Strona główna > Bez kategorii > Syria Real News – 01 sierpnia 2012

Syria Real News – 01 sierpnia 2012

Źródło: http://worldmathaba.net/items/1337-syria-real-news-august-1-round-up

Przemówienie prezydenta al-Assada: w Syrii toczy się Bitwa o Przeznaczenie

Assad powiedział: “Wielbię waszą ofiarę dla ojczyzny, waszą odwagę I brak wahania w obronie naszego kraju oraz pełną ufność w zwycięstwo. Wychwalam waszą walkę o honor i heroizm w obronie niezależności kraju i poczucia godności. Walka z wrogiem toczy się na wielu płaszczyznach, ma jasne cele i zasady, od niej zależy los naszego narodu, jego przeszłość, teraźniejszość i przyszłość”.

Syryjskie wojska zabiły 150 terrorystów w Aleppo

Wojska syryjskie szturmem zdobyły punkt dowodzenia w płn. rejonie Aleppo, zabijając co najmniej 150 terrorystów.Przywrócono spokój w większej części Aleppo

(…) syryjskie wojska oczyściły większość miasta z gangów uzbrojonych bandytów, wspieranych przez zagranicznych mocodawców.

Wojskowi twierdzą, że zabito dziesiątki buntowników w dzielnicach Salahuddin i al-Sukkari neighborhoods, jednak starcia wojsk rządowych i bandytów wciąż trwają w niektórych częściach miasta.

Bandyci mordują jeńców

Link do filmu: http://presstv.com/detail/2012/08/01/253790/rebels-kill-proassad-captives-in-syria/

„Turcja dostarcza rebeliantom rakiety ziemia-powietrze”

Doniesienia wskazują, że Turcja zaopatruje uzbrojone bandy w Syrii w rakiety ziemia-powietrze. 31 lipca NBC News poinformowało, że kilkanaście rakiet trafiło do rąk rebeliantów z Turcji.

Wojska syryjskie starły się z rebeliantami na granicy z Libanem

Walki miały miejsce we wtorek wieczór, gdy jednocześnie armia oczyszczała tereny miasta Aleppo, zabijając dziesiątki bandytów w dzielnicach Salahuddin oraz w południowym dystrykcie Sokari.

Siły amerykańskie na syryjskiej granicy

Wywiad rosyjski uzyskał informację, że wojska amerykańskie zostały rozmieszczone w Turcji niedaleko granicy z Syrią.

Informacja o obecności amerykanów skutkowała konsultacjami w ramach syryjskiego kierownictwa co do postawienia sił zbrojnych Syrii w stan najwyższej gotowości bojowej.

Syryjski minister obrony: zwycięstwo Syrii nad terroryzmem jest już bliskie

Gen. Fahd Jassem al-Freij, podkreślił, że Syria nie zgodzi się, aby jakakolwiek część jej suwerenności i godności była wystawiona na szwank.

Udzielając wywiadu syryjskiej telewizji, gen. al-Freij powiedział, że struktura Syrii jest silna, opiera się na narodowej jedności wiążącej ludzi i armię z mądrym i odważnym przywództwem prezydenta Bashara al-Assada.

„Z tej okazji (67 rocznica utworzenia armii), chciałbym powiedzieć, że oszukani są ci wszyscy, którzy sądzili iż mając pieniądze i broń przysyłaną znad Zatoki, i inne rządy międzynarodowe dla najmitów, mogą cokolwiek uszczknąć z Syrii, przywództwa, narodu i armii, jej ducha oporu, przywiązania do praw i odrzucenia wszelkich form podporządkowania albo kapitulacji”.

Niewidzialne ręce „Blackwater” w syryjskim kryzysie

Podejrzenia w sprawie obecności agentów Blackwater w Syrii nasiliły się, gdy egipski pisarz, Mohamed Hassanein Heikal, w swych najświeższych artykułach o rozwoju wypadków w Syrii, stwierdził że siły bezpieczeństwa agencji Blackwater są aktywne w Syrii, i że składają się z 6000 uzbrojonych osobników w tym państwie i poza jego granicami. Podkreślił znaczenie obecności Blackwater również poza granicami Syrii. Jego zdaniem, głównym celem interwencji agencji w Syrii jest danie Izraelowi większej przestrzeni do działania. Dodał również, że przekształcenie konfliktu arabsko-izraelskiego w konflikt między szyitami i sunnitami jest zasadniczym celem aktualnego atakowania Syrii.  

Niemcy biorą udział w przygotowaniach wojennych przeciw Syrii

Za kulisami rząd niemiecki od dawna był czynnie zaangażowany w wojnę domową w Syrii oraz w przygotowania do interwencji zbrojnej w tym kraju.

Berlin jest ważną ostoją dla wspieranej przez zachód FSA i Syryjskiej Rady Narodowej  (SNC), które tajnie opracowują plany obalenia prezydenta Assada.

70 państw tworzących grupę „Przyjaciół Narodu Syryjskiego”, jaka udzieliła wsparcia zbrojnej rebelii przeciw Assadowi, utrzymuje sekretariat organizacji w Berlinie. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.