Strona główna > Bez kategorii > Synaj: 20 zabitych w ataku egipskim

Synaj: 20 zabitych w ataku egipskim

źródło: http://www.albawaba.com/news/sinai-20-dead-egyptian-air-attack-437447

Dwudziestu uzbrojonych mężczyzn zostało we środę zabitych w ataku egipskich śmigłowców na Synaju, doniosła egipska stacja tv. Stało się to w 3 dni po tym, jak 16 żołnirzy egipskich zgineło w ataku, o jaki oskarżeni zostali islamscy ekstremiści. Wg agencji Nile News, Apache otworzył ogień do pojazdów bojowników na północy półwyspu.

Urzędnik wosjkowy z Synaju powiedział praise zastrzegając anonimowość, że “20 terrorystów zabito” w operacji przeprowadzonej w wiosce. Dodał też, że „operacja trwa”.

Inne źródło sił bezpieczeństwa doniosło, że atak miał miejsce opodal miasta Sheikh Zuwayidm, jakie położone jest ok. 10 km od Strefy Gazy.

Ubiegłej nocy, niezidentyfikowani napastnicy zaatakowali posterunki sił bezpieczeństwa koło miasta El-Arish, lecz w tej strzelaninie nikt nie zginął.

Prezydent Morsi wie, że jeżeli nie będzie działał w zdecydowany sposób na Synaju, wówczas Izrael użyje pretekstu „terroryzmu”, aby dokonać najazdu i zająć część Synaju oraz przywrócić blokadę Gazy, która w tej chwili jest otwarta dla Palestyńczyków. Ostatnio, jak dowiaujemy się ze źródeł alternatywnych wobec talmudycznych mediów, Morsi z hukiem wypieprzył swego szefa wywiadu, Murada Muwafiego, i dokonał czystek w armii i służbach wywiadu. Zdawać się może, że Morsi czyści administrację państwa z osobników sympatyzujących albo pomagających w przeprowadzaniu izraelskich ataków fałszywej flagi na Synaju. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.