Stan i propozycje dla Polski

Artykuł przysłany na blogową pocztę, serdeczne podziękowania dla Staszka. W artykule nie znajdziemy ani jednego słowa na literę „ż”, czyli uwzględnienia naszego najważniejszego problemu na literę „ż”, jednak jak każdy artykuł, który wnosi choć promyk światła do naszej wspólnej sprawy, jest wart publikacji. Zachęcamy drogich czytelników do spróbowania własnych sił w publicystyce. Artykuły merytoryczne, oparte na faktach, bazując na konkretnych źródłach, z dowolnej tematyki którą traktuje nasz portal, zostaną opublikowane.

A.        W geopolitycznym położeniu Polski, jak na gigantycznej rzece płynach na zachód, mamy dziś sytuację dziurawej krypy, w wartkim prądzie sporych fal. Po obu stronach celują w siebie dwie wielkie armady:

–           przed nami: potężnych, dobrze zorganizowanych i funkcjonujących Niemiec, a za nami

–           flota euro-azjatyckiego imperium Rosji… Tych Sąsiadów bardzo dobrze znamy już z historii z nami.

Czy ktoś uczciwy ze strony Polaków dziś zajmuje się szukaniem dialogu z tymi mocarstwami ?

Czy ktoś robił to po śmierci Piłsudskiego?…….

Skoro nie, to ŚWIATOWA  RADA  BADAŃ nad POLONIĄ powinna utworzyć takie biuro, wspierane moralnie i materialnie przez Kongres Polonii Amerykańskiej, Kanadyjskiej, z Australii, RPA, Francji i Belgii. Może był by na to fundusz z UE, może dołączyli by i inni liderzy i sponsorzy społeczności polonijnych i krajowych, kto wie?

B.        W polskiej dawnej tradycji rycersko-ziemiańskiej – widomo było kto jest kim i skąd pochodzi. Stosunki w rodzinach i między osiadłymi były jasne.

W wielu społecznościach bezpieczniejszych krajów jest tak nadal i stanowi to ich siłę.

*

W Warszawie dominuje nieufność i postawa pesymizmu: cynizm, ostrożność, strach i anonimowość życia. Brakuje kontaktu i wzajemnej znajomości, zrozumienia, zaufania i współdziałania.

Ten stan chorobowy jest jak błędne koło i daje 3 bardzo szkodliwe sytuacje:

I.     Brak dostatecznej DEBATY i  DYNAMIKI  SPOŁECZNO-NARODOWEJ,

II.    Przyzwolenie bezwzględnym karierowiczom, oszustom, mafiom i obcym agenturom bezkarnie nas wykorzystywać, okradać, oszukiwać, ogłupiać, blokować, skłócać, truć i wyniszczać innymi sposobami (…).

III.   Złą opinię generuje i utwierdza w nas i o nas w oczach Sąsiadów i innych elit 1-go świata.

Od wojny, na Ziemiach Odzyskanych i w Stolicy – mamy ok. 90% ludzi napływowych, często  z prymitywnych środowisk PGR-ów, robotniczej biedy plus element obcy. Spowodowało to zamykaniem się patriotycznej inteligencji w sobie i dziś już nie wiadomo KTO JEST KIM bo pozmieniano też nazwiska i rodowody:

–    czy to oderwani od korzeni, w miarę porządni, dobrzy ludzie i patriotyczni Polacy?

–    czy niezdecydowana mierna i zawistna mieszanina wegetujących konsumentów?

–    czy przyczajeni, dryfujący oportuniści – bez wiary i zaangażowania społeczno-narodowego?

–    czy kamuflujący się  zdrajcy, przebierańcy, obcy agenci, oszuści i  pasożyty – posługujące się patologicznym elementem światka nałogowo-przestępczego, który za przywilej i mamonę zlikwiduje porządnego.

**

Periodycznie opracowywane spisów, wykresów, statystyk i mapek wyników takich badań można by publikować w odniesieniu do skupisk, którymi się interesujemy. Może we współpracy z PAN i IPN-em?

POZYTYWY   i   MINUSY

W Warszawie funkcjonuje metro, wchodzą nowe tramwaje i są dobre autobusy. W Polsce dziś już mamy sporo wielkich, pięknych i zasobnych centrum handlowych, ogrom produktów wszelkiej maści, choć często marnej jakości chińska: żywność, obuwie, odzież i  plastikowe śmiecie – wiele toksycznego.

Jest tu zatrzęsienie pięknych publikacji i ulice pełne ładnych, zachodnich samochodów. Młodzież akademicka podstawowo zna angielski, często jakiś 2-gi obcy język i podróżuje po Zachodnie.

Komputeryzacja zmienia cały świat i jest już zagrożeniem wychowawczym.

Przygnębiają zwykle polskie drogi i chodniki oraz tandetne – nowe i zrujnowane – starsze budownictwo.

Przeraża zły stan zdrowia, zachowywanie się młodzieży szkolnej, niszczenie tradycyjnych wartości i rodziny przy ciągłym wspieraniu antykultury w muzyce i sztuce, w promocji ogłupiania, subkultury dołów i brzydoty.

Nagminnie gnębi i blokuje rak biurokracji instytucji państwowych oraz ich podatki i bariery przeciw zdrowej inicjatywie zwykłych i wybitnych ludzi.

Niszczy nas i poniża w oczach świata brud, bałagan, korupcja i mafijne układy, zaniedbania komunalne i wszechobecne dziadostwo.

WINOWAJCA

Podobno najbardziej karygodne jest w tym wszystkim polskie sądownictwo: utwierdzające ten wrogi i chory obcy system paraliżu, blokady, opresji i przestępczości….

***

W Kraju i na świecie mamy w sumie sporo zdolnych ludzi pięknych, utalentowanych i wspaniałych. Zaangażowanie choćby takich 10%  – dokonało by zasadniczych zmian na lepsze ale…..

……… sądownictwo nie dopuszcza…….. 

Proponuję o tym porozmawiać.

Warszawa 22.V.2013r

Piotr afrykński

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.