Strona główna > Bez kategorii > Strofantyna – zapomniany i niedoceniony hormon serca

Strofantyna – zapomniany i niedoceniony hormon serca

serce2W latach 1950 – 1970 strofantyna była z powodzeniem stosowana przez licznych internistów w leczeniu niewydolności sercowej. Jeden ze znanych profesorów, mianowicie Prof. Edens, dziekan Uniwersytetu w Dusseldorfie, sprawozdawał na kongresie w 1931 o pozytywnym działaniu strofantyny w przypadkach zawału serca i Anginy pectoris. Na uwagę zasługuje fakt, że przy leczeniu swoich pacjentów strofantyną żaden z pacjentów tego profesora nie dostał więcej zawału ani powtórnego wystąpienia Anginy pectoris. 

Po profesorze Edensie dalsze prace naukowo-badawcze prowadził Dr. Kern. Według posiadanych sprawozdań Dr. Kern stosował strofantynę na około 20 000 pacjentach. Tylko 4% z nich dostało w czasie leczenia strofantyną ponownie zawału, ale żaden z nich nie skończył się śmiertelnie!

Prof. von Ardenne i Dr. Kern opublikowali swoje wyniki badań naukowo badawczych zapodając, że w wewnętrznej części mięśnia sercowego mamy do czynienia z zakłóceniem przemiany materii, na skutek której dochodzi do zakwaszenia kwasem mlekowym i ubumierania komórek. W ten sposób powstaje m.in. zawał serca. Zakłócenie przemiany materii prowadzi do dramatycznego zakwaszenia mięśnia sercowego w niewielu minutach. Strofantyna jest środkiem odkwaszającym komórki serca.

Przeprowadzone badanie placebo kontrolowane przez Hupe&Balint, 1988, wykazało, że Strophactiv D4 (środek homeopatyczny na bazie strofantyny), 3x 25 kropli przez 14 dni, spowodował znaczną poprawę u 80% pacjentów, a w grupie placebo u 15%.

Strofantyna jest do nabycia za przedłożeniem recepty w aptekach pod nazwą: Strodival mr, 3mg. Ta strofantyna jest przewidziana dla stałej terapii serca. W przypadkach nagłych jest w aptekach do dyspozycji Strodival special 6 mg, również po przedłożeniu recepty. Te kapsułki stosuje się tylko na wypadek nagłych sytuacji w stanach zawału bądź atakach serca. Dr. Kern poleca wówczas przyjąć jedną do dwóch kapsułek.

Strofantyna została również zastosowana w innych zachorowaniach na serce. Na przykład W. Rothmund stosował strofantynę doustnie przy apoplexach i nadciśnieniu. Stwierdzono również skuteczność strofantyny w przypadkach Claudicatio intermittens, endogennej depresji i demencji.

W chwili obecnej strofantyna znajduje się na rynku niemieckim pod postacią Strodivalu wydawanego na receptę albo jako leku homeopatycznego w potencji D4 – Strophactiv.

Jest wprost nie do pomyślenia, ile ze strony medycyny szkolnej wymierzono kroków, by strofantyna poszła w zapomnienie. Proszę o jednym nie zapominać. Strofantyna odkwasza komórki natychmiast a zatem postępowanie zawału serca zostaje przerwane.

Źródło: centrummedycynynaturalnej.home.pl

Za podesłanie artykułu podziękowania dla Nieustraszonej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.