Strona główna > Bliski Wschód > Syjonistyczna propaganda demonizuje Palestynę

Syjonistyczna propaganda demonizuje Palestynę

arabów - syjonistyczna propaganda demonizuje Palestynę

Nadszedł czas, aby wyjaśnić sprawę polityki apartheidu Izraela i ludobójstwa na Palestyńczykach, oraz do konfrontacji z wrogami prawdy.

arabów - syjonistyczna propaganda demonizuje Palestynę

Kilkudziesięcioletnia eksterminacja Palestyńczyków, ich kultur arabskich, islamskich i chrześcijańskich nie byłaby możliwa, gdyby ludzie w USA i Europie mieli dostęp do raportów i informacji z obiektywnych mediów na temat sytuacji w Palestynie i w Izraelu.

Albo np., choćby tolerancja obywateli Europy i USA swoich rządów za współudział z Izraelem w zbrodniach przeciwko Palestyńczykom, gdy miliardy są wydawane na przemysł propagandowy, który przedstawia Arabów jako najgorszych zbrodniarzy i podludzi w czasie gdy Izraelczycy, Żydzi a nawet europejscy obywatele przedstawiani są jako szlachetne ofiary.

Jak wszechobecna jest propaganda zostało to udokumentowane w książce dr Jack Shaheen ‚Real Bad Arabs’ (Prawdziwie źli Arabowie) i filmie pod tym samym tytułem wyprodukowanym przez The Media Education Foundation (Fundacja Edukacji Medialnej). Dokumentacja Shaheen przedstawiła jasno i wyraźnie, jak bardzo Hollywood przyczynił się do wypozycjonowania w świecie medialnym i nie tylko, oraz przedstawienia samego obrazu Arabów jako ludzi niecywilizowanych, brutalnych złoczyńców, terrorystów i wręcz nieludzi, a nawet podludzi.

Dr Shaheen porównuje propagandę Hollywood na temat Arabów z antyżydowską propagandą nazistowskich Niemiec. Przeanalizował ponad tysiąc filmów z Hollywood, od najstarszych w archiwach po najnowsze hity do roku 2001. Prawie 25 procent wszystkich hollywoodzkich produkcji filmowych upokarza Arabów, skwitował Shaheen.

Klasyka ‚Disneylandu’ – „Aladyn”, obejrzany przez setki milionów widzów na całym świecie jest niczym recykling, ciągłym odtwarzaniem tych samych stereotypów upokarzających Arabów. Jest to szczególnie skuteczna i niebezpieczna propaganda, ponieważ dociera do najmłodszych istot, dzieci. Piosenka z Aladyn jest kwintesencją zmanipulowanych scen Arabland:

Gdzie odciąć ucho, jeśli nie lubią swojej twarzy, to jest barbarzyńskie, ale hej …to w domu.

Ludzi na całym świecie, a zwłaszcza dzieci poddawano manipulacji, nauczaniu aby uwierzyli, że Arabland jest to miejsce w którym niewinne kobiety zapominające zapłacić na bazarze mają amputowane ręce. Inne filmy opisują Arabów jako super-bogatych, wręcz skretyniałych, uzależnionych od płci tyranów źle traktujących kobiety, a co najważniejsze wmawianie o białych Amerykankach rzekomo porywanych a potem zlicytowanych.

Tymczasem, istnieje stały strumień hollywoodzkich produkcji przedstawiających cierpienia Żydów europejskich w latach 1930-40. Jednak nie powstał nawet jeden film, choćby dokument o około 25.000 Niemcach spalonych żywcem przy próbie gaszenia Drezna po bombardowaniu, albo co najmniej 17.500, którzy spłonęli podczas „firebombing” w Pforzheim.

Dokumentacja dr Jack Shaheen ukazuje, że cały ten proces kreowania Arabów jako nieludzi zainicjowany był tuż po II wojnie światowej i przy ustanowieniu izraelskiego reżimu. Szczególny wzrost tej propagandy był zauważalny podczas nałożonego arabskiego embarga na początku lat siedemdziesiątych.

Przemysł rozrywkowy Hollywood i zachodnie media głównego nurtu, w tym wielkie korporacje ustaliły szkielet dla Zachodniego konsensusu rzeczywistości pozbawiającego Arabów ich kultury, tożsamości i przede wszystkim ich człowieczeństwa. Wobec wroga, który raz został pozbawiony człowieczeństwa nie ma ograniczenia co do zamachów, które będą tolerowane przez społeczeństwo.

Nazistowskim Niemcom udało się porównać (i zrównać) Żydów do szczurów. Hollywood stosuje dokładnie tą samą strategię. Jedyną różnicą jest to, że staje się coraz bardziej wyrafinowane, bardziej powszechne i bardziej przekonujące. Propaganda wyjaśnia, dlaczego cierpienie Żydów podczas II wojny światowej jest postrzegane jako uzasadnione, gdy cierpienia Palestyńczyków są ignorowane.

Ludzie mają wrodzoną odporność przed poświęcaniem życia innej istoty ludzkiej. Tak długo jak nie zaczynamy mówić w kategoriach psycho-patologii, trwającym miesiącami rygorystycznym szkoleniu wojskowym, w którym człowiek staje się żołnierzem, trenującym się miesiące jako snajper, by potem celować i strzelać bez zawahania.

Zburz całą scenografię dla Arabland, a będziesz zaskoczony jak inaczej wygląda świat.

Okupacja Palestyny jest nielegalną wojskową okupacją. Tworzone osiedla i placówki na okupowanych terytoriach palestyńskich są nielegalne. Zorganizowane siły zbrojne z palestyńskimi frakcjami, w pełni legalne siły zbrojne Palestyny zgodnie z postanowieniami Konwencji Genewskiej i Konwencji Haskiej, są nadal wielkim utrudnieniem dla Izraela w nielegalnym okupowaniu Palestyny.

Bombardowanie Gazy 204 było nielegalnym, przerażającym bombardowaniem gęsto zaludnionych terytoriów cywilnych. Zostało ono zainicjowane i przeprowadzone bez formalnego wypowiedzenia wojny i akceptacji ze strony Rady Bezpieczeństwa ONZ, a tym samym stało się zbrodnią wojenną bez względu na to jak bardzo jedno czy drugie sprawozdanie z jej przebiegu próbuje zatuszować ten fakt.

Eufemizm „kierowanego zabójstwa” obejmuje fakt, że Izrael i Stany Zjednoczone angażują się w zabójstwo z premedytacją.

Istnieją rzekome, unikalne cierpienia narodu żydowskiego, ale zapomina się o faktycznych palestyńskich cierpieniach. Pomija się również fakt, że przymusowa praca w byłej belgijskiej kolonii Kongo, przyczyniła się do śmierci około 20 procent całej populacji kolonii.

Istnieją dwa wspólne mianowniki dla cierpienia Żydów europejskich, Palestyńczyków, Kongijczyków w byłej kolonii belgijskiej i tych zmasakrowanych i okaleczonych na przykład w Rwandzie.

  • Pierwszym wspólnym mianownikiem jest innocenticide; czyli zadawanie cierpienia milionów niewinnych ludzi.
  • Drugim wspólnym mianownikiem jest to, że żadne z powyższych nie byłoby możliwe bez uprzedniego pozbawienia ich ofiary człowieczeństwa.

W piątek rano, 6 czerwca 2014 r. izraelscy policjanci wtargnęli do biur i studia telewizyjnego Palestyńskiej stacji The Palestinian Broadcasting Corporation (PBC) we wschodniej części al-Quads okupowanej Jerozolimy. PBC poinformowało, że policja zrobiła nalot na biura i studia kanału telewizyjnego i aresztowała współtwórców programu „Good Morning Jerusalem”; reżyser Nades Bebers, koordynator medialny Ashfar Shweiki i gość programu Ala’ al-Haddad.

Al-Haddad jest członkiem Jerozolimskiej sekcji Komitetu Palestyńskich Zatrzymanych. Wszystkie trzy osoby zostały rzekomo zwolnione po kilku godzinach przesłuchań bez możliwości skorzystania z pomocy prawnej.

Izraelskie media poinformowały, że program podżegał do przemocy. Jerozolimska policja fałszywie stwierdziła, że PBC nie posiada ważnej licencji na nadawanie. Obława miała miejsce w tym samym czasie, w którym od tygodnia palestyńscy więźniowie przetrzymywani w izraelskich wiezieniach przeprowadzali strajki głodowe.

Incydent wysyła jasną wiadomość. Ci, odpowiedzialni za propagandę, oczerniania i dehumanizację Arabland boją się prawdy. Pójdą na wszystko by go tylko zagnębić. Wyzwaniem jest, aby przejść do niebywale koniecznej dekonstrukcji sceny ustawionej dla Arabland; aby pokazać prawdziwe oblicze Palestyny i prawdziwe oblicze syjonizmu. Nadszedł czas, aby wyjaśnić sprawę. Milczenie jest współudziałem.

CL / HJL

tł. ls

http://www.presstv.ir/detail/2014/06/08/366042/zionist-propaganda-on-demonizing-arabs/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *