Strona główna > Bez kategorii > Stany Zjednoczone: Projekt rezolucji wzywającej państwa europejskie do uznania Hezbollahu za organizację terrorystyczną

Stany Zjednoczone: Projekt rezolucji wzywającej państwa europejskie do uznania Hezbollahu za organizację terrorystyczną

USA-NATO the biggest terrorist alliancePonad połowa amerykańskich senatorów podpisała się pod projektem rezolucji wzywającej państwa europejskie do uznania libańskiego Hezbollahu za organizację terrorystyczną i nałożenia na nią sankcji finansowych. Projekt autorstwa senatora Josepha Liebermana wzywa prezydenta Obamę do przekazania europejskim sojusznikom informacji na temat Hezbollahu. Próbuje też połączyć tę organizację z zamachem na autobus w Bułgarii, w którym zginęło pięciu izraelskich turystów i kierowca.

Rezolucja, która czeka na formalną procedurę wprowadzenia, nawołuje do sankcji przeciwko Hezbollahowi za “materialne wsparcie prezydenta Bashara Al-Assada w gwałtownej kampanii represji przeciwko obywatelom Syrii”. Stany Zjednoczone i Wielka Brytania zapewniają wsparcie walczącym o obalenie rządów Al-Assada, w dużej części zagranicznym, terrorystom z tzw. Wolnej Armii Syryjskiej.

Zgodnie z zamysłem rezolucji uznanie przez europejskie rządy i Unię Europejską Hezbollahu za organizację terrorystyczną uniemożliwi jej rekrutację, zbieranie funduszy, propagandę i wsparcie logistyczne. Stany Zjednoczone, jako najważniejszy sojusznik Izraela, uznają Hezbollah za organizację terrorystyczną od 1997 roku.

Za: autonom.pl/?p=3425

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.