Strona główna > Świat > Syria – Niczego dobrego nie będzie…Rosja ciągnie się za Zachodem

Syria – Niczego dobrego nie będzie…Rosja ciągnie się za Zachodem

Uczestnicy procesu regulowania konfliktu syryjskiego przy pośrednictwie ONZ obmyślają możliwość federalizacji Syrii. Tę ideę popierają rządy państw zachodnich i Rosja. Według słów dyplomatów, wprowadzenie w Syrii ustroju federalnego pozwoli zachować jedność rozdartego wojną państwa i jednocześnie dać regionalnym władzom szeroką autonomię.

aa

Informator z kręgów dyplomatycznych w Radzie Bezpieczeństwa ONZ, zastrzegając swoją anonimowość, opowiedział agencji REUTERS o idei federalizacji Syryjskiej Republiki Arabskiej. Według niego za wprowadzeniem w Syryjskiej Republice Arabskiej ustroju federalnego występuje Zachód i Rosja.

Propozycja jest już przekazana specjalnemu wysłannikowi ONZ do Syrii, Staffanowi de Mistura, powiedział urzędnik. Dyplomata wyjaśnił, że uczestnicy pokojowego uregulowania rozpatrują rozliczne formy przyszłego ustroju państwowego Syrii.

Uwaga Redakcji- Tym sposobem nie Syryjczycy decydują o swoim losie ale Zachód i plącząca się mu pomiędzy nogami Rosja. A jak się mają wszystkie gromkie oświadczenia prezydenta Federacji Rosyjskiej, że naród sam powinien decydować o swoim losie? Ano, psu w d…

„Przy pragnieniu zachowania terytorialnej integralności Syrii i zachowania jedności kraju istnieją różne modele ustroju federacyjnego, które ogólnie przewidują, w szeregu wariantów, bardzo słabe centrum i szeroką autonomię dla regionów” – powiedział informator agencji REUTERS. Informator nie przedstawił szczegółów planu federalizacji Syrii. Inny dyplomata z Rady Bezpieczeństwa ONZ potwierdził przedstawioną informację.

W ciągu 5 lat wojny domowej, w trakcie której zginęło około 250 tysięcy ludzi a 11 milionów zostało zmuszonych do porzucenia swoich domów, terytorium Syrii faktycznie podzieliły pomiędzy siebie rząd i sojusznicy, popierane przez Zachód oddziały kurdyjskie, opozycyjne ugrupowania i terroryści.

Za: http://3rm.info/main/61882-siriya-nichego-horoshego-ne-budet-rossiya-pletetsya-v-forvatere-zapada.html

Data publikacji: 11.03.2016

Tłumaczenie Tamara

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *