Strona główna > Bez kategorii > Święto narodowe 15 lipca

Święto narodowe 15 lipca

źródło: http://ussus.wordpress.com/

Jakie to nieeuropejskie – bronić domu przed napaścią

15 VII 1410 r. to wielkie polskie święto. Antypolskie czynniki opanowały całą polską państwowość (z której nic już nie zostało), naukę, edukację itp. nic dziwnego więc, że oficjalnie rocznica bitwy pod Grunwaldem nie jest obchodzona (inscenizacja pod Grunwaldem to prywatna inicjatywa).15 VII 1410 r. Polacy i Litwini pokonali na polach Grunwaldu Krzyżaków oraz ich posiłki z całej Europy Zachodniej. Krzyżaków do Polski sprowadził książę Konrad Mazowiecki w 1226 r. Od samego początku Krzyżacy dążyli do pełnej niezależności i do zbudowania potężnego państwa. Udało im się to zrealizować w pełni. Po fałszerstwach, zdradach, po rzekach przelanej krwi dochodzi do roku 1410. Po Grunwaldzie ich potęga zostaje zachwiana. Nadal potężne państwo zakonne staje na równi pochyłej o małym stopniu nachylenia – powolutku te lokalne mocarstwo zaczyna tracić na znaczeniu.

Król Jadwiga. Tak, tak! Jagiełło rządził, bo Jadwiga pozwoliła. Jedna z najbardziej niedocenianych postaci w historii – Litwie dała chrzest, Koronie – dynastię jagiellońską

15 lipca jest więc pierwszym ustanowionym polskim świętem narodowym i państwowym.Według kronikarza Jana Długosza, król Władysław Jagiełło nakazał, by rocznica bitwy była obchodzona jako święto w całym królestwie; by 15 lipca “ojcowie uczyli swoich synów, wnuków i prawnuków oraz następców, żeby po wieczne czasy zachowali w pamięci ten dzień, w którym łaska Boża okazała swe miłosierdzie wobec narodu i ludu polskiego”, by „wszystkie kościoły w całym Królestwie Polskim tak miejskie, jak i wiejskie czciły ze swym ludem szczególnie uroczyście mszami i procesjami dzień tak wielkiego triumfu i by składały Bogu ogromne dzięki za dobrodziejstwo udzielone narodowi polskiemu”.

A jakie „święta” obchodzimy dzisiaj?

3 maja (1791 r.) – ustanowienie konstytucji. Święto masonerii. Wszyscy ważni gracze tego wydarzenia należeli do wolnomularstwa (wstąpienie do masonerii – ekskomunika ipso facto). Konstytucję wprowadzono na drodze zamachu stanu, nielegalnie, gdy większość posłów świętowała Wielkanoc w swoich domach. Ot masz wzór, przykład cwaniactwa! Cichcem i konfidencko!

1 sierpnia (1944 r.) – wybuch powstania warszawskiego. Bez wątpienia mnóstwo młodych i starych okazało godny naśladowania patriotyzm, jednak powstanie warszawskie (tak jak listopadowe oraz styczniowe) było prowokacją mającą na celu po prostu jak największą fizyczną likwidację Polaków. Dlaczego Kaczyński nie ustanowił świętem 12 września (zwycięstwo króla Jana III Sobieskiego pod Wiedniem w 1683 r.)? Najprostsza odpowiedź – bo nie był Polakiem. Niech Polacy pamiętają masowe mordy a nie chwalebne wiktorie.

Generał Tadeusz Rozwadowski – zwycięzca bitwy warszawskiej

11 listopada (1918 r.) – odzyskanie niepodległości. Patrz jak wyżej. Ponownie totalna olewka i tylko Piłsudski sam po 123 latach niewoli wywalczył dla Polaków niepodległe państwo.15 sierpnia (1920 r.) – święto Wojska Polskiego, rocznica tzw. bitwy warszawskiej, także katolickie święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Tego dnia aż krew zalewa człowieka, gdy patrzy co się dzieje! Gardzi się poświęceniem milionów Polaków – żołnierzy i cywili – walczących z nawałą sowiecką, lekceważy się liczne procesje odprawiane w całym kraju w roku 1920, zapomina się o twórcy planu bitwy generale Rozwadowskim, przemilcza się rolę innych dowódców jak np. generał Józef Haller,a… no właśnie tylko on! On! Tylko on jeden sam! Piłsudski. Dezerter (zrzekł się dowództwa tuż przed bitwą i uciekł do konkubiny pod Częstochowę) jest przedstawiany jako zbawca Polski i Europy.

Tak to niestety wygląda. Zainteresowani znają szczegóły lub sami je sobie odszukają.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.