Strona główna > Bez kategorii > Syria Real News – 03 września 2012 r.

Syria Real News – 03 września 2012 r.

źródło: http://worldmathaba.net/items/1567-syria-real-news-september-3-roundup

Gwałtowne starcia zbrojne w wielu miejscach Syrii

Wciąż dochodzi do starć wojsk syryjskich i wspieranych przez zagranicę buntowników w różnych miejscach kraju i nie ma przerwy w przemocy, jaka ogarnia Syrie od 18 miesięcy. Armia syryjska zabiła dowódcę uzbrojonych band, Jameel Sharem, w dzielnicy Bustan al-Qasr, w mieście Aleppo.

Trwają ciężkie walki w wielu punktach miasta: al-Midan, Bab al-Hadid i Bustan al-Qasr. (…)

6 cywilów zabitych, 31 rannych w wybuchu na przedmieściach Damaszku

Co najmniej 6 cywilów zginęło, a 31 zostało rannych w wybuchu bomby podłożonej w samochodzie w Jaramana, na przedmieściach Damaszku. Jej mieszkańcy są w większości Druzami i chrześcijanami i uważa się ich powszechnie za zwolenników prezydenta Bashara al-Assada.

To drugi zamach bombowy w rejonie stolicy w ciągu kliku ostatnich dni. 28 sierpnia, co najmniej 27 osób zgineło w zamachu bombowym w czasie pogrzebu (…)

Wojska syryjskie miażdżą bandytów na zachodzie i północnym zachodzie kraju

Syryjskie siły bezpieczeństwa zabiły dużą liczbę antyrządowych bandytów. W niedzielę wieczór, wojsko starło się z uzbrojonymi bandami w Aleppo. (…) wielu zginęło również w dzielnicy Wadi al-Sayeh miasta Homs…Dziennikarz Breaking News Network pracujący w Homs powiedział, że armia przejęła kontrole na szpitalem specjalistycznym w dzielnicy Jouret al-Shayah. Szpital znajdował się w rękach bojowników od miesięcy. Reporter dodał, że wybuchają też ciężkie walki w rejonie Bab Hood.

Podżeganie wojenne: Francja ostrzega, że dokona “odpowiedzi”, jeśli Syria użyje broni chemicznej

Zachód bezwzględnie zareaguje, jeżeli armia syryjska użyje broni chemicznej, powiedział w poniedziałek francuski minister spraw zagranicznych. Damaszek przyrzekł nie stosować broni chemicznej przeciw swoim obywatelom, lecz zostawił sobie opcję otwartą na wypadek zagranicznej interwencji. Armia syryjska rzekomo posiada zapasy gazów bojowych oraz rakiety Scud zdolne do ich transportowania.

Jeśli Damaszek zdecyduje się użyć swą broń chemiczną lub biologiczną “nasz odpowiedź…będzie masowa i niezwłoczna”, powiedział w poniedziałek Laurent Fabius w wywiadzie dla RMC radio. Kraje zachodnie monitorują przemieszczanie broni chemicznej w Syrii i przygotowane są na „wkroczenie” bez zbędnej zwłoki, „Dyskutujemy nad tą ważną kwestią z naszymi partnerami w USA i UK”.

Syryjski minister spraw wewnętrznych (informacji): izraelski Mossad działa w Syrii

Syryjski minister informacji ujawnił, że UE uczestniczy we wrogiej kampanii przeciwko Syrii od 19-10-2010. Minister mówił o spotkaniu między pracownikami jego resortu a przedstawicielami UE przed tą datą, w czasie którego prosili o udzielenie im informacji w sprawie Syrii, najwidoczniej po to, żeby przygotować kampanię zbrojną.

Podczas konferencji prasowej, jaka odbyła sie w siedzibie ministerstwa, Omarn al-Zouaaby potwierdził, że wiele zabójstw, zamachów bombowych, operacji strzelania w plecy nosi znamiona działania izraelskiego Mossadu. Ponadto, al-Zouaabi powiedział że wezwanie skierowane do syryjskiej opozycji, aby wypoeidziała się w syryjskich mediach nie jest herezją.

Co do zamieszania wywołanego wystąpieniem egipskim podczas szczytu NAM w Teheranie, minister powiedział, że Muhammad Morsi był „uczciwy” gdy określił siebie odpowiedzialnym za rozlew syryjskiej krwi…można go winić na równi z Turcją, Katarem, USA i oczywiście Arabią Saudyjską.

Link: http://breakingnews.sy/en/article/6227.html

Marszałek irańskiego parlamentu: Iran wierzy w pokojowe reformy w Syrii

Ali Larijani potępił interwencję niektórych państw w wewnętrzne sprawy Syrii i powiedział, że Iran popiera pokojowe reformy i pokojowe rozwiązania kryzysu.

“Iran wierzy w reformy w Syrii, lecz nie da sie tego zrobic przy pomocy broni i masakr niewinnych ludzi”…”wrogowie Syrii zrozumieli już, że ich pomysł szybkiego zwycięstwa jest czystą dziecinadą”. (…)

Dowody: syryjscy rebelianci to terroryści – prawda o więźniu zmuszonym do zostania zamachowcem-samobójcą

https://www.youtube.com/watch?v=PQio8TnJPEk&feature=player_embedded

Ataki terrorystyczne nasilają się po groźbach zachodnich wszczęcia wojny przeciw Syrii – Johannes Stern

Przez ostatni tydzień wsparta z zachodu opozycja nasiliła ataki na obiekty rządowe, wojskowe i cywilne w celu złamania prezydenta Bashara al-Assada i zainstalowania pro-zachodniego reżimu klienckiego w Damaszku. Walki między armią syryjską a najemnymi siłąmi Zachodu nasiliły się szczególnie po groźbach rzuconych przez prezydenta Obamę o bezpośredniej interwencji dwa tygodnie temu. W zeszłym tygodniu francuski prezydentHollande, brytyjski sekretarz stanu, William Hague oraz prezydent Egiptu, Morsi, zażądali odejścia Assada. Turecki minister MSZ, Ahmet Davutoglu również wzywał do utworzenia stref zakazu lotów na Syrią. Jednak, na tę chwilę decyzje ustanowienia takich stref oraz rozpoczęcia otwartej konfrontacji zbrojnej przeciw Syrii nie zostały sfinalizowane.

Link: http://www.wsws.org/articles/2012/sep2012/syri-s03.shtml

Wielkie Kłamstwo i Brudna Wojna w Syrii: Jak FSA masakrowało obywateli Daraya

Mass media drepczą po ścieżce oficjalnej wersji podrzegaczy wojennych na temat Daraya i mówia nam, że „mamy niepotwierdzone doniesienia aktywistów (fałszywe tweety?) oskarżające wojska Assada”. Jednak tv syryjska wyemitowała raporty naocznych świadków masakry dokonanej przez FSA zanim do miasta weszły wojska syryjskie.

https://www.youtube.com/watch?v=NkrTQRg571w&feature=player_embedded

Masowe demonstracje poparcia dla Assada w Antakya (Antiochia), Turcja – 01.09. 2012

https://www.youtube.com/watch?v=-jTQufZZhr0&feature=player_embedded

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.