Strona główna > Świat > Ukraina > Stany Zjednoczone rozkoszują się rozlewem krwi na Ukrainie

Stany Zjednoczone rozkoszują się rozlewem krwi na Ukrainie

Władyka Longin (Żar), Biskup Banczeński, wikariusz Diecezji Czernowickiej (Ukraińska Prawosławna Cerkiew Patriarchatu Moskiewskiego), który jest również nazywany „ojcem czterystu sierot”, wygłosił nadzwyczaj surowe kazanie przeciwko wojnie na Ukrainie i przywódcom tego kraju, których nazwał „przeklętymi” i „sługami szatana”. Ponadto władyka wezwał ukraińskich wiernych, aby nie posyłali swoje dzieci na śmierć, ponieważ jest to sprzeczne z wiarą prawosławną.

a

Biskup Longin o mobilizacji

Wzywam was, abyście byli zjednoczeni i nie posyłali swoje dzieci na śmierć. Nasza prawosławna  wiara nie pozwala nam zabijać się nawzajem. Oni chcą śmierci naszych ludzi, żyjących w pokoju i z Bogiem, w imię swoich interesów politycznych, dla dobra tych, którzy bronią ich biznesu i stanowisk przywódczych.

Moi drodzy, wam nie wolno strzelać i zabijać. Bóg daje życie i On je zabiera. Ukraińscy przywódcy oświadczyli, że „wiara prawosławna jest największym wrogiem Ukrainy”. Tak im podyktowali obcokrajowcy, dla których nie do zniesienia jest prawda, ponieważ są oni ślepi.

O ofiarach konfliktu na Ukrainie

Jak można podnieść broń i strzelać do stworzenia Bożego? U niego, podobnie jak i u was, jest matka, żona, dziecko. Dlaczego zmuszają nas siłą, aby zabijać? Tajemnica zostanie ujawniona: zginęły tysiące i dziesiątki tysięcy, a oni mówią o setkach. Ja nie błogosławię was, abyście szli na wojnę. Wzywamy was do pokoju.

Zabito około dziesięciu tysięcy żołnierzy i nawet ich matki nie wiedzą o tym, że nie ma ich wśród żywych. Nie zajmuję się polityką, ale z bólem muszę powiedzieć, że jest to wojna nie przeciwko wrogowi, a wojna między nami. Gdy przeklęci bronią Stanów Zjednoczonych, tamci chcą widzieć, jak prawosławni zabijają się nawzajem, i sami w tym czasie jedzą, piją, bawią się i cieszą się z tego, że na świętej ziemi przelewa się krew.

O udziale Stanów Zjednoczonych Ameryki i Zachodu w konflikcie

Zapłacą oni w pełni za tę krew, która poplamiła ich ręce i odzież. Wszystko to – jest dziełem tej przeklętej Europy, o której Święci Ojcowie mówili: „Nie kłaniajcie się bestiom” i Amerykanów, którzy wszędzie, gdziekolwiek się wmieszają, sieją tylko nienawiść i rozlew krwi. Teraz oni się wycofali i rozkoszują się tym, że przelewa się krew naszych Chrześcijan.

Bracia, wszyscy czujemy, że znajdujemy się na progu trzeciej wojny światowej. Oto dlaczego    apelowałem do was: „Nawracajcie się”! Dziękuję wszystkim wioskom Bukowiny, wszystkim jej mieszkańcom za to, że powstaliście. Do tego jesteśmy powołani wszyscy: nie oddamy swoich dzieci na śmierć!

O obecnych przywódcach Ukrainy

Nigdy nie będę wspominał na Boskiej Liturgii tych przeklętych przywódców naszego kraju, tych niewierzących, którzy nie boją się Boga, którzy siedzą w fotelach i wydają rozkazy o zabijaniu. Pozostała tylko jedna modlitwa: „Wszechmogący Boże, jeśli jeszcze możesz, oświeć ich, ponieważ ogarnęły ich mrok i piekło. Im nie potrzeba niczego, oprócz rozlewu krwi i w tym oni znajdują zadowolenie. Sataniści! Słudzy diabła. Jeśli się nie zatrzymają, wtedy zatrzyma ich Bóg, ale będzie to wtedy dla nich wielkie nieszczęście.

Zanotował Michaj Szomenesku dla Activenews.ro

Tłumaczenie z języka rumuńskiego – specjalnie dla „Татьянина дня” (pol.- „Dnia Tatiany”)

Źo:

Епископ Лонгин (Жар): США наслаждаются кровопролитием на Украине

http://www.taday.ru/text/2135448.html

15.09.2014 r..

Tłumaczył Andrzej Leszczyński

17.9.2016 r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *