Strona główna > NWO > Sportowcy będą mieć wszczepiane chipy pod pozorem walki z dopingiem

Sportowcy będą mieć wszczepiane chipy pod pozorem walki z dopingiem

aW świetle faktu, że wielu znanych sportowców w ostatnich latach coraz częściej stosuje doping zwiększający wydajność, w szwajcarskim laboratorium antydopingowym wynaleziono sposób jak temu skutecznie zapobiec.

Naukowcy twierdzą, że opracowali chip, który może monitorować krew na obecność niedozwolonych środków.

Początkowo miniaturowy chip był urządzeniem przeznaczonym tylko dla pacjentów otrzymujących szczególnie toksyczne leki, np. w trakcie chemioterapii. Teraz tym wynalazkiem są zainteresowani ludzie w świecie sportu.

[Sandro Carrara, jeden z twórców urządzenia]:

„Niedawno rozmawiałem z Federalną Agencją Antydopingową. Rozważają oni pomysł wprowadzenia paszportu biologicznego dla każdego sportowca. Mówi się, że po upływie 10 lat od wszystkich sportowców będzie wymagać się wszczepienia pod skórę tej technologii, co da możliwość monitorowania parametrów metabolicznych każdego z nich. „

Naukowcy twierdzą, że urządzenie może być umieszczone w dowolnym miejscu w ciele.  Chip po zanalizowaniu składu krwi może natychmiast wysłać dane na smartfona lub na tablet, do specjalnie opracowanego ku temu oprogramowaniu.

Przypomnijmy, że niedawno kilku mistrzów olimpijskich zostało skazanych za doping. Na przykład jamajski biegacz Asafa Powell – były posiadacz rekordu w biegu na 100 metrów, a także innym jamajski lekkoatleta – Sharon Simpson.

Kolejny skandal wybuchł wokół wielokrotnego zwycięzcy wyścigu „Tour de France” kolarza Lance’a Armstrong’a. Lance został pozbawiony siedmiu złotych medali, po czym przyznał się do wielokrotnego stosowania nielegalnych środków dopingujących.

Przed przystąpieniem do oglądania włącz j. pol. przy użyciu wbudowanego na YT translatora

http://www.youtube.com/watch?v=La8uKnn8iY0

Info/skrót na podstawie: http://3rm.info/37266-sportsmenam-budut-vzhivlyat-chipy-pod-vidom-borby-s-dopingom-video.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *