Strona główna > Dziennikarstwo śledcze > Świat jest inny odc.74 – Globalna inscenizacja

4 thoughts on “Świat jest inny odc.74 – Globalna inscenizacja

 1. swietny artykul miarki w temacie. warto wrzucic na glowna.

  „…Zastosowanie narracji w życiu prywatnym czy politycznym to zwykle niechciana i niepotrzebna „pomoc”, a w rzeczywistości kłamstwo, oszustwo i manipulacja odbiorcą przekazu, roztaczanie iluzji, ogłupianie i straszenie z silnymi sugestiami. Celem jest sprawienie żeby odbiorca intensywnie czegoś chciał, żeby dało sie go wykorzystać, zwykle okraść (jak w każdym kłamstwie), a później winę przypisać mu samemu w myśl kłamliwej zasady psychologicznej, że „chcącemu nie dzieje się krzywda”.

  W narracji rzeczywistości, w tym i narracji historycznej, choć może, ale nic nie musi być takim jakim jest, czy było naprawdę.Obraz rzeczywistości może być budowany nie na prawdzie jedynej, a na jej subiektywnym oglądzie, na nieistotnych szczegółach, nawet przeciwnych do tego co powinien oddać obraz prawdziwy. Ona może traktować i w praktyce zwykle traktuje rzeczywistość instrumentalnie – wybiera z niej co chce – byle w efekcie osiągnąć chwilową korzyść, przyjemność, interes i władzę, byleby zabłyszczeć „tu i teraz”, a jutro … choćby potop..”

  http://miarka.neon24pl.neon24.pl/post/144015,co-to-i-po-co-jest-narracja-rzeczywistosci-i-historii

 2. „….Narracja czyli Interpretacja.
  I wszystko jasne.
  Znane są propagandowe chwyty gdzie pokazuje się obrazek
  pokazujący jedna a podpisuje się „interpretacją sugerującą co innego)
  np pokojowe demonstracje (gdy na obrazku lecą kamienie i palą się opony)
  albo „humanitarne bombardowania”
  albo „ofiary ataku chemicznego” a na obrazku aktorzy i „białe hełmy”.

  Narracja czyli interpretacja znanych faktów to potężne żydowskie narzędzie propagandowe.
  np narracja katastrofy Smoleńskiej, narracja czasów PRLu, narracja historii bandytów przeklętych”, narracja działalności JPII” narracja historii Solidarności, narracja całej historii Polski, narracja II wojny światowej.

  To wszystko to żydowskie brednie konstruowane w interesie Żydowskiej dominacji w Polsce.

  Naród Polski został w 89r odcięty od prawdy obiektywnej , od tego momentu obowiązuje żydowska narracja.

  Ja dzisiaj po tej narracji rozpoznaję wrogów Narodu Polskiego.
  I tylko się zastanawiam idiota to czy świadomy zdrajca albo agent żydowski.
  Idiotę łatwo rozpoznać po poziomie intelektualnym (Bolek był idiotą do pewnego czasu)
  Większość tych na wysokich stołkach jest intelektualnie sprawna i oni wiedzą na pewno w jakiej drużynie działają i przeciw komu.
  W ich przypadku „narracja żydowska” to świadome kłamstwa.
  Podobne zasady stosuje do dziennikarzy.

  Mam też świadomość że Polskie podziemie wolnościowe by utrzymać się na powierzchni polityki czy dziennikarstwa musi krakać jak żyd każe.
  Tacy ludzie jednak kraczą tam gdy to Polsce nie szkodzi i lobbują ostrożnie za Polską racją stanu (ostrożnie bo inaczej żyd ich wywali i przestaną mieć możliwości działania w okupacyjnych strukturach żydowskich).

  Lepper był bezkompromisowy i wiemy jak skończył.
  Podczas okupacji Hitlerowskiej nikt Niemcom wprost się nie stawiał a wszyscy się mile uśmiechali i pozdrawiali po hitlerowsku by przeżyć.
  Dzisiaj jest podobnie. Chcesz robić karierę to musisz deklarować sympatię do żyda… wielu tak robi..”

 3. kolejny, swietny komentarz miarki.
  „…Zauwaz że czyja narracja zacznie być respektowana jako słuszna, tego będzie też władza.
  Tu idzie o władzę.
  Kto MA WLADZE JEST TEZ i REZYSEREM PRZYSZLOSCI .

  – Będzie panował na tyle że by najpierw nam POZMIENIAC PRZESZLOSC według swego uznania, w tym przede wszystkim POZBAWIC nas naszej TOZSAMOSCI , bez której nie bedziemy mogli być sobą i u siebie (a sa już liczni tacy co mówią że polskość to nienormalność” (tu rządząca żydokomuna nie szczedzi pieniędzy – nawet „Prezydent „mniejsze zlo”” orderami takich nagradza). POZBAWI NAS NASZYCH WSPOLNOT , które nas kształtuja wychowują i dla których w pierwszej kolejności żyjemy, pozbawi nas naszej WLASNOSCI i MADROSCI , a więc i oręża którym będziemy mogli sie skutecznie bronić przed zniewoleniem.

  Będzie jak u Orwella.
  Główny bohater jego powieści „Rok 1984” pracował przy FALSZOWANIU HISTORII POD ZADANA mu NARRACJE .
  Bez przeszłości która nas zrodziła jesteśmy NIKIM . – NIEWOLNIKAMI niezdolnymi do walki o swoje wolności, o swoje powołania – nawet do życia i do przekazywania życia.
  Zamiast tego znowu nam sprzedadzą „narrację rzeczywistości przez prawo” – matrix i SATANIZM , robiące z nas odczłowieczone, bez sumienia i wrażliwości na innych trybiki w maszynerii która z drugiej strony nas miele i niszczy.
  A tym jest już organizowanie sobie życia z wykorzystywaniem oprocentowanych długów, tym jest socjalizm, komunizm, i liberalizm, którym ulegamy…

  Z jednej strony nas kusi jakims pożytkiem, jakąś pożądliwością, pychą i chciejstwem, modą i towarzystwem, a z drugiej NAS ZZERA – stajemy się faktycznymi wężami, co się pożerają od ogona.
  Tylko, że tego już nie ma w sprzedawanych nam narracjach…”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *