Strona główna > Zdrowie > Dlaczego nie spać na brzuchu?

Dlaczego nie spać na brzuchu?

Często słyszymy, że nasza pozycja, w jakiej śpimy w nocy odzwierciedla naszą osobowość! Wyrażamy niepewność odnośnie tego, jednakże pozycja, w jakiej śpimy może mieć szkodliwe działanie na jakoś snu lub na nas samych.

Jesteśmy tacy zabiegani, mamy wiele rzeczy do zrobienia zanim zaśniemy, a część z nas byłaby bardzo szczęśliwa gdyby doba trwałaby trochę dłużej. Kiedy ostatecznie wchodzimy do łóżka i przygotowujemy się do spania, mamy swoją ulubioną pozycję do snu, która jest dla nas komfortowa.

Jedną z takich pozycji jest ta „na brzuchu”, która może powodować szkodliwe skutki.

Więc pytasz, czy jeśli będę spał na brzuchu, to coś się stanie? Odpowiedź brzmi: owszem.

✖ Jednym ze skutków spania na brzuchu jest bezdech senny, który jest potencjalnie szkodliwym zaburzeniem w którym oddychanie wielokrotnie zatrzymuje się i zaczyna. Możesz mieć bezdech senny, jeśli chrapiesz głośno i czujesz się zmęczony nawet po przespaniu pełnej nocy. Spanie na brzuchu może być trudne również dla astmatyków.

✖ Możesz mieć również problemy z plecami, ponieważ środek ciała jest tam, gdzie znajduje się większość masy. To może powodować trudności w utrzymaniu neutralnej pozycji kręgosłupa.

✖ Jeśli dasz radę oddychać przez poduszkę, to jesteś dobry. Jeśli nie, musisz obrócić głowę w prawo lub lewo, wykrzywiając szyję. A właśnie bóle szyi są skutkiem tego.

✖ Kolejny rezultat takiego zachowania to przewlekły ból głowy lub ból głowy w dzień, który może trwać przynajmiej 4 godziny.

Oczywiście, nie jest wskazane, by kobiety w ciąży spały na brzuchu.

Wskazówki, jak unikać spania na brzuchu:

✖ Przekonaj siebie! Spróbuj leżeć na boku, jeśli nie jest wygodnym leżenie na wznak. Następnie pomyśl o czymś pozytywnym. Często takie myślenie pomaga przezwyciężyć złe nawyki.

✖ Zmień czynności przed snem. Jeśli przed snem czytałeś książkę, spróbuj posłuchać muzyki relaksacyjnej.

✖ Staraj się spać na boku, ale tym razem poduszki połóż po bokach łóżka, jeśli nawet wrócisz do starej pozycji na brzuchu, to brak poduszek na środku skutecznie uniemożliwi ci zapadnięcie w sen.

Opracował: Girion

Źródło: http://worldtruth.tv/how-bad-it-is-to-sleep-on-your-stomach/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *