Strona główna > Bez kategorii > Syjoniści ponownie zaatakowali Palestyńczyków na Zachodnim Brzegu

Syjoniści ponownie zaatakowali Palestyńczyków na Zachodnim Brzegu

Źródło: http://www.autonom.pl/?p=3722

Data publikacji: 02.01.2013

syj3

Na Zachodnim Brzegu Jordanu doszło wczoraj (01.01) do starć miejscowych Palestyńczyków z izraelskimi żołnierzami. W wyniku działań wojsk Izraela, poważnie rannych zostało około 30 osób.

Do starć z miejscową ludnością doszło na targowisku na jednej z wiosek, gdzie izraelskie służby specjalne przeprowadziły akcję mającą na celu aresztowanie jednego z działaczy grupy “Islamski Dżihad”. W jej wyniku zniszczone zostały praktycznie wszystkie obecne na targu stoiska z warzywami, wojsko użyło również w kierunku tłumu gumowych kul oraz gazu łzawiącego. Zaatakowani Palestyńczycy odpowiedzieli kamieniami.

Izrael pytany przez zachodnie media nie skomentował opisywanych wydarzeń. Przedstawiciele prasowi Sił Obronnych Izraela poinformowali jedynie, że w dniu 1 stycznia 2013 aresztowali jednego z bardziej znanych działaczy “wyraziście antyizraelskiej” organizacji “Islamski Dżihad”.

Zachodni Brzeg Jordanu zamieszkuje obecnie 2,3 mln Palestyńczyków i zaledwie 475 tys. Żydów. Ci drudzy zajmują 141 kolonii zbudowanych z inicjatywy władz Izraela po wojnie sześciodniowej w 1967 roku.

Zobacz również:
– Izrael nie rezygnuje z nielegalnego osadnictwa w okupowanej Palestynie

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.