Strona główna > Bliski Wschód > „strategiczne błędy”

„strategiczne błędy”

źródło: http://www.presstv.ir/detail/2013/05/21/304603/us-turkey-israel-were-wrong-about-syria/

„USA, Turcja, izrahell popełniły strategiczne błędy w ocenie sytuacji w Syrii”

przygotował: Pluszowy Miś

Witryna izrahellska dokonała oceny działań USA, Turcji i izrahella, nazywając je „strategicznymi błędami” w ocenie sytuacji w Syrii.

Powiązana z Mossadem DEBKAfile napisała, że „strategiczne błędy, które mogą okazać się nieodwracalne, gdyż wzięły się błędnych szacunków, jakie wspólnie popełniły izrahell i administracja Obamy w ocenie mocnych stron syryjskiego pola bitwy”.

Do dzisiaj, USA, izrahell i Turcja trzymają się poglądu, że ​​dni Assada są policzone i nie godzą się przyjąć do wiadomości stałych postępów syryjskiej armii w operacji kontrofensywy mającej na celu wyrzucenie rebeliantów z terenów, jakie oni zdobyli w okresie ponad dwóch lat walki„, mówi artykuł.

DEBKAfile dodało, że „następny etap wojny syryjskiej przekształci się w wojnę na wyniszczenie prowadzoną z syryjskiego Golan”.

„W każdym razie, wojna domowa w Syrii zdaje się być gotowa, aby przenieść się do jednego lub więcej z jej sąsiadów, począwszy od izrahella”.

W artykule również wspomina się, że USA i izrahell poniosły klęskę nie potrafiąc „zerwać sojuszu Teheran-Damaszek-Hezbollah”.

Raport pojawia się w czasie, gdy izrahell niedawno wzmocnił działania wojskowe na okupowanych Wzgórzach Golan, gdzie doszło w ostatnim czasie do wielu starć między wojskami syryjskimi a sponsorowanymi z zagranicy bandytami.

Wojska izrahellskie przeprowadziły także trzy naloty na Syrię w tym roku.

Mimo to, syryjska armia posuwa się naprzód i zwycięża zagranicznych bojowników w wielu bitwach w całej Syrii.

Armia przywróciła bezpieczeństwo w al-Quşayr w centralnej prowincji Homs, po przyjęciu kontroli nad połową miasta z rąk zagranicznych bandytów.

(…)

Syryjski rząd mówi, że chaos w kraju jest wywołany i kierowany z zewnątrz, a doniesienia mówią, że ​​bardzo znaczną część bojowników stanowią cudzoziemcy.

Prezydent Syrii Bashar al-Assad powiedział 18 maja, że przeciwko jego rządowi walczą terroryści z 29 różnych krajów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.