Strona główna > NWO > „Świątynia Szatana” chce prawa do nieograniczonej aborcji. Powołuje się na… uczucia religijne

„Świątynia Szatana” chce prawa do nieograniczonej aborcji. Powołuje się na… uczucia religijne

Amerykańska organizacja „religijna”, „Świątynia Szatana”, organizuje zbiórkę na rzecz promowania nieograniczonego dostępu do aborcji. Grupa chce, by Amerykanki mogły mordować dzieci nienarodzone bez żadnej przyczyny i aż do samego końca ciąży.

„Świątynia Szatana zorganizuje zbiórkę na rzecz religijnych praw reprodukcyjnych i zdrowia kobiet w stolicy jednego ze stanów z najbardziej restrykcyjnym prawem aborcyjnym” – ogłosiła grupa.

Organizacja podaje, że w jej ocenie ludzie powinni żyć „zgodnie z najlepszą dostępną wiedzą naukową” oraz szanować „autonomię ciała”, co zakłada właśnie pełną swobodę aborcji.

Obecnie „Świątynia Szatana” toczy spór prawny o legalność aborcji w stanie Missouri. Prawo wymaga tam, by placówki aborcyjne informowały chcące dokonać mordu kobiety o rozwoju ich nienarodzonego dziecka; mają też informować je o możliwości wykonania USG celem zobaczenia dziecka. Muszą ponadto przekazywać wiedzę na temat zagrożeń dla zdrowia kobiet związanych z aborcją. Co więcej kobieta po zgłoszeniu chęci zabicia dziecka musi odczekać 72 godziny, aż procedura zostanie wykonana.

„Świątynia Szatana” twierdzi, że prawo jest motywowane wyłącznie religijnie i stąd narusza jakoby amerykańską konstytucję.

Źródło: lifenews.com

Pach

Źródło polskie: https://www.m.pch24.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.