Strona główna > Świat > Syjonistyczny historyk: „Żydowskie państwo” wkrótce przestanie istnieć i Izraelczycy mogą uciekać na zachód

Syjonistyczny historyk: „Żydowskie państwo” wkrótce przestanie istnieć i Izraelczycy mogą uciekać na zachód

Syjonistyczny historyk Benny Morris – powyżej zdjęcie z wykładu w Oslo, Norwegia, 27.09.2014 (MIFF)

Wpływowy syjonistyczny historyk  Benny Morris, profesor  na wydziale Bliskiego Wschodu na izraelskim Ben-Gurion University w Negev, przepowiedział posępną przyszłość dla syjonistycznego establiszmentu.

„Już dzisiaj jest więcej Arabów niż Żydów między morzem [Śródziemnym] i Jordanem. Cały obszar nieuchronnie staje się jednym krajem z arabską większością” – powiedział Morris w opublikowanym w czwartek wywiadzie dla izraelskiego dziennika Haaretz.

„Izrael nadal nazywa się państwem żydowskim, ale sytuacja w której rządzimy okupowanym narodem, który nie ma praw, nie może trwać w XXI wieku, we współczesnym świecie. I kiedy tylko oni dostaną prawa, państwo nie będzie już żydowskie” – dodał Morris.

„Nie widzę jak z tego wyjdziemy”.

Morris, który był ranny przez egipski pocisk artyleryjski w 1969, został zwolniony z wojska by w końcu stać się jednym z wpływowych izraelskich historyków.

Nazywający się twardym „lewicowcem” i „syjonistą”, Morris jest częścią kontrowersyjnej grupy izraelskich rewizjonistycznych historyków, otwarcie przyznającym się i broniącym wydarzeń jak wypędzenie Palestyńczyków w 1948, dzisiaj pamiętanym jako Dzień Nakba.

„Państwo żydowskie nie zaistniałoby bez wykorzenienia 700.000 Palestyńczyków. Dlatego konieczne było ich wykorzenienie. Nie było innej opcji niż wypędzenie tej populacji” – powiedział Morris w wywiadzie / interview dla Haaretz w 2004.

Ale dzisiaj Morris uważa, że Izrael czeka ponura przyszłość biorąc pod uwagę brak integracji Arabów w Izraelu i ich większą liczebnie populację.

„Palestyńczycy patrzą na wszystko z szerokiej, długoterminowej perspektywy. Rozumieją, że w tej chwili jest tam 5-6-7 mln Żydów, otoczonych setkami milionów Arabów” – powiedział historyk w czwartkowym wywiadzie.

„Oni nie mają powodu się poddać, gdyż państwo żydowskie nie może trwać”.

Morris dalej wyobraża sobie jak Izrael zdominowany przez Arabów powoli będzie się rozpadał.

„Arabowie zażądają powrotu uchodźców. Żydzi pozostaną małą mniejszością na dużym arabskim morzu Palestyńczyków” – powiedział historyk.

„Ci z Żydów którzy będą mogli, uciekną do Ameryki i na zachód [by uniknąć prześladowań]”.

Ale wielu Żydów odrzuca syjonistyczną koncepcję Izraela jako legalne państwo żydowskie, odrzucając rozumienie Morrisa, które ustawia Żydów przeciwko Arabom.

https://www.presstv.com/Detail/2018/10/29/578418/Palestine-Israel-US

 Rabin: żydowska tożsamość porwana przez syjonistów. Amerykański rabin mówi, że syjoniści „porwali tożsamość Żydów” w celu kontynuacji programu okupacyjnego 

PressTV-Rabbi: Jewish identity hijacked by Zionists

A US-based rabbi says the Zionists havehijacked the identity” of the Jews to pursue their occupation agenda.

 Rabin Dovid Weiss, rzecznik żydowskiej grupy Neturei Karta International, powiedział Press TV w październiku, że „nie ma żadnej legalności dla okupacji”. Syjonistyczny reżim, powiedział, „nie ma prawa do żadnej części” palestyńskiej ziemi.

„Mówimy światu: Cofnijcie się i uwolnijcie naród żydowski i naród palestyński razem przed tą straszną, straszną Nakba, okupacją” – dodał Weiss.

Lider rewolucji islamskiej Ayatollah Seyyed Ali Khamenei uważa, że okupowana Palestyna zostanie wyzwolona poprzez palestyński opór, pod warunkiem, że zachowają jedność.

Palestyna zostanie wyzwolona dzięki oporowi: lider Ayatollah Khamenei podkreśla, że Palestyna zostanie wyzwolona poprzez opór i walkę Palestyńczyków.

PressTV-Palestine to be liberated through resistance: Leader

Ayatollah Khamenei stresses that Palestine will be liberated through resistance and struggle of Palestinians.

„Syjonistyczny reżim – jak już powiedzieliśmy – przestanie istnieć w następnych 25 latach, jeśli będzie zbiorowa i zjednoczona walka przez Palestyńczyków i muzułmanów przeciwko syjonistom” – powiedział Ayatollah Khamenei w grudniu 2016.

Ze strony syjonistycznego reżimu,  izraelski premier Benjamin Netanyahu próbował światową opinie publiczną, że wezwanie Iranu do wyzwolenia Palestyny jest jednoznaczne z ludobójstwem.

Ale irańscy urzędnicy zaprzeczyli temu twierdzeniu, podkreślając, że Iran woli pokojowe rozwiązanie dla Palestyny, wołając o referendum, w którym Palestyńczycy mogliby zadecydować o losie ich terytorium.

Stanowisko Iranu w sprawie palestyńskiej pozostaje niezmienione i wzywa do referendum raczej a nie chwytania za broń, co jest jego wybraną metodą postępowania.

PressTV-Iran’s stance on Palestinian cause remains unchanged

Iran’s stance on the Palestinian cause remains unchanged and calling for a referendum rather than taking up arms, is its chosen method for doing so.

Źródło: https://www.presstv.com/Detail/2019/01/18/586150/Jewish-state-morris

Tłum. Ola Gordon/http://chomikuj.pl/OlaGordon

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *