Strona główna > Bez kategorii > Syria Real News – 02 sierpnia 2012

Syria Real News – 02 sierpnia 2012

Źródło: http://worldmathaba.net/items/1343-syria-real-news-august-2-round-up

Obama zatwierdza tajne wsparcie USA dla syryjskich buntowników

Obama prawdopodobnie podpisał tajny rozkaz w sprawie udzielenia większego wsparcia dla buntowników walczących przeciw rządowi prezydenta Bashara al-Assada.

Dekret udziela szerokich pełnomocnictw dla CIA i innych agencji do udzielania pomocy bojownikom, przekazał Reuters cytując poinformowane źródło.

Rozkaz, zaaprobowany wcześniej i znany jako “działania wywiadowcze” oznacza rosnące wsparcie Waszyngtonu dla uzbrojonych terrorystów w Syrii.

“Niedostateczne poparcie dla planu pokojowego”: Kofi Annan składa rezygnację z funkcji specjalnego emisariusza w Syrii

Kofi Annan, który zajmował się mediacjami w czasie kryzysu syryjskiego jako specjalny wysłannik ONZ i Ligii Arabskiej, zrezygnował z funkcji, mówi Ban Ki-moon.„Mr.Annan poinformował mnie i Sekretarza Generalnego League of Arab States, Mr. Nabil Elaraby, że nie ma zamiaru nadal pełnić swego mandatu, który wygasa 31 sierpnia 2012 r.”

Annan wini za ten stan rzeczy “rosnącą militaryzację” Syrii, a także niezdolność społeczności międzynarodowej do zawarcia consensusu co do rozwiązania konfliktu, zatem podejmuje decyzję o rezygnacji.

Armia syryjska czyści okolice Damaszku

Syryjskie siły zbrojne oczyszczają okolice stolicy z buntowników walczących z rządem preydenta Bashara al-Assada.

Wojska syryjskie zadały we środę ciężkie straty buntownikom w okolicach Damaszku, zabijając i aresztując wielu podczas przeprowadzonej operacji wojskowej.

Siły syryjskie zastawiły również pułapkę na bandytów i zabiły wielu z nich w dystrykcie Kafar Halab na północny zachód od Aleppo.

Armia syryjska niszczy system telekomunikacyjny terrorystów w Aleppo

Dostarczony dla sponsorowanych przez zagranicę bandytów przez Turków system telekomunikacyjny został zniszczony, gdy wojska rządowe starły się z uzbrojonymi gangami w płn-zach części Aleppo.

Iran przysyła do Syrii pomoc medyczną

Syryjski minister zdowia we czwartek otrzymał wyposażenie medyczne, narządzia oraz nowoczesne materiały oraz ambulanse, wartości ok. 1,2 mln $ jako dar narodu irańskiego dla Syryjczyków w celu wsparcia zniszczonych szpitali.

Uzbrojeni ludzie porwali brata wielkiego mufti w Aleppo

Niezidentyfikowani bandyci porwali wtorkowej nocy Sheikh Mahmoud Hassoun, brata wielkiego mufti Syrii, Badruddien Hassoun. Został on porwany podczas modłów z meczetu Osama bin Zaed w  Aleppo i wywieziony w nieznanym kierunku.

Syryjski mufti stał się celem ataków w związku z jego poparciem dla reżimu al-Assada, a ostatnio stracił syna, który został zamordowany przez uzbrojone gangi w Aleppo.

Bandyci ostrzelali obóz uchodźców Palestyńskich w Damaszku

Buntownicy wzięli za cel obóz uchodźców Palestyńskich w Damaszku w czasie, gdy siły bezpieczeństwa były zajęte oczyszczaniem stolicy z uzbrojonych bandytów. Obóz uchodźców Yarmook znalazł się w czwartek pod ostrzałem moździeżowym. (…)

Obserwatorzy ONZ potwierdzają, że zagraniczni najemnicy mają czołgi w Aleppo

(uzbrojenie z reguły nie spada ot tak sobie z niebios)

“Mamy raporty…że używano broni ciężkiej włącznie z czołgami i ciężkimi karabinami maszynowymi oraz artylerię”, mówi Sausan Ghosheh z misji nadzorczej ONZ i potwierdza, że „wczoraj pierwszy raz na własne oczy widziałam ostrzał z samolotu bojowego”.

Czy obserwatorzy ONZ dostarczyli bandytom broni chemicznej?

Wydaje się, że jakaś ilość broni chemicznej została przetransportowana przez pojazdy ONZ, jakie wiozły inną pomoc dla bojowników FSA. Było to 29 lipca opodal Aleppo. Wszystkie środki transport zostały zniszczone po uprzednim rozładunku. Konwoje ONZ nie mogą być poddane przeszukaniu przez armię syryjską i obserwatorzy wykorzystują ten fakt. Syria zmuszona jest pogodzić się z obecnością obserwatorów na swym terytorium, ponieważ był to jeden z warunków planu Annana.

Barak /Panetta meeting: “Więzi obronne USA-Izrael silniejsze i ściślejsze jak nigdy dotąd”

U.S. Defense Secretary sprzeciwił się przed dyskutowaniem „potencjalnych planów ataku” na Iran lub Syrię, ale powiedział że „ma nadzieję, że dyskutować będzie ze stroną izraelską kwestię zagrożeń, z jakimi mamy do czynienia i spróbujemy wymienić się informacjami wywiadowczymi w tym względzie”.

Armia turecka przeprowadza ćwiczenia na syryjskiej granicy

Media tureckie doniosły we czwartek, że turecka armia przeprowadza manewry sił lądowych i czołgów w rejonie granicy z Syrią.

Ok. 25 czołgów wzięło udział w ćwiczeniach w dystrykcie Nusaybin w prowincji Mardin, gdzieś około 2 km od granicy syryjskiej. Manewry potrwają prawdopodobnie przez tydzień.

Turcja musi powstrzymać się z aktami wrogości wobec Syrii, aby uniknąć bliskowschodniego zabrnięcia w bagno – mówi lider opozycji

Lider głównej partii opozycyjnej ostrzegł rząd przed wciąganiem państwa w “Bliskowschodnie grzęzawisko” wskuetk swej polityki wobec Syrii. (…) powiedział, że „potęgi zachodnie przygotowują grunt pod wciągnięcie Turcji w konflikt zbrojny z Syrią”.

„Jeżeli Turcja się w to zaangażuje, wyjście z tego będzie bardzo trudne. Ostrzegam rząd, by tego nie czynił”.

Projekt ONZ – bez sankcji wobec Syrii

Głosy wzywające do nałożenia sankcji i rezygnacji prezydenta Bashara Assada zostały usunięte z tekstu projektu rezolucji ONZ w sprawie Syrii. Wg źródeł dyplomatycznych z Waszyngtonu projekt będzie poddany głosowaniu w piątek.  

We wcześniejszym szkicu zaproponowanym przez Arabię Saudyjską, wezwano 193 członków ONZ do zastosowania sankcji przeciwko Syrii, aby wymusić odejście Assada.

Nowa wersja domaga się od władz syryjskich odstąpienia od stosowania broni chemicznej i biologicznej wobec opozycji oraz zapewnienia jej bezpiecznego miejsca przechowywania.

Narody muszą zjednoczyć się w obliczu światowej hegemonii syjonizmu: Ahmadinejad

Mahmoud Ahmadinejad podkreślił potrzebę zjednoczonego światowego frontu oporu przed „nieludzką” hegemonią syjonizmu, jaki ucieleśnia sobą Izrael.

“Syjonistyczny reżim (Izrael) jest zarówno symbolem syjonizmu w świecie, jak też narzędziem narzucenia dominacji w regionie i na całym globie” powiedział irański prezydent podczas spotkania z grupą ambasadorów państw islamskich w Teheranie we środę.

Media z UK nazywają terrorystów anty-syryjskich, bojownikami wolności: Sukant Chandan

USA, kraje NATO oraz niektóre kraje regionu konfliktu, jak AS, Katar, Turcja aktywnie wspierają walki buntowników z prawdziwym rządem syryjskim. (…)

Press TV przeprowadziła wywiad z komentatorem wydarzeń politycznych, Sukantem Chandanem, link z filmem: http://presstv.com/detail/2012/08/02/254011/west-calls-terrorists-freedom-fighters/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.