Strona główna > Bez kategorii > Syria Real News – 02 września 2012 r.

Syria Real News – 02 września 2012 r.

źródło: http://worldmathaba.net/items/1554-syria-real-news-september-2-round-up

Wojska syryjskie zdobywają centrum dowodzenia terrorystów

Siły rządowe w czasie zakończonej sukcesem operacji szturmu i zniszczenia centrum dowodzenia terrorystów w drugim co do wielkości mieście w kraju, Aleppo, zabiły wielu i raniły stawiających opór terrorystów. Pod miastem wojskom syryjskim udało sie odeprzeć atak na bazę lotniczą. Niektóre dzielnice mieszkalne Aleppo dostały się pod ogień moździeży, który spowodował zniszczenie placówki pocztowej i kościoła rzymskokatolickiego. Ciężkie walki trwają w Abu Kamal, koło irackiej granicy, gdzie bandyci zajęli i okupują bazę wojskową oraz w rejonie położonego na wschodzie kraju, Deir ez-Zor, gdzie pod ogień terrorystów dostały się instalacje wydobycia ropy naftowej.

zamach w Damaszku, 2 września

Co najmniej 4 osoby zostały ranne w wyniku dwóch zamachów bombowych, jakie zostały zorganizowane w rejonie budynków wojskowych w stolicy Syrii. Do wybuchów doszło na ulicy Al-Mehdi w dzielnicy Abu Remmaneh, gdzie rozmieszczonych jest wiele obiektów wojskowych oraz biuro wiceprezydenta, Farouqa al-Sharaa. (…)

Media państwowe doniosły również, że w wyniku ataku bombowego samochodu pułapki w sobotę koło meczetu w dzielnicy Sbeneh w Damaszku, zabitych zostało 15 osób.

(…) Za niedzielne dwa wybuchy bomb w stolicy odpowiedzialność wzięły na siebie dwie grupy terrorystyczne…w oświadczeniu zamieszczonym w internecie, grupa nazywająca się Ahfad al-Rassoul Army powiedziała, że wybuch został przeprowadzony we współpracy z Farouq Battalion, donosi agencja SANA. Farouq Battalion to grupa powiązana z tzw. Free Syrian Army oraz tzw. Syrian National Council, działającą z terenu Turcji główną grupą opozycyjną.

Dowódca bandytów, Yousef al-Hamo ginie w Homs

Buntownicy walczący w Syrii potwierdzili, że ich dowódca, Yousef al-Hamo, został zabity w Homs. (…)

Tymczasem cywile współpracują z wojskami rządowymi w zwalczaniu uzbrojonych band, jak donosi korespondent  Press TV. Np. mieszkańcy Aleppo utworzyli komitety ludowe po to, aby chronić okolice swoich domów przed napadami bandytów.

Telewizja Al Arabiya znowu robi Hollywoodzki show (lecz zapomina wyrzucić flagi ze zdjęć z użyciem photoshopa)

Oryginalne zdjęcie można znaleźć w tym artykule z 2005 r.: http://english.peopledaily.com.cn/200503/07/eng20050307_175850.html

USA ze swymi regionalnymi sojusznikami przerzucają element al-Kaidy z Jemenu do Syrii

Jeden z liderów al-Kaidy w Jemenie ujawnił, że USA ze swymi sojusznikami planują przerzut terrorystów al-Kaidy z Jemenu do Syrii, aby pomóc współtowarzyszom w nasileniu ataków na naród syryjski. Tariq al-Fazli, który jest źródłem tych rewelacji, powiedział że istnieje umowa, w myśl której zbrojne grupy stacjonujące w Jemenie, szczególnie grupa Ansar al-Sharia, zostaną przerzucone do Syrii. (…)

Armia syryjska oczyszcza miasto Zamalka z uzbrojonych bandytów

https://www.youtube.com/watch?v=_j1b9unQTqM&feature=player_embedded

Al Jazeera się dziwi, dlaczego widzowie krytykują jej przekaz w sprawie Syrii…

“Żadne z arabskich powstań nie trwało tak długo, jak to, które oglądamy w Syrii, a im bardziej walki się zaostrzają, tym bardziej drastyczny przekaz pojawia się z tych walk. Poza krajem, nowe organizacje przestają rozmawiać o zjednoczeniu się w jedną silną opozycję, lecz dzielić się zaczynają na różne ideologie, plany, grupy zbrojne i elementy radykalne. Lecz ogólnoarabskie stacje tv, jak Al Jazeera i Al Arabiya, jakie są pod ścisłą kontrolą tych, którzy nadzorują, aby w przekazie nie znalazł się żaden niuans, znalazły się obecnie w ogniu krytyki widzów, którzy mówią, że ich transmisje pokazują punkt widzenia z perspektywy „polityki zagranicznej” ich własnych krajów”.

Precz z łapami od Syrii!!! Demonstranci we Frakfurcie przeciw interwencji zbrojnej

Rada Bezpieczeństwa ONZ stara się wywrzeć nacisk na utworzenie korytarzy humanitarnych w Syrii, co krytycy tej koncepcji otwarcie nazywają interwencją zbrojną. Po ujawnieniu tych informacji, spowodowały one wybuch protestów w Niemczech. Ok. 1000 osób zebrało się we Frankfurcie żądjąc zakończenia mieszania się obcych w wewnętrzny konflikt w Syrii.

Tłum ok. 1000 osób zebrany pod gmachem Opery we Frankfurcie protestował wobec planów zbrojej interwencji, ludzie machali flagami Syrii oraz dużymi zdjęciami prezydenta Bashara al-Assada. (…)

Mała grupa demonstrantów przeciwnych Assadowi również pojawiła się na scenie, co zmusiło policję do działania i rozdzielenia obu grup. (…)

napis na zdjęciu – ilu dzieciaków dzisiaj zabiłeś?

“Jesteśmy tu po to, żeby zdemaskować kłamstwa na temat Syrii, jakie pokazywane są reszcie świata” powiedział dla RT jeden z demonstrantów. „Trupy ofiar, jakie są pokazywane, to sprawka terrorystów, a oskarżenie pada na Assada. To oni są sponsorowani przez Nato, USA, Turcję, Katar”.

Film z demonstracji we Frankfurcie

https://www.youtube.com/watch?v=MoI2ilTkPN8&feature=player_embedded

BBC “odpucowało” video o wspieranych przez USA rebeliantach popełniających zbrodnie wojenne w Syrii  – Alexander Higgins

The BBC i NY Times spreparowały filmy I newsy pokazujące terrorystów w Syrii podczas torturowania więźniów, aby zmusić ich by stali się samobójcami z bombą. Rządowi cenzorzy najwidoczniej rozkazali BBC/NY Times, aby usunęły zapisy filmowe w tej sprawie oraz towarzyszące im filmy o popełnianych przez terrorystów wspieranych przez USA zbrodnich wojennych w Syrii. (…)

Link (wraz z filmem):  http://www.globalresearch.ca/bbc-scrubs-video-of-us-backed-syria-rebels-committing-war-crimes/

DEBKAfile: Rosja szykuje się do porzucenia Syrii – Kurt Nimmo

Tuba propagandowa wywiadu izraelskiego, DEBKAfile doniosła w mijającym tygodniu, że Rosja jest przygotowana porzucić swą bazę morską w Tartus, jeśli kraj zostanie zaatakowany.

“Okręty rosyjskiej floty niespodziewanie wypłynęły z syryjskiego portu Tartus, a dostawy rosyjskiego uzbrojenia do Syrii nagle zostały przerwane” doniosła witryna w dn. 28 sierpnia.

Wg źródeł DEBKAfile “Rosjanie gwałtownie wycofują się z areny syryjskiej, aby uniknąć wplątania się w eskalujący się konflikt, szczególnie wydarzenia, jakie nastąpią wskutek interwencji zbrojnej USA, państw europejskich i wielu krajów arabskich. Wydaje się, że rosyjski wywiad zadecydował, że zewnętrzna interwencja jest nieuchronna, a Moskwa chce się wobec niej trzymać z daleka”.

Newsy o rzekomej ewakuacji pojawiły się po spotkaniu Nato w dn. 27 sierpnia w Brukseli, gdzie byli obecni przywódcy Nato oraz oficerowie siłzbrojnych kilku byłych republik Związku Sowieckiego, państw afrykańskich, Izraela, Arabii Saudyjskiej oraz państw Zatoki Perskiej.  (…)

Link: http://www.prisonplanet.com/debkafile-russia-prepared-to-abandon-syria.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.