Strona główna > Dziennikarstwo śledcze > Światowy Kongres Żydów – Haracz na Polskę satanistów z rodziny Rothschild

Światowy Kongres Żydów – Haracz na Polskę satanistów z rodziny Rothschild

Światowy Kongres Żydów  – World Jewish Congress (WJC) to największa syjonistyczna organizacja na świecie z siedzibą główną w Nowym Jorku. Organizacja ma swoje przedstawicielstwa w ponad 100 krajach na całym świecie, a pod wpływem jej nacisków uginają się kolana premierów i prezydentów całego świata, nie inaczej było w Polsce przy zmianie w ustawie o IPN.

Światowy Kongres Żydów to organizacja ściągająca haracz od państw oskarżanych o udział w Holokauście w imieniu całej społeczności żydowskiej. W rzeczywistości WJC nie reprezentuje żydowskiej diaspory ale jej elitę, właścicieli banków i korporacji, których rodziny finansowały nazistowskie Niemcy oraz wzbogaciły się na przemyśle zbrojeniowym i infrastrukturze wojennej. Dziś te same klany, mające na rękach krew ofiar II wojny światowej czerpią korzyści z biznesu jakim są reparacje wojenne.

W marcu 20 marca 1952 rozpoczęto rozmowy izraelsko-niemieckie na temat zadośćuczynienia za Holocaust.

Na podstawie dwustronnej umowy zawartej (1952) pomiędzy Izraelem i Niemiecką Republiką Federalną rząd niemiecki zobowiązał się wypłacić 3,4 mld marek za straty majątkowe oraz 23,3 mld marek tytułem odszkodowań indywidualnych dla Żydów. Do końca XX wieku Niemcy wypłacili ok. 60 mld marek. W 2011 roku Niemcy zgodziły się wypłacić wszystkim Żydom, którzy spędzili w getcie co najmniej 12 miesięcy, albo musieli się ukrywać przez ten czas, miesięczne „emerytury” w wysokości od 350 do 400 dolarów.

Konferencja Materialnych Roszczeń Żydowskich wobec Niemiec (jak brzmi jej pełna nazwa) powstała w 1951 roku jako organ Światowego Kongresu Żydowskiego (WJC) do regulowania spraw odszkodowań za krzywdy i straty w czasie Holokaustu.

Pod koniec 1995 roku Edgar Bronfman, prezes Światowego Kongresu Żydów i syn urzędnika Konferencji Roszczeniowej, oraz rabin Israel Singer, sekretarz generalny Światowego Kongresu Żydów, spotkali się ze szwajcarskimi bankierami. Bronfman określił siebie jako „reprezentanta narodu żydowskiego i 6 mln tych, którzy nie mogą mówić za siebie”.

Bankierzy oświadczyli, że udało im się zlokalizować 775 „uśpionych” kont, z wkładami o łącznej wartości 32 mln USD, i tę kwotę zaproponowali jako podstawę do negocjacji. Kongres odrzucił tę propozycję. Szeroko zakrojona akcja propagandowa żydowskiego establishmentu, w którą zaangażował się także prezydent B. Clinton, władze stanowe i federalne Stanów Zjednoczonych, postawiła Szwajcarów „pod pręgierzem opinii publicznej”.

W grudniu 1997 roku Bronfman oświadczył, że żąda co najmniej 3 mld USD za zakończenie „tych spraw”. Równocześnie władze bankowe stanu Nowy Jork i senator D’Amato starali się doprowadzić do zablokowania działalności na terenie USA nowo powstałego United Bank of Switzerland (grupującego kilka głównych szwajcarskich banków).

W kwietniu 1998 roku Szwajcarzy zaczęli ulegać, ale nie chcieli poddać się całkowicie. Tylko w ciągu 1997 roku wydali ok. 300 mln USD na obronę przed atakami ze strony szoah biznes. Banki wystąpiły z „ostateczną propozycją”, opiewającą na 600 mln USD. Przewodniczący ADL Abraham Foxman uznał to za zniewagę. Hevesi i McCall wystąpili z groźbą kolejnych sankcji, do których przyłączyły się New Jersey, Pensylwania, Connecticut, Floryda, Michigan.

W połowie sierpnia 1998 roku Szwajcarzy ostatecznie poddali się i w zamian za wycofanie pozwów zbiorowych zgodzili się zapłacić 1,25 mld USD. Gratulacje senatorowi D’Amato złożył sam premier Izraela Benjamin Netanyahu, mówiąc: „Rezultatem jest nie tylko sukces w sensie materialnym, lecz także moralne zwycięstwo i triumf ducha”

http://prawy.pl/9310-odszkodowania-czy-wyludzenia-pytania-o-shoah-biznes/

Prezesem rady nadzorczej Światowego Kongresu Żydów (WJC) jest francuski bankier baron David de Rothschild.

http://www.worldjewishcongress.org/en/bio/david-de-rothschild

Od roku 2008, David de Rothschild jest współwłaścicielem i członkiem zarządu:

  • Chairman of N M Rothschild & Sons – Bank Inwestycyjny
  • Chairman of Rothschild Continuation Holdings – Bank Inwestycyjny
  • Vice Chairman of Rothschild Bank AG – Bank Inwestycyjny
  • Vice Chairman of the Supervisory Board ofParis Orleans – Bank Inwestycyjny
  • Senior Partner of Rothschild & Cie Banque – Bank Inwestycyjny
  • Member of the Supervisory Board ofCompagnie Financiere Saint-Honore – Bank Inwestycyjny
  • Member of the Supervisory Board of Compagnie Financiere Martin Maurel  – Bank Inwestycyjny
  • Member of the Supervisory Board of De Beers Group – Koncern ma 35% udziału w rynku wydobycia i sprzedaży diamentów na świecie
  • Member of the Supervisory Board of Groupe Casino – Grupa kapitałowa w której skład wchodzą duże sieci marketów spożywczych

https://en.wikipedia.org/wiki/David_Ren%C3%A9_de_Rothschild

„W miarę wzrostu bogactw rośnie i chciwość – im więcej kto ma, tym więcej pragnie” – Owidiusz

Michał KK

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *