Strona główna > NWO > Święty biskup Ignacy Brianczaninow o stanie Cerkwi Prawosławnej w czasach ostatecznych

Święty biskup Ignacy Brianczaninow o stanie Cerkwi Prawosławnej w czasach ostatecznych

Święty Ignacy Brianczaninow, biskup, pisarz duchowy i wielki prorok XIX wiecznej Rosji, pisał o tym, jak oficjalne cerkiewne organizacje pod koniec naszej ziemskiej historii podporządkują się antychrystowi i duchowi tego świata. Niejednokrotnie podkreślał, że w czasach ostatecznych w łonie Cerkwi dojdzie do podziału na oficjalną cerkiew-organizację i prawdziwą Cerkiew Prawosławną, które będą się od siebie znacznie różnić. 

Z jednej strony, będzie istnieć oficjalna cerkiewna organizacja, pozbawiona prawdziwego ducha Chrystusowego, a z drugiej – wspólnota katakumbowa, scementowana jedną wiarą, jednym duchem, jednym ciałem i krwią Chrystusa. Oto, co na ten temat mówił święty biskup Ignacy:
„Można założyć, że cerkiewna struktura, która już od dawna się chwieje, rozpadnie się w straszny i niespodziewany sposób. I nikt nie jest w stanie tego zatrzymać albo temu zapobiec. Obecnie Cerkiew żyje z dotacji państwowych, jej funkcjonowanie jest sprzeczne z duchem Cerkwi, co spowoduje jej szybki upadek…Niech Miłosierny Bóg obroni tych, którzy w Niego wierzą. Jednak takich ludzi jest niewiele, a ich liczba ciągle topnieje”.

Święty Ignacy swoim proroczym duchem wyraźnie widział ogólne odstępstwo czasów ostatecznych. Oto kolejne charakterystyczne jego myśli na temat czasów ostatecznych, które są tak aktualne w dzisiejszych czasach:
„Bóg dopuścił to odstępstwo. Nie próbuj nawet go zatrzymać swoją niemocną ręką, ALE UCIEKAJ OD NIEGO. To ci wystarczy (Oznacza to, że nie jesteśmy w stanie zatrzymać całości tego procesu, natomiast osoby przez Boga powołane walczą i wprawdzie w mniejszej skali, ale odnoszą pewne sukcesy – red.) : Ucz się rozpoznawać ducha czasów, badaj go, abyś w każdej chwili był w stanie przeciwstawić się jego działaniu.. Jedynie wyjątkowe Boże miłosierdzie może zatrzymać tę zgubną moralną epidemię, tylko ono jest w stanie ją opóźnić, przesunąć na jakiś czas, ponieważ to wszystko, co zostało przepowiedziane w Piśmie Świętym, musi się dokonać …nikt nie jest w stanie odnowić chrześcijaństwa: Naczynia Świętego Ducha wszędzie wyschły, nawet w Monasterach, tych skarbnicach pobożności i łaski Bożej… Sól straciła swój smak. Pasterze Cerkwi posiadają jedynie słabe, niejasne i nieugruntowane rozumienie obecnego stanu rzeczy, a to, jak zaświadcza słowo Boże, zabija życie duchowe w społeczeństwie chrześcijańskim i „niszczy chrześcijaństwo, które realizuje się nie w słowach, lecz w czynach. Człowiek czuje się strasznie, kiedy widzi, komu zostało powierzone zbawienie ludu Bożego. ALE STAŁO SIĘ TO Z DOPUSTU BOŻEGO.. Bóg w Swoim miłosierdziu odkłada całkowity rozpad z powodu niewielkiej grupki tych, którzy się zbawiają, podczas gdy ci, którzy idą w przepaść, już w nią wpadli, zmierzają do pełnego rozpadu. Natomiast ci, którzy się zbawiają, powinni to rozumieć i wykorzystać czas, przeznaczony na ich zbawienie. Niech Miłosierny Bóg zachowa tych, którzy w Niego wierzą. Jednak takich ludzi jest niewiele i za KAŻDYM DNIEM JEST ICH CORAZ MNIEJ…”

Cytaty zostały zapożyczone z książki „Nie z tego świata”, Platina 1994 rok., oraz artykuły arcybiskupa Awerkija (Tauszewa) z Jordanville „What we should do?”(„Co powinniśmy robić?”), opublikowanym w „Orthodox Australia”, styczęń-marzec 1990 rok.

Źródłohttp://3rm.info/religion/5080-svyatitel-ignatij-bryanchaninov-o-polozhenii.html

Data publikacji: 12.09.2010

Za: http://wiadomosci.monasterujkowice.pl/?p=6129

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *