Strona główna > Bez kategorii > Syjonistyczna Cerkiew?

Syjonistyczna Cerkiew?

Źródło: http://prawoslawnypartyzant.wordpress.com

Rezolucja zatwierdzona w 1975 roku. Anulowana w 1991 r.

Jak poinformował oficjalno-informacyjny portal PAKP-u w niedzielę, 2 września, rozpoczął się tydzień modlitw o Czechy, Polskę i Słowację w ramach Ekumenicznego Cyklu Modlitewnego, zainicjowanego przez Światową Radę Kościołów. Ekumeniczny Cykl Modlitewny jest propozycją dla chrześcijan modlitwy za wszystkie kraje świata na przestrzeni całego roku. Na stronie internetowej Światowej Rady Kościołów podana jest lista wszystkich regionów świata z przyporządkowaniem do danego tygodnia w roku. Tydzień od 2 do 8 września jest tygodniem modlitw o Czechy, Polskę i Słowację.

Dla każdego regionu podane są też przykładowe intencje modlitewne. Dla Czech, Polski i Słowacji jako jedną z propozycji podano intencję za „ofiary antysemityzmu”. Jak dobrze wiemy mianem „antysemity” określa się każdego, kto skrytykuje lub „źle” się wypowie na temat dawnej i obecnej działalności narodu przebranego – Żydów. Według przedstawicieli tegoż narodu, obwinianie Żydów winą śmierci Naszego Zbawiciela Jezusa Chrystusa jest antysemityzmem. A ci którzy tak głoszą są „oprawcami”, „przestępcami” inaczej mówiąc antysemitami. Idąc dalej, mówienie, że św. męczennik Gabriel Zabłudowski został w rytualny sposób zamęczony przez żydowską sektę, oraz gdy świętujemy pamięć tego świętego to trza wiedzieć, że stajemy się antysemitami. Okazuje się, że Nasze Pismo Święte, a dokładniej Nowy Testament jest też antysemickie. Ujawnianie prawdy o uczestniczeniu Żydów w eksterminacji narodu rosyjskiego w ZSRR, oraz czczenie pamięci świętych nowych męczenników również podlega pod to określenie.

Drogi czytelniku jeśli po obejrzeniu tego filmu, potępisz żydowską „świętą księgę” jaką jest Talmud to wiedz, że ekumeniści z Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego na czele z arcyekumenistą Jeremiaszem (abp. Wrocławsko-Szczecińskim) modlą się o twoje „nawrócenie” i o to, abyś nawet przez chwilę nie był „antysemitą”.

[youtube=http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=Zr75XP3zErY]

Skąd tego typu modlitewne hasła w programie Światowej Rady Kościołów (dalej: ŚRK)? Otóż jeśli sięgniemy do książki ks. prof. Michała Paradowskiego pt.: „Źródła współczesnego ekumenizmu i Trybalizmu” to dowiemy się, że ekumenizm wymyśliły w USA pod koniec XIX wieku sekty żydowskich emigrantów. Stąd żydowskie elementy zlepiły się z protestanckimi ideałami, które propaguje nam członek ŚRK jakim jest PAKP. Przypomnijmy sobie za co otrzymał żydowską nagrodę abp Abel. Przypomnijmy sobie o usunięciu przez abpa Sawę z troparionu do świętego męcz Gabriela słów ukazujący na prawdziwych sprawców mordu. I wtedy po przyjrzeniu się tym wszystkim faktom, może zrodzić się u nas pytanie: czy nasza polska Cerkiew jest jeszcze Cerkwią Chrystusową głoszącą chrystusową prawdę czy może już Cerkwią Syjonistyczną propagującą syjonizm ?

– P.P.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.