Strona główna > Rosja > Striełkow : Rosja w Naddniestrzu może doznać klęski

Striełkow : Rosja w Naddniestrzu może doznać klęski

Igor Striełkow: Rosja w Naddniestrzu może doznać klęski. 3 czerwca lider ruchu „Noworosja”, Igor Striełkow, podczas sesji naukowo-specjalistycznej „Nauki Noworosji dla przyszłości Rosji” wystąpił z oświadczeniem o katastrofalnej sytuacji w Naddniestrzu.

a0

Jeszcze raz skonstatował on, że „Rosja znajduje się w stanie wojny” i oprócz Donbasu, pojawiło się drugie ognisko napięcia, Naddniestrze. W związku z blokadą zorganizowaną przez Ukrainę, Federacja Rosyjska znajduje się tam na granicy kolejnej klęski.

Lider „Noworosji” krytycznie ocenił działania rosyjskiej władzy.

„Mamy całkowicie nieprzejrzystą politykę zagraniczną” – powiedział Striełkow. „Nie wiemy do czego dąży prezydent i Kreml. My stale na Ukrainie prowadzimy tajne specjalne operacje polityczne zamiast tego żeby wyraźnie i otwarcie pokazać swoje stanowisko. Dopóki ciągle się wahamy to ukraińskie władze (a za nimi USA) aktywnie i konsekwentnie działają. Naddniestrze to następny etap. USA kontynuują swoją podstępna politykę anglosaską, składając zakulisowe obietnice a w istocie prowokując Ukrainę do starcia z Rosją”

„Oni powoli gotują żabę” – metaforycznie wyraził się Striełkow mając na uwadze Rosję i Putina. Zaostrzając sytuację w Naddniestrzu starają się oni wciągnąć w konflikt z Rosją Mołdawię i Rumunię. Ta ostatnia ma ultranacjonalistyczną elitę i silną armię.

Celem Ameryki jest poszczucie sfory psów na rosyjskiego niedźwiedzia. Niedźwiedź jest silny ale psy mogą go pogryźć. Rosja, w opinii Striełkowa, całkowicie straciła inicjatywę. Prowadzi ona politykę strusia. W rosyjskiej telewizji problemy Naddniestrza w ogóle nie występują.

Republika Naddniestrza do tej pory nie jest uznana co oznacza, że Rosja uznaje integralność Mołdawii a to oznacza, że ten kraj może zażądać wycofania wojsk rosyjskich z jego terytorium. Tak przygotowuje się grunt pod dyplomatyczną klęskę Rosji, której prawdopodobieństwo jest bardzo wysokie. Tworzone są warunki przy których wycofanie wojsk rosyjskich będzie nieuniknione. A to będzie kapitulacją Rosji na tym froncie.

Niezdecydowanie Rosji, z punktu widzenia jej przeciwników, mówi o jej słabości i prowokuje ich do bardziej agresywnych działań. Saakaszwili został mianowany gubernatorem obwodu odesskiego po to żeby wykonać główne zadanie, blokadę Naddniestrza. To jest energiczny człowiek i nie powstrzyma się przed czymkolwiek w wypełnianiu zadania przed nim postawionego.

On zablokuje dopływ do republiki zaopatrzenia, które możliwe jest tylko przez obwód odeski. Może on wywołać prowokację graniczną. Na terytorium Naddniestrza wprowadzą wojska, zablokują Armię Rosyjską w miejscach jej stacjonowania i będą prowadzić jej oblężenie, nie atakując, ale głodząc.

Tylko za pomocą dostaw lotniczych blokady nie da się przerwać. Nie podejmując działań odwetowych Rosja nieuchronnie dozna tam klęski.

Naszą armię będą zmuszać do opuszczenia republiki. Na pewnym etapie, w grze dyplomatycznej, narzucą coś podobnego do Mińsk-3, tylko w sprawie Naddniestrza, z utratą naszych pozycji. Oni kontynuują gotowanie żaby. Dalsze wahania w polityce zagranicznej Federacji Rosyjskiej doprowadzą do jej dalszej klęski i w innych pozycjach.

Tak uważa bohater Noworosji, Igor Striełkow, jeszcze raz wzywając władze rosyjskie do zdecydowanych działań na geopolitycznie ważnej granicy.

Rosja, w opinii tego polityka-stratega, ma przed sobą dwa warianty. Kapitulację rozciągniętą w czasie a dalej, według scenariusza jugosłowiańskiego, albo ostra i adekwatna odpowiedź, całkowite rozbicie junty i wyzwolenie Ukrainy. Po tym i Naddniestrze będzie odblokowane.

Za: http://3rm.info/main/57290-strelkov-rossiya-v-pridnestrove-mozhet-poterpet-porazhenie.html

Data publikacji: 7.06.2015

Przekład: RX

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.