Strona główna > Rosja > Sprawiedliwi. Rzecz o Ukraińcach ratujących Polaków w czasie rzezi wołyńskiej

Sprawiedliwi. Rzecz o Ukraińcach ratujących Polaków w czasie rzezi wołyńskiej

Spotkanie Krakowskiego Klubu Wtorkowego 5 listopada 2019 r. Goście: Maryla Ścibor Marchocka i ks. prof. Józef Marecki. Prowadzenie: Adam Kalita.

 

Sprawiedliwi. Rzecz o Ukraińcach ratujących. Polaków w czasie rzezi wołyńskiej.

 O autorze: Józef Wieczorek

W XX w. geolog z pasji i zawodu, dr, b. wykładowca UJ, wykluczony w PRL, w czasach Wielkiej Czystki Akademickiej, z wilczym biletem ważnym także w III RP. W XXI w. jako dysydent akademicki z szewską pasją działa na rzecz reform systemu nauki i szkolnictwa wyższego, założyciel i redaktor Niezależnego Forum Akademickiego, autor kilku serwisów internetowych i książek o etyce i patologiach akademickich III RP, publicysta, współpracuje z kilkoma serwisami internetowymi, także niezależny fotoreporter – dokumentuje krakowskie ( i nie tylko) wydarzenia patriotyczne i klubowe. Jako geolog ma wiedzę, że kropla drąży skałę.

Za: https://www.ekspedyt.org/2019/11/07/sprawiedliwi-rzecz-o-ukraincach-ratujacych-polakow-w-czasie-rzezi-wolynskiej/

7.11.2019

One thought on “Sprawiedliwi. Rzecz o Ukraińcach ratujących Polaków w czasie rzezi wołyńskiej

  1. Slucham i z zalem stwierdzam, ze nie mowi sie o tych „tajnych” osobach dobrze schowanych za kurtyna, ktorzy to dawno i z premedytacja zaplanowali, dokladnia tak ja dzisiaj na naszych oczach. Pytanie,, kto mial i ma interes w podsycaniu, finansowaniu nacianalizmow w narodach o tej samej krwi. Kto z duzym talentem urzywa jednych i drugich do realizacji swoich wlasnych planow. Kim realnie byli ci Ukraincy (naprawde oni ich dowodcy mieli krew slowianska
    Bandera szkolil sie w Niemczech, kto mu pomagal. Aktualnu Rzad Ukrainy, ktorzy tak bardzo czcza banderowcow sa Zydami i agentami z Ameryki o tym samym pochodzeniu. O co im chodzi,? Przeciez napewno o dobro Slowian. Chca oddzielic Narod Slowianski; zlatinizowac i wymazac im pamiec, tak jak wymazali Polakom pamiec, ze sa przede wszystkim SLOWIANAMI a nie latynowcami i slyzalczykami zepsutego Watykanu i Rzymu.
    Badzcie pewni , ze to oni rozdaja karty i dyryguja orgiestra. Genewa, Anglia i Watykan, swieta trojca. Nie klocmy sie , bo im to na reke. Jak nas wszystkich zlatynizuja, to jez nie bedzie naszieji. Faszyzm , Nacjonalizm (nie mylic z Rodem i patriotyzmem), socjalizm, komunizm, liberalizm, zamachy, islam radykalny , teroryz itp.,itd… to ich scenarjusz i rezyserja- to ich plan strategiczny. Zeby nas pokonac urzywaja nas, naszych emocji, manipuluja, podjudzaja, klamia, oplacaja prowokatorow, daja falszywe informacjie i krzycza ze to nasza wina. Tak naprawde , to bardzo prosta technika, ale dziala, bo my jestesmy latwowierni i na samym wstepie nie moglibysmy tak klamac- bo mamy sumienie. Ale nie oni, oni od setek lat nasz niszcza. Zobaczcie przeciez na Ukrainie jest wiecej krwi Lechickiej niz w samej Polsce, Niemcy tez sa slowianami, ale trzeba odjac tych tzw. „Niemych czy DYTCZ-IDYSZ”, falszywych Saksow i im podobnych. ONI, pieknie urzywali naszych sasiadow z zachodu by nas niszczyc, przeciez to sa nasi bracia, ONI doskonale o tym wiedza.
    Zobaczcie jak zrobili MAJDAN, gloszac falszywe informacje, ze bija mlodzierz, a to agentura okupanta z pejsami glosila i oplacila prowokatorow i snajperow ze Stanow. Ci snajperzy szczelali do jednych i do drugich.
    Ja Was prosze, szukajcie , myslcie i analizujcie wszystko, bo im chodzi o Nas, ale im sie to nie uda, odrodzimy sie i pojednamy. Podzielili nas dawno temu i rzeruja na nas, ale przyszedl czas na nasze odrodzenie, nich tak bedzie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *