Strona główna > Świat > Spójrz na mnie, jestem takim słodkim krajem …. przywódcy świata jedzą posłusznie z mojej ręki

Spójrz na mnie, jestem takim słodkim krajem …. przywódcy świata jedzą posłusznie z mojej ręki

Jeśli tego nie słyszałeś,  to wiedz że izraelska  piosenkarka o imieniu Netta Barzilai wygrała tegoroczny konkurs piosenki Eurowizji. Wygrana została ogłoszona 12 maja i była bardzo celebrowana przez izraelskich oficjeli. Filmik z otyłą Barzilai, która wykonuje swój zwycięski występ z „kurzego tańca”, jest dostępny tutaj

Film, który widzisz poniżej, jest PARODIĄ tego występu, wyemitowaną w sobotę 19 maja w holenderskiej telewizji.

Niderlandzka parodia wywołała zwykłe oskarżenia o antysemityzm, których można się było  spodziewać. Aviv Shir-On, izraelski ambasador w Holandii, narzekał, że spektakl „pakuje antysemickie stereotypy jako dowcipy”. Artykuł opublikowany wczoraj w Mondoweiss, cytuje Shir-Ona:

„…Wolność słowa, wolność prasy i satyry są ważnymi elementami demokratycznego i pluralistycznego społeczeństwa, tak jak istnieje w Holandii i Izraelu. Cenimy i szanujemy te zasady, ale w tym pokazie posunęliście się  za daleko… „

Nie kochajcie tego, kiedy syjoniści mówią o tym, jak bardzo są zwolennikami wolności słowa – nawet jeśli próbują uchwalić PRAWA OGRANICZAJĄCE WASZE. O ile wiem, Martine Sandiforte, holenderska piosenkarka, która zrobiła parodię, nie została jeszcze aresztowana za „negowanie Holokaustu”, ale sądzę, że jest to możliwość, której nie można całkowicie wykluczyć.

Oczywiście wszystko to miało prawdopodobnie wiele wspólnego z holenderską decyzją o wydaniu takiej parodii. Konkurs Eurowizji, 12 maja, poprzedził zaledwie kilka dni otwarcia ambasady USA w Jerozolimie, a także przebiegał równolegle z krwawymi masakrami Izraela z protestujących w Strefie Gazy.

Niewykluczone, że mogła ona dodatkowo mieć coś wspólnego z zniszczeniem przez Izrael holenderskiego projektu w palestyńskiej wiosce na Zachodnim Brzegu tuż przed rokiem. 30 czerwca 2017 r.

Holenderska strona z wiadomościami, NL Times, powiedziała że:

Izrael zburzył holenderski projekt rozwojowy składający się z 96 paneli słonecznych i innego sprzętu do dostarczania energii do palestyńskiej wioski Jubbet Adh Dhib na zachodnim brzegu Jordanu. W zeszłym roku Holandia wydała na projekt około pół miliona euro. Ministerstwo Spraw Zagranicznych jest wściekłe, raportuje AD.

Zabawne, jak Shir-On, izraelski ambasador, zdaje się pomijać jakiekolwiek wzmianki o zniszczeniu paneli słonecznych, kiedy był zajęty oskarżaniem holenderskich producentów telewizyjnych o pakowanie „antysemickich stereotypów jako żartów”.

Trzy okrzyki dla Palestyny … i trzy okrzyki dla Holendrów. Zabawna parodia Izraela jest służbą dla ludzkości.

Tłum. Renata

Źródło: https://richardedmondson.net/2018/05/26/dutch-tv-parodies-israeli-singers-eurovision-song-contest-performance/

**************

Tutaj cześć słów z tej piosenki/parodii wykonanej przez holenderską piosenkarkę, Martine Sandiforte.

 

„….Spójrz na mnie, jestem takim słodkim krajem ….

przywódcy świata jedzą posłusznie z mojej ręki.

I rozpalam wszystkie ognie pocałunkiem ..

Mamy imprezę, chcesz przyjść?

Niebawem w meczecie al-Aksa, który wkrótce będzie pusty..”

„Czy twój kraj jest otoczony przez rzucających kamieniami?

Buduj ściany, o których śni Trump w swych  mokrych snach  …..

Zobacz, jak ładnie rzucam bomby  … o tak, znowu, Izrael wygrywa ..

Już od 70 lat ta imprezka trwa. Zobacz, jak miło…. ”

Netta – TOY – Israel – Official Music Video – Eurovision 2018..”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *