Strona główna > Bez kategorii > Syria Real News – 03 sierpnia 2012

Syria Real News – 03 sierpnia 2012

źródło: http://worldmathaba.net/items/1352-syria-real-news-august-3-round-up

Armia syryjska czyści Aleppo z terrorystów

Syryjskie siły bezpieczeństwa przygotowują się do dużej operacji oczyszczenia północnej części Aleppo z uzbrojonych bandytów. Trzy oddziały zostały dodatkowo wysłane do Aleppo, aby dokonać eliminacji terrorystów i przywrócić spokój w mieście. Korespondent Press TV dodał również, że syryjskie siły bezpieczeństwa wciąż ścigają rebeliantów na przedmieściach stolicy, gdzie dochodzi do wielu starć.

40 terrorystów zabitych w Homs

Syryjskie wojsko zabiło co najmniej 40 rebeliantów w zrujnowanym mieście Homs podczas operacji wojskowej mającej na celu przywracanie porządku w tej okolicy. Jak donosi syryjskie radio Sham,wielu innych zostało zabitych i rannych w operacji prowadzonej w dystrykcie al-Hamidieh.

Rebelianci grożą śmiercią zespołowi irańskich mediów

Pojawiły się publiczne groźby wobec przedstawicieli irańskich mediów, którzy zajmują się aktualnie przekazem wydarzeń ze starć, jakie odbywają się w Aleppo.

Syryjski przedstawiciel ONZ: kraje głosujące za przyjęciem rezolucji w sprawie Syrii prowadzą histeryczną kampanię propagandową

Bashar al-Jaafari, powiedział w piątek, że kraje głosujące za rezolucją prowadzą histeryczną anty-syryjską kampanię, finansują i zbroją grupy terrorystyczne oraz nakładają sankcje na naród syryjski.

W przemówieniu przed zgromadzeniem ogólnym, al-Jaafari określił ponadto takie kraje, jak Arabia Saudyjska, Katar czy Bahrajn, państwami rządzonymi przez reżim tyranów.

Reprezentant Wenezueli przy ONZ powiedział, że rząd Syrii nie ma do czynienia z żadną demokratyczną i pokojową opozycją, lecz zwykłymi bandytami.

Terroryści zagrażają chrześcijanom, którzy byli chronieni przez Assada

Chrześcijan syryjskich (10 % populacji) mogą spotkać krwawe łaźnie. Oznaki ataków zdarzają się codziennie i tylko opór Rosji i Chin wobec „Zachodu” nie pozwala na całkowitą eksterminację syryjskiego kościoła chrześcijańskiego.

Rosja wysyła okręty do Syrii

Rosja wysłała trzy okręty z setkami żołnierzy piechoty morskiej, jakie mają trafić do wykorzystywanego przez Moskwę portu syryjskiego – Tartus.

USA odgrywa komedyjkę w sprawie rezygnacji Annana

Irański minister spraw zagranicznych, Ali Akbar Salehi, skrytykował USA za rozgrywanie gierek w sprawie rezygnacji specjalnego wysłannika ONZ i Ligii Arabskiej do Syrii, Kofi Annana.

„Gierki USA w tej sprawie sa wyraźne, ponieważ kraje zachodnie oraz pewne kraje regionu od początku sabotowały plan Annana” Salehi powiedział dla stacji IRNA, po tym, jak Waszyngton winą za rezygnację obciążył Rosję i Chiny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.