Strona główna > NWO > Społeczeństwo niewolników. „Nie” dla biometrii

Społeczeństwo niewolników. „Nie” dla biometrii

aPod koniec XIX wieku, kiedy Anglia rozpoczęła badanie odcisków palców, a we Francji wynaleziono zdjęcie sądowe „dla antropometrycznej identyfikacji” (określenie ery), procedury te były przeznaczone wyłącznie dla recydywistów. Dzisiaj na naszych oczach tworzy się społeczeństwo, w którym dla każdego obywatela mają być zastosowane środki techniczne, z którymi dotąd mieli do czynienia tylko przestępcy. Zgodnie z planem, który jest już z powodzeniem realizowany, normą stosunków obywateli i państwa staje się biometria, nadzór biometryczny, czyli podejrzany jest każdy.

Pod presją rosnącej depolityzacji społeczeństw postindustrialnych, obywatele są coraz bardziej odsunięci z jakiegokolwiek udziału w życiu politycznym, w coraz większym stopniu widzą siebie jako potencjalnych przestępców, i tak traktuje ich państwo. Tak więc wspólnota polityczna staje się coraz bardziej wspólnotą kryminalną.

Niebezpieczeństwo tej sytuacji jest oczywiste dla wszystkich, z wyjątkiem tych, którzy po prostu nie chcą tego widzieć. Z pewną dozą pewności można powiedzieć, że zdjęcia z dowodów osobistych, w tym zawodowych, pozwoliły policji hitlerowskiej w krajach okupowanych wykryć i zarejestrować Żydów, a tym samym ułatwić ich wydalenie. Co się stanie, kiedy despotyczny reżim postanawia wykorzystać dane biometryczne całej populacji?

Jeszcze bardziej niepokojący jest fakt, że kraje europejskie przygotowują się rozpowszechnić nadzór biometryczny na całą populację, bez względu na to, że pierwotnie został wprowadzony dla imigrantów. Względy bezpieczeństwa, którymi się tłumaczy ten okropny system, nie przekonują: nawet jeśli może pomóc zapobiec recedywizmowi, jest całkowicie bezradny w zapobieganiu pierwszego przestępstwa lub pierwszego aktu terrorystycznego. Z drugiej strony, jest bardzo skuteczny w masowym kontrolowaniu osobników. W dniu, kiedy biometryczny nadzór otrzyma ogólne rozpowszechnienie i monitoring zostanie zainstalowany na wszystkich ulicach, każda krytyka i niezgoda staną się niemożliwe.

Młodzi studenci, którzy połamali 17 listopada [2005] urządzenia do identyfikacji biometrycznej przy wejściu do jadalni High School Gir-sur-Ivett1 pokazali swoją postawą, że indywidualna wolność i demokracja dla nich znaczą o wiele więcej niż dla tych, którzy bez sprzeciwu przyjęli ich instalację. Pragnę wyrazić moją solidarność z tymi francuskimi studentami i publicznie oświadczam, że odmawiam współudziału w jakimkolwiek nadzorze biometrycznym oraz gotów jestem wyrzucić swój paszport lub jakikolwiek identyfikator.

Giorgio Agamben (profesor psychologii na Uniwersytecie we Włoszech).

http://pl.wikipedia.org/wiki/Giorgio_Agamben

1W południe 17 listopada 2005 dwadzieścia śpiewających klaunów weszło do jadalni wyższej szkoły w pobliżu Technopolis Saclay, gdzie znajdują się liczne laboratoria high-tech. Podczas zaimprowizowanego występu, wraz z dystrybucją broszur, uderzeniami młotków zostały całkowicie zniszczone dwa urządzenia do odczytu danych biometrycznych. Straty materialne szacuje się na 15.000 euro. Ostatecznie policja zatrzymała i aresztowała trzy osoby. 17 lutego 2006 Sąd przyznał im karę grzywny w wysokości 500 euro i trzy miesiące pozbawienia wolności .

http://www.egs.edu/faculty/giorgio-agamben/articles/no-to-biometrics/

Na podstawie strony ” Prawosławny Apologeta „

Tłumaczenie z: http://3rm.info/45473-obschestvo-rabov-net-biometrii.html

Tłumaczyła: Olga Ka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.