeszpecona witryna została zaciemniona, a na jej tle pojawił się znak grupy i jakieś przesłanie w języku arabskim, które po angielsku oznacza: „W odpowiedzi na waszą postawę przeciwko Syrii (narodowi syryjskiemu i rządowi) i za wasze poparcie grup terrorystycznych i bandyckich, szerzenie fałszerstw, wasz strona została zhakowana, a to jest nasza dla was odpowiedź  (grupa hakerów Al-Rashedon).”

Grupa Al-Rashedon może być częścią “Syryjskiej Armii Elektronicznej”, lecz jak do tej pory, syryjscy hakerzy nie potwierdzili niczego na swej stronie ani na facebooku. Język arabski użyty w przekazie (oraz błędy językowe) wskazuje, że hakerzy mogą być raczej z zagranicy i raczej nie są to rodowici Syryjczycy; być może są z Iraku. Nazwa “Rashedon” wskazuje na Irak, gdyż w Iraku jest znane miejsce pod nazwą Ziemia Al Rashedon.

Sprawa jest nie do końca jasna, badamy ją. Będziemy informować o bieżących szczegółach.

Link: http://worldmathaba.net/items/1573-al-jazeera-news-network-website-hacked-by-pro-assad-hackers

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.