Strona główna > Rosja > Stosunek do Rosji obywateli różnych krajów świata

Stosunek do Rosji obywateli różnych krajów świata

Według danych opublikowanych przez amerykańskie centrum socjologiczne „The Pew Research Center”, 74% Izraelczyków ma do Rosji stosunek negatywny, pisze gazeta „Kommiersant”.

a0

Według wyników przeprowadzonego przez to centrum sondażu, Izrael znalazł się w pierwszej piątce najbardziej negatywnie nastawionych do Rosji krajów. W Polsce i w Jordanii 80% badanych wyraziło swoje negatywne postrzeganie Rosji. W Japonii – 73%, we Francji – 70%. Sondaż „The Pew Research Center” został przeprowadzony w 40 krajach w okresie od końca marca do końca maja i objął 45 tysięcy ludzi.

Krajem gdzie Rosja uzyskała największe poparcie okazał się Wietnam (75%). Sondaż ujawnił zaledwie 3 kraje z analogicznym nastawieniem u więcej niż połowy respondentów, były to jeszcze Ghana (56%) i Chiny (51%).

Wśród badanych mieszkańców USA, najbardziej krytycznie w stosunku do Rosji nastawieni są respondenci w wieku lat 50 i więcej (78%), młodzież w wieku od 18 lat do 29 lat przejawiła nieco większą lojalność (56%). Ogółem jedynie 22% Amerykanów wypowiedziało się o Rosji pozytywnie w porównaniu do 49% z 2011 roku.

Za: http://dsnmp.ru/o-tom-kak-grazhdane-raznyih-stran-mira-k-rossii/

Data publikacji: 3.12.2016

Nadesłał Borys

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

6 + = 9