Strona główna > Zdrowie > Suplementy na otyłość

Suplementy na otyłość

suplementy - Wiadomości Polska Świat

suplementy - Wiadomości Polska ŚwiatSuplementy, które pomogą przyspieszyć utratę masy

Otyłość jest epidemią i znaczącym problemem zdrowia publicznego. Wiele osób zawsze próbują rzucić niechciany tłuszcz, choć jest to łatwiej powiedzieć niż zrobić. Nadwaga to nie tylko kwestia wyglądu, ale także kwestia medyczna, ponieważ poważnie wpływa na zdrowie człowieka i ma wpływ na jakość życia. Dlatego prawie wszystkie osoby z nadwagą szukają prawdziwych i skutecznych sposobów, aby uzyskać prawidłową wagę. A dobra wiadomość jest taka, że istnieje wiele suplementów, które pomogą osiągnąć spadek masy.

Poniżej znajdują się cztery dodatki, które warto dodać do diety:

1. Ekstrakt z zielonej herbaty

Zielona herbata zawiera katechiny, związkami z grupy antyoksydantów, wspomagają one organizm w spalaniu tłuszczu oraz przyśpieszają metabolizm. Zielona herbata działa ochronnie przeciwko  zakrzepowi krwi, chorobom serca i nowotworom. Dietetycy zalecają przyjęcie dwóch kapsułek 250 mg trzy razy dziennie z posiłkami – dzięki temu można spalić aż 70 kalorii dziennie! (1)Zamiast łykać tabletki lepiej po prostu pić zieloną herbatę.

2. Wapń

Wapń jest składnikiem odżywczym, który pomaga utrzymać mocne zęby i kości. Może również przyczynić się do przyspieszenia utraty wagi. Na University of Tennessee, przeprowadzono badania które wykazały, że ludzie, którzy spożywali produkty mleczne stracili na wadze więcej. Eksperci zalecają przyjmowanie 1000 mg wapnia każdego dnia. Należy również przyjmować 400 mg magnezu, ponieważ wapń ma tendencję do wytrącania magnez z organizmu. (2)

3. Olej z ryb / tran

Olej rybi zawiera kwasy tłuszczowe omega 3. Badacze odkryli, że kwasy tłuszczowe omega-3 pomagają spalać więcej tłuszczu. Dietetycy zalecają od 1000 do 2000 mg oleju z ryb dziennie. Warto  rozważyć jedzenie żywności która jest bogata w kwasy tłuszczowe omega-3. Należą do nich: siemię lniane, orzechy włoskie, wzbogacony jaja, soja, sardynki, olej rzepakowy i łosoś.(3)

4. Kapsaicyna

Kapsaicyna jest związkiem, który znajduje się w papryczkach chili, papryce habanero, papryce jalapeńo itd. Im jest ostrzejsza tym więcej zawiera kapsaicyny. Pomaga przyśpieszyć metabolizm i poprawia spalanie tłuszczu. Kapsaicyna może pomóc hamować apetyt.

Wiele osób uważa, utrata wagi jest bardzo trudna, ale dodanie odpowiednich dodatków do własnej diety  ułatwi odchudzanie. Olej z ryb, kapsaicyna, wapnń i ekstrakt z zielonej herbaty, są tylko kilkoma z wielu dodatków, które zostały przedstawione w celu promowania utratę tłuszczu.

(2)

Wiele preparatów wapniowych poza łatwo przyswajalnym wapniem zawiera składniki niepożądanie np. aspartam [ przykładowo na 1g tabletki Calcium PLIVA z witaminą C, przypada 0,020g aspartamu ] Więc zamiast kupować suplementy z niespodziankami lepiej zrobić samodzielnie suplement wapniowy ze skorupek jajek. Należy używać skorupek od jakj pochodzących z naturalnego chowu. W żadnym wypadku z chowu z fermy. Ponieważ skorupki mogą zawierać antybiotyki, sterydy i inne niepożądane substancje.

Dwie receptury znalezione w sieci:

A) skorupki kurzych jaj, umyj, pokrusz, zalej wodą i gotuj przez pół godziny. Odcedź wodę a skorupki rozdrobnij w moździerzu. Proszek zalej w słoiku dwiema szklankami wody z sokiem wyciśniętym z 4 cytryn i odstaw na 4 dni. Następnie zlej płyn delikatnie do naczynia, a osad wyrzuć. Lek zażywaj po jedzeniu 3razy dziennie po 1 łyżeczce.

[www.gotujmy.pl/skorupki-z-jajek,artykuly,2239.html ]

B)

Skorupki należy dokładnie umyć i usunąć z wewnętrznej powierzchni przezroczyste błonki. Nie należy ich gotować, gdyż wysoka temperatura niszczy przyswajalny wapń organiczny, lecz włożyć do słoika, zalać preparatem srebra koloidalnego tak, by przykryło wszystkie skorupki i moczyć 3-4 godziny. Następnie skorupki wysuszyć, zmielić w młynku do kawy i jeść 1 łyżeczki do herbaty w trakcie posiłku – 1 raz dziennie profilaktycznie, natomiast w przypadku stwierdzenia ubytku wapnia w kościach i/lub zębach – 2 razy dziennie.

Uwaga. Ten sam preparat srebra koloidalnego można używać wielokrotnie, przez dłuższy czas.

[bioslone.pl/forum/index.php?topic=274.0]

Receptura B wydaje się lepsza, ponieważ w skorupce jajka poza wapniem jest dużo innych mikroelementów.

Moczenie w srebrze koloidalnym ma za zadanie zdezynfekować skorupkę z kurzych odchodów i innych zanieczyszczeń i bakterii.

(3)

Zawartość kwasów Omega 3 w rybach (dane na 100 g)

* śledź atlantycki- 4,30 g

* szprot          – 3,89 g

* łosoś           – 3,57 g

* makrela         – 2,32 g

* węgorz          – 2,25 g

* sardynka        – 1,52 g

* tuńczyk         – 0,85 g

* morszczuk       – 0,49 g

* pstrąg          – 0,35 g

* dorsz           – 0,28 g

* sola            – 0,28 g

* okoń            – 0,19 g

* karp            – 0,18 g


by: Yanjun

http://www.naturalnews.com/041917_supplements_weight_loss_nutrition.html

Tłumaczenie: T2

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.