Strona główna > NWO > Stop Syjonizmowi > Stephen Hawking „staje do walki” z apartheidem

Stephen Hawking „staje do walki” z apartheidem

źródło: http://desertpeace.wordpress.com/2013/05/08/stephen-hawking-stands-up-against-apartheid/

Poprzez wzięcie udziału w bojkocie, Hawking dołączył do niewielkiej, lecz rosnącej listy brytyjskich osobistości, które odrzuciły zaproszenie odwiedzenia izrahella, wśród nich Elvisa Costello, Rogera Watersa, Briana Eno, Annie Lennox i Mike’a Leigh.

Stephen Hawking dołącza do akademickiego bojkotu izrahella

Fizyk nie przybędzie na konferencję zorganizowaną przez prezydenta Szimona Peresa w proteście wobec traktowania Palestyńczyków.

autor: Matthew Kalman, Jerozolima

przygotował: Pluszowy Miś

Profesor Stephen Hawking znalazł się po stronie świata akademickiego, który bojkotuje izrahell, rezygnując z wzięcia udziału w konferencji zorganizowanej przez prezydenta, Szimona Peresa w Jerozolimie, jako znak protestu wobec traktowania Palestyńczyków przez izrahell.

Hawking (71),  światowej sławy fizyk teoretyczny i matematyk na Uniwersytecie w Cambridge, przyjął zaproszenie na corocznie organizowaną, piątą z kolei konferencję, Facing Tomorrow, jaka odbyć się ma w czerwcu, w której wziąć mają udział główne międzynarodowe osobistości, a to wydarzenie przyciąga tysiące uczestników i w tym roku będzie uczczeniem 90-tych urodzin Peresa.

Hawking jest w bardzo złym stanie zdrowia, ale w zeszłym tygodniu napisał krótki list do prezydenta izrahella, aby powiadomić go, że zmienił zdanie. On ogłosił tej decyzji publicznie, ale oświadczenie na ten temat opublikowane zostało za zgodą Hawkinga przez brytyjski British Committee for the Universities of Palestine, w którym napisano, że „jest to jego suwerenna decyzja i popiera bojkot w oparciu o swoją wiedzę na temat Palestyny ​​i polega na  jednomyślnej radzie swoich kolegów ze świata nauki z tamtego regionu świata”.

Decyzja Hawkinga stanowi kolejne zwycięstwo w ​​kampanii BDS skierowanej przeciw izrahellskim instytucjom akademickim.

W kwietniu nauczyciele z „Union of Ireland” zostali pierwszym w Europie stowarzyszeniem wykładowców, jakie wzywa do bojkotu akademickiego izrahella, a w Stanach Zjednoczonych członkowie stowarzyszenia „Asian American Studies” głosowali za wsparciem bojkotu, pierwsza krajowa grupa akademicka, jaka to robi.

(…)

Urząd prezydenta Peresa, który jeszcze nie ogłosił wycofania się Hawkinga, nie odpowiada na prośby o komentarz. Nazwisko Hawkinga zostały usunięte z listy mówców podanych na oficjalnej stronie internetowej.

Stephen Hawking

Pojawiły się również hasbarskie „holo-mądrości” montujące koalicję propagandowego ataku na Hawkinga, cytaty z innych źródeł:

…news wywołał gniewne reakcje ze strony izrahellczyków. Przewodniczący konferencji, Israel Maimon, powiedział że decyzja Hawkinga jest „nieuzasadniona i zła”. (DailyMail)

…ambasador izrahella w UK, Daniel Taub, określił to jako „wielki wstyd” i dodał: zamiast poddawać się presji politycznych ekstremistów, aktywny udział w takich wydarzeniach jest bardziej konstruktywną formą promowania postępu i pokoju” (Guardian)

Decyzja Hawkinga spotkała się z napastliwymi komentarzami na pejs-zbuku, gdzie wielu hasbarskich komentatorów skupiło się na ocenie jego stanu zdrowia, a część obrzuciła go oskarżeniami o antysemityzm.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.