Strona główna > Bez kategorii > Syria Real News – 01 września 2012 r.

Syria Real News – 01 września 2012 r.

źródło: http://worldmathaba.net/items/1548-syria-real-news-september-1-round-up

Homs przed i po „wizycie opozycji niosącej wolność”

Wielu buntowników zgineło podczas ponownych starć z siłami rządowymi w mieście Aleppo. Nowe ofiary poległy, gdy armia podjęła ofensywę na dzielnicę Bab al-Hadeed, próbując oczyścić ją z uzbrojonych ludzi. W sobotę wybuchło wiele walk w całym kraju. Na przedmieściach Damaszku doszło do świeżych starć.

Armia syryjska zabiła wielu terrorystów w miastach Damaszek oraz Homs, doszło do tego w sobotę, ale walki wybuchają wciąż na terenie całego państwa. W mieście al-Zahraa, siły rządowe zadały buntownikom ciężkie straty. W pobliżu meczetu w Hama, na zachodzie kraju, wybuchła bomba, lecz brak doniesień o ofiarach.

Rebelianci grożą strącaniem samolotów cywilnych koło lotnisk w Damaszku i Aleppo

Bojownicy tzw. Free Syrian Army have zagrozili zestrzeleniem samolotów cywilnych w Damaszku i Aleppo (od poniedziałku). Donosi o tym Bloomberg powołując się na gazetę Asharq al-Awsat. (…)

Wojska syryjskie odparły atak w pobliżu Aleppo

Wojska rządowe odparły atak uzbrojonych rebeliantów na bazę lotniczą Rasm al-Abboud położoną w pobliżu miasta Aleppo, wynika z komunikatu lokalnej stacji tv.

Tv pokazała pojazdy z zamocowanymi na nich karabinami maszynowymi i inną bronią zdobyte na buntownikach. To kolejna próba ataku na bazę lotniczą w ciągu ostatnich dni w rejonie Aleppo, przedmieść Damaszku i innych obszarach.

Trwa operacja armii syryjskiej oczyszczania Aleppo

Siły bezpieczeństwa w sobotę przeprowadziły operację przeciw grupom terrorystycznym w dzielnicy Souq al-Hal opodal Kfar Hamra, zabijając wielu terrorystów i niszcząc pojazdy, jakimi starali się dostać do Aleppo.

Wojsko starło się także z wielką grupą terrorystów w Bab Antioch w starożytnej części Aleppo i zabiło wielu z nich, doniosła agencja SANA.

Kolejne walki wybuchły koło meczetu Jamala w al-Kallaseh. Podczas walk zginął m.in. dowódca terrorystów,  Nabhan al-Nabhan.

Władze syryjskie uwolniły 225 więźniów opozycji

…uwolniono 225 wziętych do niewoli rebeliantów, którzy obiecali nie brać więcej udziału w walkach zbrojnych. Urzędnicy państwowi oświadczyli, że zwolnieni więźniowie nie popełnili poważnych przestępstw lub aktów przemocy.

SANA donosi o uwolnieniu 341 zatrzymanych w różnych miejscach kraju. Są to zatrzymani obywatele Syrii, którzy brali udział w różnych czynach, ale nie splamili rąk krwią, zwolniono ich w sobotę.

W Damaszku zwolniono 225 osób, 50 w Aleppo, 23 w Homs, 19 w Hama, 19 w Daraa, 5 w Tartus. Od zwolnionych odebrano uprzednie zapewnienie, że nie powróca do poprzednich przestępstw. Zwolnieni mówią, że będą wspierać walki za ojczyznę i dołożą starań w dziele odbudowy zniszczeń. (…)

Z nagłówków breakingnews.sy:

Al-Mayadeen TV: Libańczycy, którzy byli zamieszani w przemyt broni do Syrii, zostali aresztowani

Kair: planowane jest spotkanie w sprawie Syrii, w jakim wema udział Turcja, Egipt, Arabia Saudyjska i Iran

Homs – Syria: 10 uzbrojonych ludzi zginęło podczas starć z armią syryjską w okolicach al-Sultanyeh

Rosja twierdzi, że jest „naiwnością” sądzić, że Assad pierwszy przestanie strzelać

W sobotę Rosja powiedziała, że byłoby “naiwością”  ze strony mocarstw zewnętrznych uważać, że prezydent Syrii, Bashar al-Assad wyda rozkaz swoim wojskom, aby wycofały się z miast i czekały aż opozycja postąpi w ślad za nim (…)

Link: http://english.ahram.org.eg/News/51750.aspx

Siły armii syryjskiej zabiły Libańczyków, którzy strącili syryjski śmigłowiec

Z jednego, jedynego źródła pochodzi informacja Breaking News Network, że armii syryjskiej udało się zabić terrorystów, którzy zaatakowali śmiegłowiec wojskowy. Strącony śmiegłowiec spadł w rejonie al-Qaboun 27 sierpnia. Źródło potwierdziło, że armia zbombardowała pojazd 4×4, jaki przewoził 23 karabiny maszynowe.(…)

Oto, dlaczego Syria miała rację popierając Serbię przeciw Nato w czasie wojny

Minister spraw zagranicznych Kosowa,Enver Hoxhaj ogłosił silne poparcie dla syryjskiej opozycji, mówiąc że jego rząd już ustanowił kontakty dyplomatyczne z Syryjczykami walczącymi w celu obalenia prezydenta al-Assada.

Hoxhaj odpowiedział na komentarze rosyjskiego ambasadora przy ONZ, Witalija Czurkina, który ostrzegł Radę Bezpieczeństwa ONZ, że nie wolno dopuścić, żeby Kosowo stało się centrum szkoleniowym dla terrorystów. Mówiąc po zakończeniu regilarnego spotkania rady w sprawie Kosowa, byłej prowincji serbskiej, Hoxhaj dał jasno do zrozumienia, że Pristina oferuje pomoc polityczną dla opozycji syryjskiej, jaka jest uwikłana w trwające 14 miesięcy walki z siłami lojalnymi wobec Assada.

Link: http://www.reuters.com/article/2012/05/14/us-syria-kosovo-idUSBRE84D1EI20120514

Media muszą używać Photoshopa, żeby usprawiedliwiać swoje łgarstwa

Jakby ilości zamordowanych Syryjczyków było mało w „procesie demokratyzacji” na modłę amerykańską, media pomnażają wizerunki pomordowanych przy pomocy narzędzia programu Photoshop Clone, aby móc sprzedawać swoje zbrodnie w newsach, a o zbrodnie te obwinione jest państwo syryjskie…

Tajna grupa uzbraja syryjskich terrorystów z pomocą USA – Madison Ruppert

Niedawno utworzona Grupa Wsparcia Syrii (Syrian Support Group (SSG), mająca siedzibę w USA grupa wspierająca Free Syrian Army, wynajmuje biuro o trzy przecznice od Białego Domu i zupełnie jawnie okazuje swe wsparcie dla terrorystów z FSA, a ostatnio bardziej niż zwykle.

SSG powstała w kwietniu tego roku jako organizacja non-profit i dzięki specjalnej licencji z Departamentu Skarbu, może obecnie otwarcie dostarczać syryjskiej opozycji funduszy do zakupu ciężkiego uzbrojenia, w skład którego zdaniem The New York Times, wchodzą „rakiety przeciwczołgowe i przeciwlotnicze”.

Osoby powiązane z tą organizacją są niby całkiem niezależne od administracji Obamy, co nie jest żadną niespodzianką. Piszący dla the Times, Steven Lee Myers donosi, że czlonkowie SSG “regularnie konsultują się z urzędnikami Departamentu Stanu, w tym amerykańskim ambasadorem w Syrii, Robertem S. Fordem, który został umieszczony w Waszyngtonie, gdy ambasada USA w Damaszku została zamknięta w lutym”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.